de Vliethoeve nieuw leven Opvang dieren al weer weg and29 Heijmans Burgh-Haamstede en Walcherse Bouw Unie samen verder Theater op bouwput Raadsel Ploegstra oog niet opgelost Klaar voor je eigen Stek? Links de huidige huiskamer van een jon gerengroep in De Vliethoeve; rechts de omheinde buitenplaats bij het bestaan de gebouw. Elk woongebouw krijgt een eigen, afgesloten buitenruimte. doen. We proberen de jongeren te overtuigen dat het goed voor hen is om de eerste tijd hier te blijven. Deze kinderen moeten echt eerst tegen een deur of hek aanlopen, willen ze hun problemen onder ogen zien." Gaandeweg hun verblijf en vorde ringen krijgen de jongeren meer bewegingsvrijheid en ruimte om contact te hebben met de buiten wereld. „Eerst hier op het terrein, daarna gaan ze eens onder begelei ding naar het dorp en dan eens een keer alleen. Steeds onder strik te afspraken." Sinds de opening in januari waren er twee weglopers. Beide meisjes zijn heelhuids terug gevonden. „We hebben weinig weglopers bij Tender, vergeleken bij andere instellingen", verwijst Ruikes naar recente, onafhankelij ke onderzoeken. Maar hij noch de gemeente Noord-Beveland maken zich grote zorgen over het aantal weglopers. Ruikes en manager Erik de Kraa van De Vliethoeve hopen dat er langzamerhand meer contacten ontstaan tussen de inwoners van Kortgene en Geersdijk en de Vliet- hoevenaren. Ze denken aan vrijwil ligerswerk of stages bij bedrijven in de buurt. „Tenslotte willen we deze kinderen de weg wijzen naar een eigen plek in de samenleving." door Luc Oggel POORTVLIET - Dierenopangcen- trum Navajo Ranch is al weer weg uit Poortvliet. Volgens eigenaresse Jolanda Verheijen was er van alles mis met het onderkomen aan de Hogeweg en waren er problemen met de verhuurder. Het dierenopvangcentrum was pas sinds anderhalve maand in Poortvliet gevestigd. De Navajo Ranch zat eerst in Barend recht, maar daar is Verheijen weg gegaan na voortdurende vernielingen en mishandeling van de dieren door vandalen. Verheijen dacht aanvan kelijk in Poortvliet een nieuwe start te kunnen maken, maar de loods die ze huurde vertoont vol gens haar allerlei mankementen. „Ik moest wel 5000 euro per maand huur betalen." Ook gedroeg de verhuurder zich volgens Verheijen raar. „Handtaste lijk en opdringerig, de mensen kwamen daardoor ook niet. Dus daar was ik snel klaar mee." Ze is nu weer terug gegaan naar Barendrecht met haar dieren. „He laas wel. Aan de omgeving lag het niet, de mensen zijn ook super aar dig. Ik zou dolgraag terug komen naar Zeeland, maar er zijn geen ge schikte locaties." Het lukte gisteren niet om de ver huurder van de loods om een reac tie te vragen. Vliethoeve (links) en Theo Ruikes, divisiemanager van de Tender-jeugdzorgr. foto Ronald den Dekker IJZENDIJKE - Het onderzoek naar de verdwijning van Herman Ploegstra uit Ijzend ij ke is vastgelo pen. De politie heeft geen enkele aanwijzing wat er gebeurd zou kunnen zijn. „We zijn nog geen stap verder", liet politiewoordvoerster Esther Boot gisteren weten. „Wij weten het ook niet meer. We hebben geen enkele indicatie." Ploegstra verdween ruim vier we ken geleden na een bezoek aan een sportschool in Breskens. Zijn auto werd verlaten teruggevonden bij het gemaal in Nummer Een. zaterdag 27 november 2010 door Carla van de Merbel GRIJPSKERKE - De bouwbedrijven Walcherse Bouw Unie (WBU) in Grijpskerke en Heijmans Burgh-Haamstede gaan fuseren. Per 1 januari gaan ze samen verder onder de naam Heijmans Bouw Zeeland. In totaal werken bij de onderneming straks zo'n 150 men sen. De WBU en Heijmans Burgh-Haamstede zijn beide on derdeel van Heijmans NV, maar nu nog twee zelfstandig opereren de bedrijven. Ze hopen door de fu sie sterker te staan in de markt en meer opdrachten binnen te kun nen halen, licht directeur Gert van Kralingen van de WBU toe. Vol gens Van Kralingen is Heijmans Burgh-Haamstede vooral bezig met onderhoudswerkzaamheden voor corporaties en de WBU voor al met grote nieuwbouwprojecten. Door samenwerking denken ze meer kans te maken op grootscha lige renovatieprojecten. Volgens Van Kralingen speelt renovatie een steeds grotere rol in de Zeeuwse markt. WBU en Heijmans Burgh-Haam stede gaan verder onder één naam, maar behouden hun twee kantoren in Grijpskerke en Burgh-Haamstede. De bestaande activiteiten van beide bouwbedrij ven worden voortgezet. De leiding blijft in handen van dezelfde perso nen. Door de fusie vallen geen ont slagen, zegt Van Kralingen. „Er zijn wel wat vacatures die niet in gevuld worden." Samenvoeging van kantoorwerkzaamheden zal leiden tot een kostenbesparing, al dus Van Kralingen. De fusie van WBU met Heijmans Burgh-Haamstede is een nieuwe poging voor het Walcherse bouw bedrijf de crisis in de bouw te over leven. Een jaar geleden nog, begin oktober 2009, moest de WBU on geveer een kwart van haar perso neel ontslaan. december makelaar Bekijk vanuit de F.G.AIemanscraat 52 gebeei vrijblijvend diverse appartementen - aan dé Statenlaan c.o. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.jestek.plof www.m2makelaars.ni MIDDELBURG - Een kleine meerder heid van de mensen die afgelopen week hun mening hebben gege ven over de stelling om de nieuwe schouwburg van Middelburg toch maar op de bouwput aan de Zuid singel te bouwen, is voorstander van dat idee. Tot gisteren konden lezers van de PZC daarover stemmen op www.pzc.nl/walcheren. Iets meer dan de helft stemde 'ja'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59