Vrijheid Herhaling in de Zeeuwse polder 15 Op zoek naar de schat die Sluis kan redden Festival van Zeeuws- Vlaanderen wint prijs Dansmiddag 50+ Stoer Zeeuws E3J maandag 29 november 2010 Jacco 80s: „Het mooie van snowbaorden is de enorme vrijheid die je voelt als je in zo'n indrukwekkend land schap de piste afgaat" Remco Vervaet: „Misschien gaan we dit evenement nog eens organiseren, maar dan uitgebreider en met nog meer sneeuw" TERNEUZEN - Dansschool Kiel houdt woensdag 1 december (i3-45"i6-45 uur) een dansmiddag voor vijftigplussers in de dans school aan de Haarmanweg. De muziek wordt verzorgd door Henk en Leen, die foxtrots (quicksteps), Engelse walsen, tango's, cha-cha-cha's, rumba's en op z'n tijd lijndansjes draaien. Langeviele 52/54 Middelburg Sabine Champion betreedt de zaal, zwaaiend met haar piratenvlag en krijgt meteen de lachers op haar hand. foto Peter Nicolai door Frank Gijsel AARDENBURG - Sabine Champion wist de gevoelige snaar van de be volking te raken tijdens de Uule- klap, het buutreednersfestival van de Aardenburgse carnavalsstich ting De Nachtuuln. Vooraf had ze zich al aangekondigd als degene die drastische maatregelen zou ne men. „De geldkist van de gemeen te Sluis is immers leeg en daarom ga ik op zoek naar een schat. Ik ben goed in piratenpraktijken." Sabine Champion stond als enige vrouw van het vijfkoppige gezel schap voor de veertiende keer in de uuleton. Ditmaal uitgedost als piraat, om haar gehoor te melden dat ze de oplossing wist voor de grote schuldenberg van de gemeen te Sluis. Bij het ronselen van men sen om haar zoektocht naar de schat te doen slagen kwam de pira- tenvrouw al snel terecht bij de le den van de gemeenteraad. „Het CDA gaat zeker mee op mijn schip. Ze kunnen immers met alle winden meewaaien." En zo wer den verschillende raadsleden en politici over de hekel gehaald. Ie mand die gezorgd had dat de kas nu leeg is, zoals Leen Wille, mocht het roer bedienen. „Om een rechte koers te varen." fan de Ridder, die zich inzette voor het open houden van het zwembad in Aardenburg en dus verstand heeft van water mocht ook aan boord. „We willen alleen geen discussie met hem." Bij een tekort aan bemanningsleden voor de tocht zouden ambtenaren inge schakeld worden. „Dan kunnen ze eindelijk eens flink werken." Mocht de schat niet gevonden wor den dan had ze één goede oplos sing: „Verhoog gewoon de belastin gen voor de burgers", sprak de pi- ratenvrouw kordaat. De organisatie van Jazz-a-Delic en directeur Rinus Meesen (r) van het Festi val van Zeeuws-Vlaanderen zijn blij met hun prijs. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - Het Festival van Zeeuws-Vlaanderen heeft de Cul tuurprijs 2010 van de gemeente Terneuzen gewonnen. De aanmoe digingsprijs was voor het dance event Jazz-a-Delic. De winnaars werden zaterdagavond in de Grote Kerk bekendgemaakt door wethou der jaap Bos én jury-voorzitter Marjan Ruiter (directeur Zeeuws Museum). Uit de in totaal 64 inzendingen zijn per prijs drie genomineerden geselecteerd. Voor de Cultuurprijs waren ook dichter André van der Veeke en Axel Cultuur- en Muziek- stad genomineerd. Volgens de jury heeft de organisatie van het Festi val door zijn manier van werken ervoor gezorgd dat klassieke mu ziek voor een breed publiek toe gankelijk is geworden, terwijl de kwaliteit en internationale allure is gebleven. Voor de Aanmoedi gingsprijs waren ook de jonge kun stenaars Wesley Kole en Vincent van Leeuwen en toneelvereniging Siesa genomineerd. Jazz-a-Delic heeft zich de afgelopen jaren van een feestje ontpopt tot een dance event met zo'n duizend bezoekers en waar ook aankomende dj's en muzikanten een kans krijgen. De winnaars kregen een kunst werk van Ernest Joachim en een geldprijs van 2.500 euro. MEEST CELEZEN 1. zaak Ploegstra zit vast 2. Man met bomgordel 3. Rioolheffing EN VERDER Stem op de stelling: winkels in Hulst zijn al lang genoeg open STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25