Ondanks risico groen licht renovatieplan zeeland 129 Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaanderen en alle sponsors feliciteren innaarvan BOOST 2010! db Neckermann.com sluit vestiging in Vlaanderen B en W van Terneuzen begeven zich niet op 'kauwgommarkt' JK BOOST 2010 maandag® GEMEENTERAAD Grote opknapbeurt aantal Oostburgse wijken Schipper f OAZ Retarco Shipping BV de Ondernemer *'MULTR SHIP Rabobank p- zaterdag 27 november 2010 FEYTER kraker deWilde Zeeuio.nl door René Hoonhorst sluis - De meerderheid van de Sluise gemeenteraad is blij dat het college, 'burgemeester Jaap Sala voorop', er in is geslaagd ruim vijf miljoen bij Rijk en provincie los te peuteren voor een rigoureuze op knapbeurt van een aantal Oost burgse wijken. Ze gingen dan ook akkoord met het opstarten van het Transformatieplan Wonen 'Aan trekkelijk Oostburg'. Ondanks mogelijke financiële risi co's vinden de meeste raadsleden dat Sluis de kans moet grijpen om Oostburg een stuk aantrekkelijker te maken. Een vlammend betoog van burgemeester Jaap Sala trok - naast de coalitiepartijen - ook Nieuw Gemeentebelang over de streep. Ook Rijk en provincie is er alles aan gelegen om het renovatie project, waarbij vele tientallen ver pauperde woningen uit het noor delijk deel van de kern moeten ver dwijnen om plaats te maken voor veel minder nieuwe huizen, te la ten slagen. „Het Rijk steekt niet al-, leen veel geld in het plan, maar stelt ook de kennis van de meest deskundige mensen om niet be schikbaar", benadrukte Sala. Robert Evers (PvdA) prees de in zet van de burgemeester en ook Chris van de Vijver (Nieuw Ge meentebelang) liet zich over de streep trekken. Alleen Helder Zeeuws en de Lijst Babijn (beiden door ziekte slechts met één fractie lid vertegenwoordigd tijdens de raadsvergadering) lieten zich niet vermurwen. Francois Babijn bleef er bij dat de raad lering moest trek ken uit het verleden. Met het voor beeld van Sluis aan Zee, waarbij de 'gemeente ook een miljoen voor niets zou hebben verspeeld, sloeg Babijn volgens de meeste fracties én Sala de plank echter vol komen mis. Sala stelde Babijn voor er bij vol gende vergaderingen vanuit te gaan dat Lijst Babijn tegen alle te behandelen voorstellen stemt 'met uitzondering van het sluiten van de vergadering'. door Harmen van der Werf sint-jansteen - De directie van Neckermann.com Benelux heeft gisteren bekend gemaakt de vesti ging in het Vlaamse Temse te wil len sluiten en alle activiteiten voor de Benelux te willen concentreren in Sint-]ansteen en Terneuzen. De vestiging in Temse telt 72 werkne mers. De directie wil 31 arbeids plaatsen overhevelen naar Sint-Jan- steen of Terneuzen, speciaal voor de Belgische activiteiten van het bedrijf De reorganisatie is ingegeven door de veranderde opzet van Necker- mann.com dat zich de afgelopen ja ren heeft ontwikkeld van een tradi tioneel postorderbedrijf tot een on derneming die zich toelegt op de verkoop van producten via inter net. Volgens de directie is de struc tuur van het bedrijf onvoldoende meegegroeid met deze omslag. De -7'. V.-. .7 C' rxv'W:;-.:;;. V reorganisatie is ook nodig, stelt de leiding, door de groeiende concur rentie in de sector. 'Een herstructu rering lijkt dan ook onvermijdelijk om rationeler en efficiënter te kun nen werken en beter in te spelen op de gewijzigde marktomstandig heden', staat in een gisteren uitge geven persverklaring. Wanneer de vestiging in Temse de deuren sluit, is nog onbekend. Dat hangt van de besprekingen met de vakbonden af, verklaarde directeur Peter van Laere. In de persverkla ring wordt ook gemeld dat 'op ba sis van de herstructurering van de Belgische activiteiten de structuur in de Nederlandse vestigingen ver volgens wordt herbekeken'. Giste ren kon Van Laere daar nog geen verdere mededelingen over doen. Neckermann.com telt nu in Sint- Jansteen en Terneuzen 587 werkne mers, waar er dus 31 uit Temse bij komen. door Wout Bareman terneuzen - Burgemeester en wet houders van Terneuzen zijn niet van plan zelf een milieuvriendelij ke, afbreekbare kauwgom te intro duceren. Ze laten dat graag over aan echte 'uitvinders'. Fractievoorzitter Giel van Boom (Top/Gemeentebelangen) maakte het college onlangs opmerkzaam op een vinding van de Bristol Uni versity: in water oplosbare kauw gom. Volgens Van Boom is dat dé oplossing voor het kauwgompro bleem, dat zich vooral in winkel straten voordoet en het plaveisel danig ontsiert. Het verwijderen van kauwgom kost de gemeente jaarlijks vele duizenden euro's. De Britse regering stelde een maand geleden prompt 11,5 miljoen euro beschikbaar voor de productie en distributie van de kauwgom. Van Boom vond dat Terneuzen daar di rect op in moest haken, 'zodat we de eerste gemeente in Nederland zijn die alleen afbreekbare kauw gom toestaat'. B en W echter: „In het ontwikke len van nieuwe kauwgomsoorten zien wij geen taak weggelegd voor de gemeente Terneuzen. Wij wach ten de ontwikkelingen op dit ge bied af" Suggestie van het college: probeer het eens bij de Tweede Ka mer. Ook een eerder pleidooi van Van Boom voor de invoering van een landelijke kauwgombelasting vond geen gehoor. accountants, bedrijf!- en organisatie adviseurs 3= w fl R I S K B a I Stowage salvage NeelfnS S C OTü tl VO Cdt6 n Fotografie DRUKKERIJ BAREMAN ^8^ Bouman Kantoor Totaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 79