Sneeuwzeker wintersporten Koninklijk lintje voor Jaap Buijze Aanpak Noordstraat in Axel begint in januari 141 zeel! Hoge hakken Martijn Bakker ontvangt Bondskruis almanak Kleindierenshow Axel trok veel belangstelling Skihal Snowbase in Terneuzen levert sneeuw voor een prijs van 60 euro per kubieke meter. Voor een goede piste is een laag van 10 tot 20 centimeter sneeuw nodig. i Jaap Buijze. foto Peter Nicolai AXEL - Jaap Buijze (66) uit Axel is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Buijze kreeg de ko ninklijke onderscheiding zaterdaga vond uitgereikt tijdens het najaars concert van de Christelijke Drum fanfare Hosanna in De Halle. Jaap Buijze is 25 jaar secretaris en vrijwilliger bij Hosanna. Hij is het eerste aanspreekpunt voor de le den, regelt allerhande voorkomen de werkzaamheden en. verricht nog allerlei hand- en spandiensten. Vanwege zijn jubileum kreeg hij za terdag ook een erespeld van de KNFM, de Koninklijke Nederland se Federatie van Muziekverenigin gen. Buijze is ook tien jaar secreta ris van Axel Cultuur- en Muziek- stad. In Zaamslag heeft hij veel werk verricht bij de verbouwing van het woonzorgcentrum De Mo lenhof. Tevens is hij vrijwilliger bij de Gereformeerde Kerk in Zaam slag. Hij is actief als verzorger, helpt mensen bij doktersbezoek en doet huishoudelijke klussen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst CLINGE - Met ruim 700 vogels van best gewaardeerde vogel was voor 52 inzenders was de volgeltentoon- Martijn Bakker. Adriënne Thijs stelling van De Vlaamse Gaai in werd clubkampioen bij de kana- Clinge de op één na grootste'in ries. Bij de tropen/Europese vogels Zeeland. Het bondskruis voor de ging de titel naar E. Fassaert. Tip? redactie@pzc.nl Die jonge vrouw, die in de gure no- vemberochtend bij het station in Middelburg richting trein liep, had het er maar moeilijk mee. Het lopen oogde niet echt natuurlijk. Ze liep op hoge hakken; daar kwam dat door. Geen gewone hoge hakken, maar akelig hoge hakken. En dat maakte dat de fraaie beenpartij meer weg had van het landingsgestel van een Fokker S-u. Bij de trap die naar het tunneltje leidde ontmoette ze haar Waterloo. Omdat kennelijk ook het degelijke gymnastiekonderwijs zoals dat vroeger werd gegeven aan haar voorbij was gegaan lukte het haar niet met die gehoekte knieën de trap af te dalen. Dus ging het achterstevo ren. Soms is het beter om de voeten wat dichter bij de grond te hebben. door Eugène Verstraeten AXEL - De herinrichting van de Noordstraat in Axel begint in ja nuari. Uit ingediende ontwerpen van vijf verschillende aannemers hebben ondernemers en bewoners van de winkelstraat uiteindelijk met grote meerderheid gekozen voor de visie van aannemersbedrijf H4A. De aanpak van de Noordstraat vloeit voort uit een geslaagde proef om tijdens de winkelope ningsuren weer verkeer en be perkt parkeren in de straat toe te staan. De bestrating wordt uitgevoerd in gebakken straatklinkers, zonne- bloemgeel langs de panden en mangaankleurig in de rijstrook. Ook de riolering wordt vervangen. De Noordstraat blijft éénrichtings verkeer vanaf de Weststraat rich ting Tuinstraat. Verder komt er een dynamisch afsluitsysteem met verzinkbare palen in de Noord straat ter hoogte van de kruisingen met de Westkade en de Tuin straat. Het systeem werkt hetzelf de als in het centrum van Terneu zen. Er komt een pasjessysteem, zodat leveranciers en winkeliers 's avonds met de auto bij de zaak kunnen komen. Het, werk moet vóór Koninginnedag klaar zijn. AXEL - De kleindierenvereniging Ter Verbetering uit Axel hield dit weekend een geslaagde en druk be zochte expositie. In de hal op het terrein van de plaatselijke ruiter- sportvereniging waren zo'n 400 konijnen, cavia's, grote en kleine hoenders en sierduiven van 40 in zenders te bezichtigen. Jeugdige be zoekers konden in de hal een po nyritje maken. Wethouder Co van Schaik reikte de prijzen aan de kampioenen uit. De titels gingen naar George Seghers (konijnen), Thomas Sanders (grote- en dwerg hoenders), Ab Moolenbroek (klei ne hoenders) en A. Gerritse (sier duiven). maandag 29 november 2010 door Eugène Verstraeten Het kan zomaar een trend worden, winter sporten in de polder, [e haalt een pak sneeuw bij skihal Snowbase in Terneuzen, spreidt dat uit op een forse hoop zand en het wintersportplezier kan beginnen. Dat idee brachten de fervente snowboarders Remco Vervaet (14) en Jacco Bos (15) zater dag in de.praktijk op het terrein van het loonbedrijf van Remco's ouders in de buurtschap Noord straat bij Kloosterzande. Remco en Jacco zijn kind aan huis bij Snow base, maar voor één keer een piste aan huis leek hen ook wel wat. En zo zakten er zaterdag enkele tien tallen vooral jeugdige snowboar ders naar Noordstraat af om zich op de met sneeuw bedekte zand heuvel uit te leven op tube en rail. Zaterdagochtend om even na ach ten stond pa Vervaet al acht kubie ke meter sneeuw te Iaden bij Snowbase om het witte goedje ver volgens met de tractor naar huis te brengen. Zelf waren Remco en Jac co al de hele week 's avonds in de weer geweest om van de zandberg een heuse snowboardpiste te ma ken. Alleen een sleepliftje ontbrak er nog aan, zodat de snowboarders via een uitgegraven trap de berg moesten beklimmen. Het snowboardevenement in de polder, gedoopt tot Pre-Winter Ur ban Session, werd gesponsord door Snowbase en Sharks Snowboar- ding, een snowboardteam voor Ne derlandse talenten onder de 18 jaar. Jacco is zo'n talent. Hij haalde bij wedstrijden al een paar keer een finaleplaats. „Snowboarden is mijn passie", zegt hij. „Ik wil daar later ook iets mee gaan doen. Mis schien iets in de sfeer van de tech niek." Remco is nog maar anderhalfjaar bezig met de sport. Ook hij is vast van plan een topper te worden, al moet hij het dan wel wat voorzich tiger aan doen. Hij brak in die an derhalfjaar al twee keer een sleu telbeen, waardoor hij een tijd uit de roulatie was. Remco Vervaet (I) en Jacco Bos (15) MAAK JE EIGEN SNEEUWPRET Twee jonge snowboarders maken zich gereed voor hun afdaling van de pol derpiste. Ze zullen die dag nog heel wat keertjes de met sneeuw bedekte zandheuvel beklimmen. Ouders van de jeugdige snowboarders bemannen de koek-en-zopie tent waar wintersporters en toeschouwers zich konden opwarmen met warme dranken en een hapje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 24