voor bèta 60 Passie steeds tot de verbeelding AutoTeam.nl Ouddorpse Snertwandeltocht Controles op naleving van de leerplicht Themadag Pas op voor de storm in Futureland Kerkgangers hopen op bezoek Zwarte Piet Rockband Gofish in café Graaf van Buren Apollo concerteert in zaal Onder de Toren Mobiliteit krijgt aandacht senioren Vakantiemix bij de kinderopvang zaterdag 27 november 2010 prijs de Gouden Pieter en 500 eu ro voor hun profielwerkstuk (een wetenschappelijk onderzoek dat leerlingen in het examenjaar uit voeren) over het door de politie ge bruikte luminol voor het opspo ren het bloed(sporen) op een plaats delict. Suzanne en Jeske verdiepten zich in de chemie van luminol en kwa men er achter dat het goedje niet alleen op bloed reageert, maar ook op bleekmiddel. Dat laatste lieten ze gisteren tijdens de prijsuitrei- king in de aula Zuid van de Pontes zien door middel van een proefje (foto). De - nationale - Pieter Zee- y manprijs en de - lokale - Gouden j Pieter worden elke twee jaar uitge- reikt. MIDDELHARNIS - Spijbelaars opge past. Binnenkort gaan op Goe- ree-Overflakkee leerplichtambtena ren op pad om te controleren of kinderen al dan niet terecht ziek zijn gemeld. Het is de ervaring van scholen en leerplichtambtenaren dat vlak voor vakanties ouders hun kinde ren ziek melden. Dat doen zij om eerder naar het vakantieadres af te kunnen reizen, maar het is 'luxe verzuim' en dat is in strijd met de leerplicht. De leerplichtwet biedt mogelijkheden om extra vakantie verlof aan te vragen, maar dat wordt alleen in bijzondere geval len toegekend. ROTTERDAM - In Futureland - het informatiecentrum over de aanleg van de tweede Maasvlakte - wor den vandaag lezingen gehouden over het ontstaan van stormen en hoe daarmee wordt omgegaan bij de aanleg van de tweede Maasvlak te. De eerste lezing is om 12.00 uur Deze wordt herhaald om 13.30 en 15.00 uur. Daarnaast is er .vanaf vandaag een audiotour te huren in Futureland. Actrice Loes Luca neemt de bezoekers daarin mee door het informatiecentrum en vertelt hen alles over de tweede Maasvlakte. Sinds de opening in 2009 heeft Futureland 160.000 be zoekers mogen verwelkomen. OUDDORP - Door mooie natuurge bieden en over het strand voeren de routes zaterdag 4 december van de 13e Ouddorpse Snertwandel tocht. De routes zijn 'uitgepijld' en geschikt voor Nordic Walking. Start voor 25 en 35 kilometer vanaf 08.00 uur. Meer informatie en/of inschrijving bij VW-Ouddorp aan Zee: 0187-681789. Schilderij van Breetvelt van de Dikke Toren en omgeving in Zierikzee. Hij maakte het in 1949. foto Dirk-Jan Gjeltema OVEZANDE De kerkgangers van de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart in Ovezande verwachten vanavond tij dens de eucharistieviering vanaf 19 uur bezoek van Zwarte Piet. Het thema van de viering is 'de ver wachting'. Enerzijds met het oog op Sinterklaas, maar ook in ver band met de kerstperiode. KORTGENE De Zierikzeese alternatieve rock band Gofish geeft vanavond (zater dag) een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. De band is druk met het schrijven van nieuw materiaal. Daarin is steeds meer ruimte voor invloeden uit de me- talscene. Het concert in Kortgene begint om 21.30 uur. WISSENKERKE Muziekvereniging Apollo geeft van avond een concert in zaal Onder de Toren in Wissenkerke. Het najaars concert staat in het teken van het D-examen van hoorniste Karin Verstraeten. Het programma biedt o.m. 'MacArthur Park' en 'Suite from Hymn of the Highlands'. ZIERIKZEE Mobiliteit voor ouderen is een van de onderwerpen die voor de verga dering van de Seniorenraad maan dag 29 november in het gemeente huis van Zierikzee op de agenda staan. De openbare bijeenkomst be gint om 9.30 uur. ZIERIKZEE Tijdens de kerstvakantie kunnen kinderen komen spelen bij de vesti gingen van kinderopvang De Beve- landen tijdens de zogeheten Vakan tiemix. De medewerkers van kin deropvang De Bevelanden nemen tijdens de kerstvakantie kinderen mee naar de wondere wereld van elfen en kabouters. Kinderen van 4-12 jaar zijn welkom. Aanmelden kan via 0113-619090. Gerrit Henderik Breetvelt bracht 60 jaar van zijn leven door in Zierikzee. Hij wordt door menigeen getypeerd als 'een echte schoolmeester', iemand die kinderen zoveel mogelijk kennis voor het verdere leven wilde bijbrengen. Naast schoolmeester in hart en nieren, ontwikkelde Breetvelt ook een grote passie voor het schilderen. Daarnaast toonde hij zich een groot organisator en inspirator met vaak zeer originele ideeën. Onderdeel van de Auiomotions Groep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65