Terneuzen zet Oostburg na Verhage voorkomt blamage Kloetinge 32I Terneuzen wint in het bekertoernooi met 4-1 Van OOStbUl'g. De ZOndag-tWeedeklaSSer doelpunten scoorde Terneuzen dit speelt nu in de derde ronde tegen Clinge. oostkapeiie, Domburg en HW24. Hoek 2 kansloos tegen ASWH 2 Tern. Boys onderuit tegen Arnemuiden Tern. Boys 2 geeft riante voorsprong weg Ruime overwinning Koewacht op SDO'63 Sluiskil haalt de volle buit bij Wakheren BEStfnsiir BEKERVOETBAL 0 0 seizoen in de beker tegen Oostburg, maandag 29 november 2010 HENDRIK-IDO-AMBACHT Reservehoofdklasser Hoek 2 moest een zware nederlaag incasseren te gen ASWH 2. Het werd in Hen- drik-Ido-Ambacht 6-1. Hoewel vier spelers uit de eerste se lectie op het veld stonden (Jeroen van den Broeke, Quinten Clappae- rt, John Atsu Acolatse en Regilio Pi nas) hadden de bezoekers nauwe lijks iets in te brengen. Hoek 2 nam nog wel een i-o-voorsprong dank zij een treffer van Acolatse, maar bij de rust stond het al 4-1 voor AS WH 2. In de tweede helft scoorde de thuisploeg nog twee keer. TERNEUZEN Zo doeltreffend Terneuzense Boys eerder in de week nog was tegen Terneuzen (5-1), zo slordig ging de ploeg van Karl Vergouwen met zijn kansen om in het duel met Ar nemuiden. Het werd 0-3. De bezoekers deden niet veel on der voor de thuisclub en waren in de afwerking beter bij de les. Mari- nus Baas bracht de score op gang, waarna Daan van Belzen en Mare van Hanegem na de rust voor 0-2 en 0-3 zorgden. In het slotkwartier zag het er eerder naar uit dat Arn- meuiden verder weg zou lopen. TERNEUZEN De reserves van Terneuzense Boys liepen in de eerste helft van het oe fenduel met Wolfaartsdijk naar een 3-0-voorsprong weg, maar ver gisten zich na de rust in de veer kracht van de bezoekers. Van 3-0 werd het nog 3-3. Voor Terneuzen se Boys, dat in de tweede helft een aantal wissels doorvoerde en ook daarom achteruit moest, scoorden Marco Faassen en Evert-Jan van Op- dorp (2x). Voor Wolfaartsdijk wa ren Jelle Wisselink, Harm Fluijt en Tïjmen van der Baan trefzeker. KOEWACHT In de vijfde klasse van het zondag voetbal boekte Koewacht op eigen veld tegen SDO'63 zijn derde opeen volgende zege. Na 1-1 bij rust werd het 4-1. De bezoekers kwamen na twintig minuten op 0-1 door een doelpunt van Ruud van Driessche, maar nog voor de rust trok Rein- bert Broos de stand in evenwicht. Wout Rozijn bracht Koewacht in de 47e minuut op voorsprong. In de 83e minuut werd het 3-1 via San- der Gelderland. Thomas de Moor maakte er nog 4-1 van. VLISSINGEN Sluiskil boekte in de vierde klasse van het zondagvoetbal een nuttige 2-1-zege bij Walcheren. De thuisploeg kwam via Paul Bun- nik al snel op voorsprong. Daarna miste Walcheren legio kansen. Aan de andere kant was Shegbert van Uijtrecht met een afstandsschot wel trefzeker: 1-1. Nadat Sluiskil na de rust op de paal schoot, was het even later wederom van Uijtrecht die raak schoot. Kansen op de ge lijkmaker waren daarna niet aan Walcheren besteed. door Rudy Boogert LAGE ZWALUWE - Edgar Verhage be hoedde Kloetinge zaterdag voor een zeperd in de derde ronde van de districtsbeker. De doelman mocht zich door twee gestopte strafschoppen (en eentje belandde op de paal) toch wel de matchwin naar noemen in het