Bouw vakantiepark bij Paardekuup begint Tender geeft 281 zeeland Het juiste moment voor een nieuwe keuken of badkamer CANUENTA Nog geen kopers buiten de projectontwikkelaar zelf Kerkgangers hopen op bezoek Zwarte Piet Rockband Gofish in café Graaf van Buren Apollo concerteert in zaal Onder de Toren 'n Jaar Vliethoeve: maar twee weglopers; een heel nieuw centrum voor jeugdzorg. Tender is tevreden. Saneringsplan olielekkage bijna ten uitvoer zaterdag 27 november 2010 door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Vastgoedontwikke laar B8cB bouwt het begin van va kantiepark Ganuenta bij Colijns- plaat zonder externe kopers. Ko mend jaar worden twintig huizen gebouwd die per april 2012 in de verhuur gaan. De huizen zijn ei gendom van B8cB zelf Of Hogenboom Vakantieparken, die de toeristische verhuur zou be heren, nog een rol speelt in het park is in bespreking, meldt direc teur Dick Bruil van B8cB. Het grondwerk bij inlaag De Paar dekuup, vlak naast de jachthaven, gaat in februari beginnen. Ko mend jaar wordt het hart van het park gebouwd: zestien vakantiehui zen rond het 'Dorpsplein'. Bij de entree van het park aan de Kuupjesweg komen vijf van de twaalfpersoons 'wellness' wonin gen 'Maxima' met inpandig zwem bad. Ook wordt het 'Raadhuis' op getrokken op de kop van het 'Dorpsplein'. Daar wordt de recep tie en het verhuurkantoor in geves tigd. Daarbij heeft het pand con gres- en vergaderruimte en een mi- nizwembad in de kelder. Eén van de doelgroepen die B8cB voor het park wil interesseren zijn de orga nisatoren van meerdaagse confe renties. Ganuenta moet uiteindelijk 75 wo ningen omvatten. Het terrein reikt tot de erfgrens van camping Ori- sant. Het puntje nat grasland aan de noordgrens, tegen de Ooster- scheldedijk, is van Het Zeeuwse Landschap. Er komen geen winkels of horeca op het park; voor boodschappen of restaurants is de recreant aange wezen op de voorzieningen in het dorp, dat in enkele minuten wan delen te bereiken is. Wanneer de overige woningen op het park gerealiseerd worden, gaat wel afhangen van verkoop aan der den, laat Bruil weten. De project ontwikkelaar heeft uit zakelijke overwegingen de aanpak van het park een jaar laten rusten, maar de verkoopactiviteiten via Theelen 8c Dellaert en de Vakantie Makelaar zullen, nu er iets van Ganuenta in wording komt, verder opgepakt worden. De bouw wordt eerdaags aanbe steed. Er wordt gebouwd volgens een prefabsysteem. De binnen- schil van de woning wordt per vrachtauto aangevoerd en in vier dagen gemonteerd. Na plaatsing van het dak worden de gevels ge metseld of gepotdekseld. OVEZANDE De kerkgangers van de parochie Onze Lieve Vrouw Hemelvaart in Ovezande verwachten vanavond (zaterdag) tijdens de eucharistievie ring bezoek van Zwarte Piet. Het thema van de viering is 'de ver wachting'. Enerzijds met het oog op Sinterklaas, maar ook in ver band met de naderende kerstperio de. Aanvang om 19.00 uur. KORTGENE De Zierikzeese alternatieve rock band Gofish geeft vanavond (zater dag) een concert in café Graaf van Buren in Kortgene. De band is druk met het schrijven van nieuw materiaal. Daarin is steeds meer ruimte voor invloeden uit de me- talscene. Het concert in Kortgene begint om 21.30 uur. De entree is gratis. WISSENKERKE Muziekvereniging Apollo geeft van avond (zaterdag) een concert in zaal Onder de Toren in Wissenker- ke. Het najaarsconcert staat in het teken van het D-examen van hoor- niste Karin Verstraeten. Op het pro gramma staan onder meer de wer ken Mac Arthur Park, When The Saints en Suite from Hymn of the Highlands. Aanvang om 20.00 uur. 8KSS 9. ."S* Wat kunt u van Jtwee verwachten vertrouwde merken Baderie en SieMatic kwaliteit en design voor ieder budget montage en installatie door eigen mensen dê mooiste showroom van Zeeland! koken baden www.j-twee.nl Jtwee koken baden Grenadierweg 17 I Middelburg T 0118 - 641 386 I info@j-twee.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto VLIETHOEVE door Claudia Sondervan Vette modder, bouw- hekken, loopplan ken en bouwketen bepalen nog het aanzicht van jeugdzorghuis De Vliet hoeve tussen Geersdijk en Kortgene. Bouwvakkers, installateurs, jonge ren en hun begeleiders laveren over het gehavende erf van het vroegere internaat dat jeugdzorgin stelling Tender begin dit jaar be trok. De nieuwbouw nadert zijn voltooiing. Komend voorjaar moet het bouwleed geleden zijn. Dan groeit het aantal jonge bewo ners van 26 naar 32. De Vliethoe ve, vooral voor Zeeuwse jongeren, heeft geen wachtlijst. Straks verdwijnt ook de lange ba rak waarin tien pupillen van jeud- zorgverlener AZZ nu nog hun be handeling krijgen. Zij betrekken het bestaande gebouw, waaraan een nieuw kantoor is vastge- bouwd. De Tender-jongeren krij gen nieuwe slaapkamers en grote gezamenlijke woonkamers in ge bouwen die eruit zien als moder ne versies van Zeeuwse schuren: zwart gepotdekseld, met ramen die verwijzen naar staldeuren en die ruim daglicht binnenlaten. Als laatste verdwijnt het oude lage gebouwtje, de vroegere eetzaal, waar de Korczakschool nu lessen geeft. In het nieuwe schoolgebouw zijn zeven lokalen, in plaats van de huidige twee. Er komt een nieuwe school met een professionele keuken, een be wegingszaal voor activiteiten als boksen of dans, een technieklo kaal en een tuinlokaal. Van daar uit kunnen de jongeren naar de tuin die achter het sportveld wordt aangelegd. De omsloten bui tenplaatsen waar elk huis over be schikt, worden vergroot. Het hek werk - hoog maar niet onoverko melijk - krijgt een vriendelijker aanzien met begroeiing. „Als je wilt, kun je hier weg", be aamt Theo Ruikes, divisiemanager van Tender, „Het is hier geen ge vangenis. We geven jeugdzorg met extra behandeling en de mogelijk heid de buitendeur op slot te Erik de Kraa, manager van De VLAKE - Het saneringsplan voor het gebied rond de olielekkage bij Vlake zal over twee weken worden uitgevoerd. Het plan, opgesteld door een erkend milieutechnisch bureau, wordt momenteel beke ken door de provincie en de ver wachting is dat het in de loop van volgende week vrijgegeven wordt. Het zal eerst worden gepresen teerd aan de bewoners van Vlake en de eigenaren van de betrokken percelen. In de tussentijd zijn de al gestarte saneringswerkzaamheden gewoon doorgegaan en worden de sloten en afwateringskanalen nog voortdurend gecontroleerd op olie sporen. MEEST GELEZEN 1 .Opgeruimd naar afscheidsfeest. 2.Ondernemers: alternatief Aldi. 3.Belangstelling Oude Veiling. EN VERDER Weblogs van PZC-verslaggevers over cultuur, natuur, voetbal en politiek op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58