Accommodatie van Hoek nog 'We missen een speler die op het veld de baas is' Demanet heeft weer meer keus Met de thuiswedstrijd van vanmiddag tegen ARC is voor Hoek de competitie halverwege. Hoe staat het met de nieuwe accommoda tie? Wat staat er op sportief vlak te gebeuren? Een tussenstand. De stand van zaken zaterdag 27 november 2010 TOPKLASSE Met slechts tien doelpunten is Hoek de minst productieve ploeg in de topklasse zaterdag. Uitslagen Hoek 1Sparta Nijkerk-Hoek 0-0 2. Hoek-Barendrecht 1-2 3. Capelle-Hoek 1-2 4. Hoek-Spakenburg 0-0 5. IJsselmeervogels-Hoek 2-0 6. Hoek-Katwijk 2-3 7. Rijnsburgse Boys-Hoek 4-0 8. Hoek-SC Genemuiden 1-2 9. Flevo Boys-Hoek 1-0 10. Hoek-Excelsior'31 0-2 11HHC Hardenberg-Hoek 0-1 12. Hoek-Harkemase Boys 1-0 13. FC Lisse-Hoek 2-1 14. CSV Apeldoorn-Hoek 2-1 Stand topklasse 1.Spakenburg 14-30 2. IJsselmeervogels 14-30 3. Rijnsburgse Boys 14-29 4. Katwijk 13-23 5. SC Genemuiden 14-23 6. HHC Hardenberg 14-20 7. Excelsior'31 14-20 8. Harkemase Boys 14-18 9. Capelle 13-18 10. Flevo Boys 14-17 11Barendrecht 14-17 12. CSV Apeldoorn 14-16 13. FC Lisse 14-13* 14. Sparta Nijkerk 14-12** 15. Hoek 14-11 16. ARC 14-10** De nummer 13 van de topklasse speelt aan het eind van het seizoen een promotie/degradatiewedstrijd tegen een hoofdklasser. De nummers 14 tot en met 16 van de topklasse degraderen naar de hoofdklasse. HOEK - Door de nederlaag van afge lopen zaterdag tegen CSV Apel doorn zakte Hoek naar de voor laatste plaats. Op het thuisduel van vandaag met ARC staat daar door veel druk, want de ploeg uit Alphen aan den Rijn is met één punt minder hekkensluiter. Van paniek is nog geen sprake in Hoek. Trainer Gaby Demanet krijgt het vertrouwen van de be leidsbepalers en heeft vandaag wat meer keus. Ferry Alfons is na één duel schorsing weer beschikbaar, net als de vorige week afwezige Niels de Loof Jurgen Landuyt her vatte deze week de training na een knieoperatie. „Jurgen is behoorlijk fit", zegt Demanet. „Hij zit daar om vandaag al bij de selectie." Hoek gaf dit seizoen al verschillen de keren in de slotfase een voor sprong uit handen. „Maar dat laat ste kwartier in een wedstrijd moet niet voor een dwangmatige gedach te gaan zorgen", benadrukt de trai ner. „Veel mensen denken dat wij in die fase bewust inzakken. Dat is niet het geval. Omdat we de bal voorin niet meer vasthouden, moet de ploeg automatisch terug. Dat moeten we veranderen. Ik heb vandaag op de bank ook meer mo gelijkheden om in te grijpen als de situatie daar om vraagt." door Barry van der Hooft HOEK - In mei van dit jaar, vlak voor de promotie naar de topklas se, legden de beleidsbepalers van Hoek hun ambitieuze plannen op tafel. Met- een nieuwe accommoda tie wilde de club op korte termijn de volgende stap zetten, maar een halfjaar later is er nog niets veran derd. „We hebben al meerdere ke ren met de gemeente Terneuzen overlegd en plannen neergelegd", vertelt Bennie Langeraert. „Maar er komt tot op heden nul res pons." Dat zit de voorzitter niet lekker, want hij wil actie ondernemen. „Voor de plannen die we hebben voor een nieuwe accommodatie hebben we meerdere jaren nodig", vertelt Langeraert. „Maar we wil len voor het zo ver is wel ons hui dige onderkomen aanpakken. De veiligheid voor de jeugd moet ver beterd worden, want door het af sluiten van de Lovenpolderweg moeten veel auto's nu voor het sportpark draaien en keren. Als daar voetballertjes lopen, levert dat gevaarlijke situaties op. We hebben daar een oplossing voor, die snel uitgevoerd kan worden." Het bestuur van de topklasser wil ook de matige verlichting, de kleedkamers, het sponsorhome en de kantine onder handen nemen. door Barry van der Hooft HOEK - Vanwege een schorsing was Ferry Alfons afgelopen zaterdag noodgedwongen toeschouwer. Vanaf de zijlijn zag de aanvoerder van Hoek hoe het ook tegen CSV Apeldoorn (2-1-nederlaag) wéér misging met zijn ploeg. „Na de ge lijkmaker zag je het in elkaar stor ten", zegt Alfons. „Dat was niet de eerste keer. Op den duur wordt het ook een mentale kwestie." Het probleem was opnieuw dat Hoek de voorsprong niet verder wist uit te bouwen en vervolgens in de slotfase weer twee treffers moest incasseren. En dat tegen - in de ogen van Alfons - „de slechtste tegenstander waar we dit seizoen tegen hebben gespeeld. We zijn dit seizoen niet vaak weggespeeld. Bij Rijnsburgse Boys (4-0) ja. En bij IJsselmeervogels waren we ook vrij kansloos. Maar we hebben zes wedstrijden met één doelpunt ver schil verloren. Terwijl we in al die duels kansen hadden om zelf op een ruimere voorsprong te ko