PZC Prijs warme maaltijden onder druk 15 13 16 en 17 TAFELTJE-DEK-JE Keukens verzorgingshuizen moeten kosten volledig gaan doorberekenen Boei aan invalsweg geeft Breskens een meer maritiem karakter Parkeerschijfzone wordt uitgebreid Man aangehouden wegens bedreiging Forse schade door brand op woonboot Hengstdijk staat weekeinde lang in het teken van internationale kunst Cultuurprijs voor Festival van Zeeuws-Vlaanderen Maandag 29 november 2010 Lorelei LaMuse verleidt als ware Sirene jury van COC Songfestival Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De prijzen voor de warme maaltijden in de-gemeente Terneuzen staan onder druk. Om dat de zorginstellingen voortaan al hun kosten moeten gaan doorbere kenen dreigen ouderen straks veel meer voor hun warme hap te moe ten betalen. Sinds een aantal jaren kent de ge meente een sluitend netwerk van warme maaltijdvoorziening. Men sen die daarvan gebruik willen ma ken kunnen via welzijnsorganisatie Aan Z een indicatie vragen. De maaltijden worden bereid in de keuken van verschillende verzor gingshuizen en bezorgd door een groot aantal vrijwilligers. De kost prijs van de maaltijden ligt rond de 6 euro gemiddeld. Daar komen nog bezorgkosten en verpakkingsmateri aal bij, zodat de uiteindelijke prijs rond de 7 euro per maaltijd ligt. Om de bezorgkosten te drukken past de gemeente ook nog 25 cent per maaltijd bij. Het gaat om zon 89.000 maaltijden per jaar. „Het sys teem loopt goed, de vrijwilligers zijn enthousiast en de mensen te vreden", weet wethouder Co van Schaik, tevens voorzitter van Aan Z. „Omdat de warme maaltijden da gelijks aan huis worden bezorgd is er ook een stukje sociale controle. De bezorgers hebben eigenlijk ook een signaalfunctie als het met men sen niet goed gaat." Vanwege veranderde wetgeving moeten verzorgingshuizen alle maaltijdkosten aan klanten buiten de instelling gaan doorberekenen. Tot nu toe werden die kosten ge spreid over alle maaltijden. Van Schaik: „Dat betekent dat we op een kostprijs van tussen 8 en 10 eu ro per maaltijd uitkomen. Iemand die vijf keer per week van deze voorziening gebruik maakt is dan al snel 200 euro per maand kwijt." Hij denkt dat mensen maaltijden gaan overslaan. Koelversmaaltijden, die eens per week worden afgele verd en in de magnetron moeten worden opgewarmd, zijn wel goed koper. „Maar dan mis je de sociale controle, plus dat mensen dat toch niet zo lekker vinden." Van Schaik heeft tevergeefs geke ken of maaltijden misschien goed koper geleverd kunnen worden door het bedrijfsleven. „Maar die moeten winst maken en zijn alle maal duurder." Hij gaat nu probe ren langlopende contracten af te sluiten met verzorgingshuizen, met als uitgangspunt een- kostprijs van maximaal tussen de 6 en 6,50 euro per maaltijd. BRESKENS - Het werd een geïmproviseerde onthulling zaterdagmiddag aan de invalsweg bij Roofack. De grond rondom de zeeboei was te drassig. Geen doek om te verwijderen, wel veel belangstelling van de dorpsraad en een aantal ondernemers die bij de plaatsing van de boei betrokken waren. „Het was het eerste verzoek dat de in 2000 opgerichte dorpsraad van Breskens ontving", legde voorzitter Suzan Boersma (r) de aanwezigen uit. „Het was de bedoeling om de invalswegen van Breskens een meer maritiem karakter te geven. Het heeft tien jaar en veel inspanning gekost. We zijn heel blij met het resultaat. En, we hebben nog boeien in opslag, wie weet, over tien jaar weer een onthulling?" foto Peter Nicolai AXEL Naar aanleiding van een aantal klachten wordt de parkeerschijfzo ne in Axel uitgebreid. Volgens bur gemeester en wethouders van Ter- neuzen heeft het centrumgebied last van langparkeerders die plaat sen de gehele dag bezet houden die eigenlijk bedoeld zijn voor bezoe kers van het winkelgebied. Het gaat met name om het parkeerter rein bij de Aldi aan de Molenstraat. Het college stelt voor daar een blau we zone van te maken. TERNEUZEN De politie heeft zaterdagnacht rond 00.15 uur een 23-jarige man aangehouden in de Nieuwstraat in Terneuzen wegens bedreiging. De 23-jarige Terneuzenaar wordt ver dacht van het bedreigen van twee 20-jarigen uit de gemeente Terneu zen. Hij eiste geld van een van hen en bedreigde de twee. Even later werd de 23-jarige door de politie aangehouden. Een mes en 4 grip zakjes hennep die de man bij zich had zijn in beslag genomen. MIDDELBURG Een korte, felle brand heeft zaterdagochtend veel schade ver oorzaakt in een woonboot aan de Londense Kaai in Middelburg. Door de brand ontstond grote rook ontwikkeling. De woonboot is voorlopig onbewoonbaar volgens de brandweer. Niemand raakte ge wond. De politie zette een deel van de Londense Kaai af tijdens de blus werkzaamheden. De oorzaak van de brand is volgens de brandweer nog niet duidelijk. HENGSTDIJK - De Catharinakerk in Hengstdijk ademde dit weekeinde kunst uit. De stichting tot behoud van het bedehuis hield voor de der tiende keer een internationaal Kunstweekend. Deze keer in sa menwerking met de Koninklijke Pieter Staut Kunstkring uit het Bel gische Beveren. De 17 deelnemers uit Nederland, België en Duitsland exposeerden zo'n 90 kunstwerken. Naast onder meer schilderijen en tekeningen trok het werk van twee beeldhou wers veel bekijks. Volgens Eddie Prince van de organisatie leent de kerk zich uitstekend voor een der gelijke activiteit. Door de verkoop van kanskaarten konden de bezoe kers meedingen naar een kunst werk. Ook werd daarmee het pot je van de organisatie gespekt. „Al hoewel dit bedrag wel mee zal val len", zei Prince. „Door het koude weer moest er ook flink gestookt worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23