zeelandI 27 dorpshart Ossenisse Geding om uithuiszetting Zaak-Ploegstra zit vast Rioolheffing op basis van waarde woning Wijnhandel Herman feliciteert de winnaar van de Boost 2010 keuze is aan de totale bevolking Slagbomen van parkeerterreinen Sluis vervangen zaterdag 27 november 2010 door Frank van Cooten IJZENDIJKE - Het onderzoek naar de verdwijning van Herman Ploegstra uit IJzendijke is vastgelo pen. De politie heeft geen enkele aanwijzing wat er gebeurd zou kunnen zijn. „We zijn nog geen stap verder", liet politiewoordvoerster Esther Boot gisteren weten. „Wij weten het ook niet meer. We hebben geen enkele indicatie." Ploegstra verdween 4,5 week gele den na een bezoek aan een sport school in Breskens. Zijn auto werd verlaten teruggevonden bij het ge maal in Nummer Een. Er is sinds dien niets meer van hem verno men. Ook de familie van Ploegstra tast nog volledig in het duister. „De gevoelens zijn heel erg dub bel. Je wacht, maar weet niet waar op", zegt buurvrouw Nysja de Jon ge die namens Sandra, de vrouw van Herman, het woord voert. „Al le opties zijn nog open. En dat is nu juist de ellende. We weten hele maal niets. Wij hopen dat er er gens iemand is die met een kleine aanwijzing het onderzoek weer op gang kan brengen. Er moet toch er gens iemand zijn die iets weet. Hoe klein dan ook. Laat die alsje blieft contact opnemen met de po litie." HULST Huurders dagvaarden Woonstichting door Harold de Puysseleijr HULST - De broers Peter (40) en Maikel (38) Gerritsen uit Hulst spannen een kort geding aan te gen de Woonstichting Hulst. Die dreigt hen uit hun huis te zetten. De woningcorporatie heeft het huurcontract van de twee zwakbe gaafde broers in verband met een huurachterstand van om en nabij de 2500 euro ontbonden. De twee moeten dinsdag hun wo ning verlaten hebben, anders laat de stichting het huis aan de Moer- schansstraat in Hulst ontruimen. De Gerritsens verzetten zich tegen de ontruiming. De twee worden naar eigen zeggen inmiddels inten sief begeleid door diverse hulpver lenende instanties, onder meer op financieel gebied, en willen in de woning blijven wonen. Ze laten zich tijdens het kort geding bij staan door advocaat Peter Pijpe- link van Nobus Advocaten uit Ter- neuzen. Peter en Maikel Gerritsen wonen al achttien jaar in de huurwoning, aanvankelijk met nog twee andere broers. Die zijn het afgelopen jaar verhuisd, waarna de problemen met de betaling van de huur ont stonden. „We zijn heel kwaad op de Woonstichting", zegt. Peter, „omdat we proberen weer op het goede spoor te komen en onze schuld af te betalen. Daarom vin den we het gewoon niet kloppen dat we de woning moeten verla ten." Directeur Jos Valckx van de Woonstichting Hulst spreekt van een 'hele vervelende zaak, want huisuitzettingen zijn nooit prettig voor een corporatie'. Hij zegt zich gesteund te voelen door een uit spraak van de kantonrechter, die de ontbinding van de huurover eenkomst goedkeurde. De direc teur van de corporatie bestrijdt dat de gebroeders Gerritsen op straat komen te staan. „We waren ver heugd te kunnen vernemen dat ze inmiddels elders een woning heb ben gevonden", zegt hij. Peter Ger ritsen ontkent overigens dat hij en zijn broer al andere huisvesting hebben. Valckx erkent dat hulpverleners de broers bijstaan, 'maar dat is pas zeer recent en geldt maar voor één van de twee'. „Ze hebben de zorg te lang buiten de deur gehouden." Het kort geding om de uithuiszet ting tegen te houden, dient maan dagmiddag bij de kantonrechter in Middelburg. door Frank van Cooten TERNEUZEN - Een rioolheffing in de vorm van een percentage van de WOZ-waarde van een woning is het meest eenvoudige en recht vaardige systeem om deze nieuwe belasting in Terneuzen te gaan hef fen. Andere vormen zijn duurder en leveren minder op. Het dagelijks gemeentebestuur trekt deze conclusie in een voor stel tot vaststelling van de verorde ning rioolheffing. Raadsleden vroe gen het college van B en W andere vormen te onderzoeken, zoals een tarief op basis van waterverbruik, een vast bedrag per aangesloten woning (104 euro), de oppervlakte van het object of de omvang van het huishouden. Waterverbruik is geen optie, vindt het college, omdat regenwater dan niet meetelt. Betalen op basis van de oppervlakte van een object ver eist dat elk perceel apart moet wor den opgemeten. Dat is duur. Om vang van het huishouden is vol gens B en W ook geen goede maat staf, omdat het aantal bewoners van een recreatiewoning onbe kend is. Sputtert de raad niet meer tegen, dan betaalt de eigenaar van een huis tot één ton in 2011 51 eu ro rioolheffing, tot twee ton 102 eu ro en tot drie ton 153 euro. SLUIS - De drie grote parkeerterrei nen in Sluis (Sint Annastraat, Ma- riahaven en Toversluis) krijgen nieuwe slagboominstallaties. De meerderheid van de gemeenteraad ging daarmee akkoord. Diezelfde meerderheid stemde ook in met aankoop van grond voor aanleg van negentig extra parkeerplaatsen bij Toversluis. Begiri volgend jaar beslist de raad pas over de tarieven voor de parkeerplaatsen. Dat was voor Nieuw Gemeentebelang, Lijst Babijn en Helder Zeeuws de be langrijkste reden om tegen te stem men. Volgens die partijen kan Sluis met veel goedkopere installa ties toe als ze van te voren vaste ta rieven vaststelt. Wij zijn steeds op zoek naar oude bijzondere wijnen paul@hermanwines.nl WIJNHANDEL HERMAN B.V. WESTSTRAAT 6 AXEL Tel. 0115-561860 info@hermanwines.nl FIJNE BIJZONDERE WIJNEN SINDS 1929 bij Hof ter Nesse zijn drie herinrichtingsplannen gemaakt. foto Peter Nicolai Bernard Cools bij het opvallende bord aan de entree van Ossenisse waarmee de werkgroep Dorpszicht van de dorpsraad de aandacht van de inwoners vestigt op de plannen voor een nieuw dorpsplein. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77