men." Het heeft met kwaliteit te maken, weet Alfons ook. Maar, zegt hij, Hoek mist vooral een echte leider. Een 'baas' op het veld, zoals Gideon Imagbudu dat de afgelo pen jaren was. „Zo'n speler ga je ook niet zomaar weer vinden", aldus de middenvelder. „Ik heb ook ervaring, maar Imagbudu droeg de ploeg. Hij bepaalde het tempo van de wedstrijd. Na één week voorbereiding wist ik al dat we zo'n speler dit seizoen niet heb ben." Spelers van IJsselmeervogels en Spakenburg vroegen dit seizoen al lemaal aan Alfons waar die 'Afri kaan op het middenveld' gebleven was. „Dat zegt ook wel iets. De te genstanders waren dus ook onder de indruk van Imagbudu. En ik Langeraert: „En we willen een staantribune neerzetten, tegen over onze zittribune. We zien dat de toeschouwersaantallen in de topklasse toenemen. Maar als het regent staan de mensen bij ons moeilijk te doen met paraplu's. De toeschouwers zijn onze klanten, die moeten we service bieden." De club heeft echter niet de finan ciële middelen om de plannen alle maal zelf te financieren. „We wil len dat de gemeente en provincie meedenken", zegt Langeraert. „Als dat gebeurt, gaan in hun kielzog ook grote bedrijven meedenken. We willen iets neerzetten op sport gebied, voor Zeeuws-Vlaanderen en Zeeland. Maar daar hebben we heb dit seizoen nog geen betere dan hij gezien." De technische commissie van Hoek besloot aan het eind van het afgelopen seizoen niet met Imagbu du verder te gaan. „Hij kon in de hoofdklasse ongeveer een uur op niveau spelen", legt Gert-Jan de Boer uit. „Imagbudu was ook al op leeftijd. We hebben met Kwinten Clappaert een vervanger gehaald, maar die jongen is tot nu toe chro nisch geblesseerd geweest. Ferry heeft het wel opgepakt, maar hij zegt zelf ook dat hij niet de leider is waar een ploeg zich aan kan op trekken." De resultaten van Hoek, dat de vijf tiende en voorlaatste plaats in de topklasse bezet, blijven tot nu toe ver achter bij de verwachtingen, be aamt ook De Boer. „We hadden niet verwacht bovenin mee te draaien. Maar we hoopten wel dat we op dit moment in de midden moot zouden staan. Er wordt wel wat gemord, maar volgens ons is het probleem duidelijk. Dat ligt vooral voorin. We laten teveel kan sen liggen, kruipen na een voor sprong in ons schulp, raken de kluts kwijt en incasseren vervol gens te makkelijk tegengoals." Alfons: „Er komt vaak veel te veel druk op de verdeiging te liggen, omdat we voorin geen bal vasthou den. En als we eens uitbreken en dan met vier man tegenover drie verdedigers komen te staan, spelen we het héél slecht uit. Dan wordt veel te vaak de verkeerde keus ge maakt. Dat is zó frustrerend. Speel je het goed uit, dan maak je wel die tweede of derde goal en sleep je zo'n overwinning binnen. En dan hadden we nu heel wat plaat sen hoger gestaan." Omdat de doelstelling - handha ving in de topklasse - koste wat kost gerealiseerd moet worden, wil Hoek de komende weken nog nu wel ruggensteun voor nodig. Daar moet je over kunnen discus siëren maar op dit moment horen we helemaal niets, terwijl 'nee' ook een antwoord is. Als dat het antwoord zou zijn, weten we wel meteen dat Zeeland nooit een ech te sportprovincie zal worden." Bij uitwedstrijden heeft de voorzit ter al meerdere keren ervaren hoe het wél kan. „In Hardenberg sprak ik de burgemeester. Die staat er heel anders in en denkt met die club mee. Na de thuiswedstrijd te gen Excelsior'31 kon de scheids rechter bij ons niet douchen om dat het water koud was. En drie weken geleden hadden wij Roelof Luinge als scheidsrechter. Hoek twee nieuwe spelers aan de'selectie toevoegen. Cedric Roussel werd donderdag de eerste aanwinst, daar naast wil Hoek graag nog een aan valler en een spelbepalende verde digende middenvelder. „Het moet financieel wel haalbaar zijn", zegt De Boer. „Er zullen ook wat spe lers moeten vertrekken. Zo werkt het nu eenmaal in de voetballerij, zeker op dit niveau. Er is wat be langstelling voor spelers van Hoek, dus die jongens komen waarschijn lijk niet zonder club te zitten." Hebben de technisch verantwoor delijken voorafgaand aan het sei zoen een inschattingsfout ge maakt? Was de selectie wel zo goed als menigeen dacht? De Boer: „Wij hebben het niveau absoluut niet onderschat. Tijdens de zomer zijn we ook nog op zoek geweest naar een sterke centrumspits. Maar geloof mij, die zijn niet zo makke lijk te vinden. En we hadden van sommige jongens verwacht dat ze meer leiding zouden geven. Zoals Jos van Nieuwstadt. Hij speelt Josimar Pattinama Jurgen Landuyt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 92