Vermaak in nieuwe frisse jas gestoken TJ almanak Aangebrand O Brainwave biedt inspirerende reflecties bij Pontes Pieter Zeeman Jodiumtabletten RENESSE Evenementen gericht op jong en oud en Pinksterfeest wordt gesplitst id SCHOUWEN-! si /Fl AND 28 en 29 JL &JVJ 25 26 en 27 Raadsel Ploegstra nog niet opgelost MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg begint maandag met de distributie van jodiumtabletten. Deze bieden bescherming tegen de straling die bij een kernongeval kan vrijkomen. De tabletten zijn bestemd voor kinderen, volwassenen tot en met 45 jaar en zwangere vrouwen. De jodiumtabletten kunnen gratis worden opgehaald op het Stads kantoor. Iedereen in de gemeente krijgt vol gende week bericht hierover in de bus. Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse heeft zich bij een Bel gische cosmetisch arts onder behan deling gesteld voor het laten weglas- eren van storende adertjes op haar wangen; die heeft ze nu al jaren en daar wil ze van af Toen ze weer eens plaatsnam in de behandelstoel, dit keer laat in de mid dag, bezorgde een cateraar juist het avondmaal van de arts en zijn assis tente. „Ik zet het wel alvast in den oven, dan kunnen we subiet gaan eten", zei die laatste, terwijl ze naar het keukentje verdween. Ondertussen was de arts begonnen met laseren, toen de Hulsterse opeens wat rook. „Volgens mij brandt ei- wat aan", snoof ze. „Jazeker", zei de arts. „Dat zijde gij! intratmn door Melita Lanting RENESSE - De verschillende evene menten in Renesse worden in een nieuw jasje gestoken. Meer kwali teit, meer variatie, de evenemen ten worden aantrekkelijk voor jong en oud en van de wat sleetse activiteiten zoals de bekende bal lonnenclown of schminktent wordt afscheid genomen. „We zijn heel wat van plan" zegt Ed Troost van camping Julianahoe- ve. Hij heeft het initiatief geno men om onder de vlag van de Stichting Recreatieactiviteiten Westerschouwen (SRAW) het ver maak nieuw leven in te blazen. Het heeft geresulteerd is een breed gedragen voorstel dat de steun krijgt van zowel de ondernemers vereniging als de Stichting Horeca. „Gewoon met elkaar en voor ieder een er een gezellige toestand van maken. Events op een gezellige va- kantie-achtige wijze." De activiteiten worden geconcen treerd rond de bekende feestdagen zoals meivakantie, Pinksteren, hoogseizoen en in de wintermaan den. Ze moeten een eenduidige uitstraling krijgen. „En dan in het hoogseizoen niet op de standaard zaterdag, want in het weekend wordt vaak gewisseld, maar op doordeweekse dagen." Het centrum van het dorp wordt dé plek waar het allemaal gebeurt. Afgesloten voor het verkeer, maar verder vrij toegankelijk voor ieder een. Troost benadrukt dat de evene menten voor iedereen gezellig moeten zijn, dus ook voor omwo nenden en bedrijven die binnen het terrein hun zaak hebben. Muziek zal bijvoorbeeld rond mid dernacht zacht zijn en het zomer se uitgaansleven zal ook gewoon door kunnen gaan. „Wij gaan echt niet zeggen dat de zaken ineens vroeger dicht moeten. We praten wel over 2011 hoor. Wij zeggen ook helemaal niet dat jongeren niet welkom zijn, jongeren heb ben de toekomst, maar we willen wel af van de excessen." Opmerkelijk detail in het plan is het voorstel om het Pinksterfeest te splitsen. Voor de jongeren wordt een weiland op de hoek van de Stoofweg/Helleweg ingericht als feestterrein. In het centrum van het dorp is er dan ruimte voor een feest voor al die andere mensen die Pinksteren vieren in de Westhoek. Ook dit plan is in nauwe samenwerking met de horeca tot stand gekomen. Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 '(Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623. Donderdag en vrijdag koopavond IJZENDIJKE - Het onderzoek naar de verdwijning van Herman Ploegstra uit Ijzendijke is vastgelo pen. De politie heeft geen enkele aanwijzing wat er gebeurd zou kunnen zijn.„We zijn nog geen stap verder", liet politiewoordvoer ster Esther Boot gisteren weten. „Wij weten het ook niet meer. We hebben geen enkele indicatie." Ploegstra verdween ruim vier we ken geleden na een bezoek aan een sportschool in Breskens. Waterstaatsman: kennis van stormvloeden hoort bij waterbouw Zaterdag 27 november 2010 Meester Breetvelt spreekt nog steeds tot de verbeelding Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ZIERIKZEE - „Kunst moet je leren door veel te zien, te ervaren en er over te praten. Kunst kun je niet uitleggen, net als bij voetbal hoe het ge speeld moet worden. Pas door ervaring op te doen, kun je op den duur leren kwaliteit te onder scheiden", sprak beeldend kunstenaar Jan van Munster gistermiddag bij Scholengroep Pontes Pieter Zeeman, voorafgaand aan de onthulling van zijn Brainwave een neonkunstwerk aan de wand van het Leerplein Zuid. Dit lichtobject prijkt daar al twee jaar, maar vanaf nu is het dank zij de zeer welkome hulp van een aantal spon sors eigendom van Pontes Pieter Zeeman. Johan Everaers, docent en initiator van schoolgalerie Ga lerij slaagde er in 2008 in een solo-expositie met brainwaves en zogeheten pyrografieën van Jan van Munster binnen te halen. Het neonkunst werk aan het Leerplein maakte de ruimte met PROFILE TYRECENTER MIDDELBURG TISSINK Herculesweg 33 4338 PI Middelburg Tel: 0118-627502 GOES TISSINK Verryn Stuart weg 14 /A 4462 GE Goes Tel: 0113-215285 TERNEUZEN LUCTOR Hughersluys 2 4536 HM Terneuzen Tel: 0115-613981 HULST LUCTOR Afiikaweg 4 4561 PA Hulst Tel 0114-314080 OOSTBURG LUCTOR Transportvveg 9 4501PS Oostburg Tel: 0117-452377 zijn inspirerende reflecties zo bijzonder dat de school besloot te proberen deze Brainwave in ei gendom te verwerven. Uiteindelijk is dat gelukt, mede dankzij de inzet van Margreet Leijdekker van de stichting Kunstboek kunst. Kunstcriticus Nico Out ging voorafgaand aan de onthulling gis termiddag in gesprek met Van Munster over diens kunstwerken, waarin spanning en energie een belangrijke rol spelen, foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63