betovert als Sirene vakjury artiest dan bij Avonduren Wel staande ovatie maar geen prijs voor Koor A58 Het laatste cultuurnieuws uit binnen- en buitenland brieven www.pzc.nl/cultuur maandag 29 november 2010 Felicia Braam, van de Straight Cats, de winnende formatie van het COC Songfestival. foto Mechteld Jansen van het songfestival, toen even eens in Vlissingen, waar zij onder de artiestennaam Feliz een gevoeli ge ballad bracht. Als Lorelei be wees zij zaterdag een veelzijdig po diumbeest te zijn en betoverde zij als een ware Sirene de vakjury. Tweede werd namens COC Haag landen het duo Dorka Kleine met de indrukwekkende en prach tig gezongen ballad Een trap met duizend treden. Derde eindigde de inzending van het COC Nijmegen, Knight Honey met het twee stemmige Plus rien a se dire. De Zeeuwse inzendingen vielen dit keer, na twee achtereenvolgende ja ren een eerste plaats, niet in de prijzen. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs verrichtte de opening. Over de Zeeuwen, zei Peijs, wordt altijd gezegd dat ze introvert, rus tig, behoudend en bescheiden zijn. Maar dat is een eenzijdig beeld; Zeeland is veel dynami scher, veelzijdiger en contrastrijker dan velen denken. Peijs liet haar af keer blijken van de groeiende into lerantie tegenover homoseksuelen, ook in Zeeland, en riep op tot ver draagzaamheid. Zo'n driehonderd gasten bezochten het Songfestival. De vakjury (Justine Pelmelay, Frank Houtappels en Vera Berg kamp) prees het hoge niveau van de inzendingen. Na afloop was er een drukbezochte afterparty. Traditiegetrouw is de winnaar van het festival het jaar erop gastheer. Het Homo Jongeren Platform is een landelijke overkoepelende ver eniging, gevestigd in Utrecht. Het is nog niet bekend of de editie 20ii daar zal plaatsvinden. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl T-tag Vanaf december mogen we onze T-tag gebruiken bij het parkeren in de parkeergarages in Terneuzen. Na maart mogen we voor die 'ser vice' a 2 euro per maand betalen. En dat terwijl het parkeren met be hulp van een chipknip net zo ge makkelijk is en niets extra's kost. Het heeft de gemeente behoorlijk wat gekost de ticketautomaten bij in- en uitgang hiervoor geschikt te maken. Misschien is er niet genoeg reclame voor gemaakt? Dus voor wie het nog niet wist: Je voert je chipknip in bij de slagboom bij het inrijden en nog een keer bij het uit rijden. Dan reken je af zoals gebruikelijk met een chipknip, door druk op de knop. Ik zie geen voordelen voor de T-tag, wel voor losse tick ets. Je hoeft nooit meer bij een ticketautomaat in de rij te staan. Alleen af en toe je chipknip opla den. We hebben die T-tag helaas niet voor de lol, maar ik kan me niet voorstellen dat er veel Zeeuws-Vlamingen zijn die zich op deze manier nog eens extra geld uit de zak laten kloppen. jannie Trouwborst Markiezenstraat 10, Philippine Kunst en cultuur De bezuinigingen in de kunst en cultuursector treffen weer de men sen met de lagere inkomens. In Zeeland kiest met ervoor om op de de Zeeuwse bibliotheek 1,2 miljoen te bezuinigen. Dit treft ons alle maal. Ik schat dat je kunt spreken van zeker 90 procent van de Zeeuwse bevolking die plezier en nut heeft aan de Zeeuwse biblio theek. Het Zeeuws Orkest hoeft pas in 2012 te bezuinigen, en dan ook maar 44.000 euro. Wie gaat er nu luisteren naar dit Orkest? Dit Orkest is al 10-tallen jaren een kindje wat voortdurend gered moet worden, maar nu gaat het over de rug van de gewone man. Corrie Akkermans Opaal 6, Middelburg Ontpolderen Door de Hedwigepolder en het Land van Saeftinghe vol te laten lo pen zou de vloedstroom richting Antwerpen afgezwakt worden. Om die plannen te verwezenlij ken, moet er daar ingrijpend aan de dijken geknabbeld worden en wel precies op het traject waar de zeeschepen bestemd voor het Zandvlietsluizencomplex of de con tainerkaden langzaam aan doen, ook al, om de eventueel benodigde sleepboten in te spannen. Als er dan inderdaad over de vloed een massa water de polders daar in stroomt, zou dat best eens hoogst hinderlijk voor de scheepvaart kun nen zijn. Het zou interessant zijn te vernemen wat de inschatting/ verwachting van de ervaren vaar weggebruikers zoals loodsen, schip pers enzovoort is. N.J. van der Meer Nieuwe Schoorseweg 1, Schore Bonnenquotum Tijmen, wat zijn we blij met jou. Wat hebben we lang op je ge wacht. Wat heeft papa hard gere den om mama naar de Honte te brengen om jou daar veilig gebo ren te laten worden. Dat was heel spannend omdat je al bijna gebo ren was. Daarom parkeerde papa zijn auto vlak bij de ingang van het ziekenhuis. Zo kon mama snel in een rolstoel naar de verloskamer worden gebracht-. Eindelijk werd je dan geboren. Mid den in de nacht. De dokters en zusters letten heel goed op je. Maar ook buiten werd erg goed opgelet Er liep wellicht ie mand rond, op weg om zijn bon nenquotum te halen, want toen pa pa moe en dolblij bij de auto kwam prijkte er een heuse bon van maar liefst 160 euro op de voor ruit. Later als je groot en slim bent Tijmen zul je leren omtrent machtsmisbruik van blauwe unifor men. Rudy H.J. Buysrogge Koekoeksbloem 4, Hulst door Ali Pankow MIDDELBURG - Het Zeeuws/Bra- bantse Koor A58 heeft zaterdag geen plaats bij de eerste drie we ten te bemachtigen bij de finale van het Nederlands Koor Festival in Arnhem. Winnaar werd het koor De Windh uit Tilburg. Als tweede eindigde Davanti uit Aals meer en het kinderkoor Cantar uit Katwijk behaalde de derde plaats. „De teleurstelling bij ons was extra groot, omdat we werkelijk een vlekkeloos optreden hebben ver zorgd. We waren ook een van de slechts twee koren die een staande ovatie van het publiek kregen", zegt Bineke Smit van Koor A58. Ook artistiek leider Rob van der Meule was zeer enthousiast over de prestaties van het koor. Als hij zijn waardering in een cijfer moest uitdrukken was het een 9 geweest. „Juist daardoor waren onze ver wachtingen natuurlijk hoog ge spannen", zegt Smit. Volgens haar was het dus best even slikken toen bleek dat die plek in de top drie er toch niet in zat. Een verdere plaatsindeling dan die eerste drie geeft de jury overi gens niet. „Wat de samenstelling van de jury betreft, gaat Van der Meule nog wel een opmerking maken. Hij vindt dat de jury bij zo'n grote fi nale uit vijf mensen zou mogen be staan, maar het waren er dit keer maar drie. Bovendien kwamen die allen uit de klassieke hoek. Dat zie je terug in de uitslag", zegt Smit. Zij benadrukt dat Koor A58 dank zij het prima optreden de finale toch met opgeheven hoofd heeft verlaten en nu met veel plezier de aandacht gaat richten op het jubi leumproject Hotel Lijkzigt. Roland9000 trad op in De Vleeshal. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19