bekerduel bij Zwaluwe. De vervanger van Jaco van der Schee kon echter niet mas keren dat Kloetinge tegen de twee klassen lager acterende thuisclub een ongeïnspireerde indruk maak te. De instelling van Zwaluwe werkte die houding ook in de hand. Vanaf minuut één metselde de thuisclub een negenmansmuur rond het ei gen strafschopgebied en daagde Kloetinge uit daarin gaten te schie ten. Daar had de hoofdklasser moeite mee. Het vond weliswaar schietkansjes in de mêlee van spe lers, maar het aantal echte kansen stond in geen verhouding tot het balbezit van Kloetinge. Zwaluwe vond het best. Een aantal noemenswaardige mo menten passeerde voor rust de re vue. Een inzet van Sofyan Azzaga- ri (aangegeven door Rick Mulder) werd bij de eerste paal gekeerd door de doelman. Mark Schuit stuitte op de keeper na een leuke combinatie tussen Azzagari en Corné Schilperoort. Tussendoor had Mulder zijn ploeg op voor sprong gezet. Hij was attent toen de keeper een schot van Maarten van Rosevelt niet onder controle kon krijgen: 0-1. Gejuicht werd er niet... Vlak voor rust liep Kloetinge de grootste averij van de middag op. Sofyan Azzagari werd wegens na trappen met direct rood uit het veld gestuurd. Aan het spelbeeld veranderde het niet veel. Een kwar tier voor tijd ging Zwaluwe pas voorzichtig iets terug doen. En drie minuten voor tijd werd het warempel 'gelijk. Doelman Edgar Verhage kreeg een corner maar half weg. Bij de tweede paal profi teerde Jan Polak: 1-1. Het gejuich was in Hooge Zwaluwe te horen... Strafschoppen moesten de beslis sing brengen. Edgar Verhage ont popte zich daarin tot een penalty- killer, hoewel hij volgens eigen zeg gen niet als zodanig bekend staat. „Ik probeerde de jongens in te schatten. Tijdens de wedstrijd kijk je natuurlijk hoe ze spelen: zijn ze links of rechts, zijn ze technisch of niet. Aan de hand daarvan koos ik telkens een hoek en ik probeerde zo laat mogelijk naar die hoek te gaan." De eerste strafschop van Zwaluwe kwam tegen de paal, de tweede en de vierde vonden de handen van Verhage. De missers van Rick Mul der en Jaap Esser werden daarmee gecompenseerd. Een mooi mo ment voor Verhage in zijn eerste maanden bij Kloetinge. „Ik hoop hier ooit nog 's nummer één te worden. Maar toen ik overkwam van Kruiningen, waar ik het heel goed naar m'n zin had, wist ik dat ik geen eerste keus zou zijn. Ik leer nu heel veel van Jaco (van dei- Schee) en ben blij met elke kans." Zwaluwe-Kloetinge 1-1 (0-1), Kloetinge wint na strafschop pen (1-3). 25. Rick Mulder 0-1, 87. Jan Polak 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Rode kaart: 44. Sofyan Azzagari (Kloetinge). Gele kaart: Ruud Ansems, Mauri ce Sprangers (Zwaluwe), Maarten van Rosevelt (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 200. Strafschoppenserie: Rick Mulder mist (gestopt), Arnold Loomeijer mist (paal), Etiënne Mallie o-i, Lu- kas Eppinga mist (gestopt), Abdul lah Asian 0-2, Maurice Sprangers 1-2, Jaap Esser mist (naast), Tom van der Veeke mist (gestopt), Cor né Schilperoort 1-3. Terneuzenaar Niels Burm kopt op het doel van Oostburg. De bal zou net naast gaan. René Verhoef (links) en Arjen Versluijs van Oostburg kijken toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28