Matthew Amoah velt PSV tijden De Die komt net tekort Succesvolle dag voor Nederlandse zwemmers Fluisteractie EREDIVISIE Koploper PSV gaat verrassend onderuit te gen NAC Breda. De Eindhovenaren verlie zen met 4-2. Jol: geen problemen met Danny Blind zaterdag 27 november 2010 door Koen de Vries PSV verliest voor het derde opeen volgende jaar bij NAC Breda. Sportief gezien gaat het slecht met Ajax de laatste weken, maar dat betekent niet dat je niet meer naar de Arena hoeft. Nu het voetbal pijn aan je ogen doet, wordt er voor ander vermaak gezorgd: de schreeuw van Johan Cruijff om een nieuw bestuur, de ijskoude re latie tussen Danny Blind en Mar tin Jol, het liefdesbeetje van Luis Suarez en, het meest recent, de fluisteractie van Real Madrid. Komt dat zien, komt dat zien, in de Arena never a dull moment! Een primeur was het rodekaarten- festival van Real Madrid dinsdaga vond niet, opmerkelijk bleef het wel. Vooral omdat het in georgani seerd verband gebeurde. Kersje op de taart was de reactie van de scheidsrechter op de uitgestoken hand van Sergio Ramos. Die schudde de leidsman gewoon, net nadat hij hem uit het veld ge stuurd had. Ooit een leraar gezien die een leerling vanwege wange drag de klas uitstuurt en hem ten afscheid nog een bemoedigend schouderklopje geeft? Erg gehaaid was de actie van Real niet. Tijdrekken doe je niet als je met 4-0 voorstaat. Dat had beter gekund. Real had maar twee keer moeten scoren en dan de vertra gingstactiek moeten toepassen. Dat was veel geloofwaardiger over gekomen, zeker als trainer Mourin- ho het scenario in de rust achter de hermetisch gesloten deur van de kleedkamer besproken had. Nu wacht Real een straf die zwaarder zal zijn dan die voor twee rode kaarten. Het is niet meer dan terecht. Deze actie zal het sportiviteitsgevoel van jonge voetballertjes niet aan wakkeren. In die zin is het op merkelijk dat je jezelf geen gele of rode kaarten mag aansmeren maar je tegenstander wel. Spelers die na een overtreding van de tegenstan der - of liever nog na een eigen fopduik - op de arbiter afstormen en eisen dat die een kaart trekt, wordt in de voetballerij niets in de weg gelegd. Het is zo'n beetje het onsportiefste van het onsportief ste, het laagste van het laagste, het immoreelste dat in een sportwed strijd kan plaatsvinden. Hier zou den veel zwaardere sancties op moeten staan. Een scheidsrechter die zoiets niet bestraft, zou zich zelf een rode kaart moeten geven. AMSTERDAM - Trainer Martin Jol heeft geen problemen met zijn as sistent Danny Blind. De oefen- meester van Ajax verklaarde giste ren dat hij slechts eenmaal een me- ningverschil met de oud-aanvoer der van de club heeft gehad. „Het ging toen over zijn zoon Da ley", reageerde Jol op berichten van vorige week. „Danny vond het beter dat zijn zoon bij Jong Ajax op het middenveld voetbalde", ver- volgde de hoofdtrainer uit Scheve- ningen. „Verder heb ik nooit pro blemen met Danny gehad. We hoeven dus niets uit te praten." pagina 41: Cruijff zet tanden in Ajax De spelers van NAC Breda vieren de treffer van Leonardo. foto Marco de Swart/ANP eindhoven - Zwemmer Stefan de Die heeft gisteren weer achter het net gevist op het EK kortebaan in Eindhoven. De 24-jarige Terneuze- naar eindigde in de halve finales van de 100 vrij als negende en mag dus vandaag niet deelnemen aan de eindstrijd. Donderdag greep hij al net naast een medaille om de 4x50 wissel. De Die zette goede tijden neer op het koningsnummer. Met 48,79 se conden eindigde hij als veertiende in de series. In de finale van zes uur later was hij nog rapper: 48,67. Daarmee werd hij vierde in de eer ste halve finale. Een plek bij de eer ste acht lonkte voor hem. Maar in de tweede halve finale do ken toch nog vijf anderen onder zijn tijd. loost Reijns haalde met 48,13 wel de finale. door Rob de Bruyn eindhoven - Met haar eerste indivi duele gouden medaille op een in ternationaal titeltoernooi heeft zwemster Ranomi Kromowidjojo gisteren tijdens het EK kortebaan in Eindhoven een opvallende bij drage geleverd aan een uiterst suc cesvolle dag voor Nederland. Oran je behaalde in totaal negen medail les: drie gouden, vier zilveren en twee bronzen. Verrassend presteerden Sharon van Rouwendaal en Nick Drieber gen, die met zilver respectievelijk brons hun eerste individuele plak op een groot toernooi pakten, bei den op de rugslag. Kromowidjojo maakte indruk door met overmacht de 100 meter vrije slag te winnen. „Hè, hè, ein delijk", was haar reactie op het goud. „Vorig jaar werd ik geklopt door Inge, in 2008 door Marleen, Eindelijk sta ik nu op het hoogste treedje van het podium. Ik ben goed bezig." Van Rouwendaal finishte in de fi nale van de 100 meter rugslag als tweede en verpulverde haar pr: 59,40 werd 57,91 seconden. Drie bergen werd met 23,73 seconden derde op de 50 rug. Vlinderslagspecialist Joeri Verlin den pakte op de 100 meter zijn eer ste kortebaanmedaille: zilver. Robin van Aggele verloor zijn titel op de 100 meter schoolslag. De zwemmer moest zich tevreden stellen met brons. De andere me-, dailies waren voor Inge Dekker (50 vlinder, goud), Hinkelien Schreuder (50 vlinder, zilver), Fem ke Heemskerk (100 vrij, zilver),en de estafetteploeg 4x50 vrij (goud). door Rob de Bruyn eindhoven - Ranomi Kromowidjo jo, Inge Dekker, Femke Heemskerk en Hinkelien Schreu der lieten nog een keer in het wa ter zien hoe hoog het niveau van het Nederlandse vrouwenzwem- men is. Marleen Veldhuis deed dat aan het eind van dag twee van het EK kortebaan in Eindhoven impli ciet door met haar man Camiel en dochtertje Hannah vanaf de kant toe te kijken. De rivaliteit tussen de Nederland se vrouwen beleefde gisteren een hoogtepunt. Veldhuis kwam op beide nummers die ze zwom niet door de series. Dat was even wen nen. Ze was de voorbije jaren de onbetwiste kopvrouw van de Oranjezwemsters. Sinds 2002 strandde ze op een EK nimmer in de series, niet op de langebaan, niet op de kortebaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 90