zeeland 127 meer weg uit Goes berco De schoonheid van de Schelde staat centraal in Nicolaaskerk alles een stuk voordeliger Vrijwilligers Uitnodiging afscheidsreceptie burgemeester Van der Zaag Koor Cantare zingt in de Ontmoetingskerk Wierf Nieuman houdt lezing over tuinen Uitleg over twitter en e-books in bibliotheek Vogels kijken langs Plan Tureluur Tholen zaterdag 27 november 2010 THOLEN - Zo'n driehonderd vrijwil ligers werden gisteravond door de gemeente Tholen in het zonnetje gezet. Aan het einde van de avond reikte burgemeester Wim Nuis ere- vermeldingen uit. Vrijwilliger van het jaar 2010 is koster Peter de Viet uit Sint-Maartensdijk van de Reho- bothgemeente. De vrijwilligers van het Hospice in Sint-Annaland zijn verkozen tot Groep vrijwilli gers 2010. Zij begeleiden, onder steunen en verzorgen sinds 2003 terminale patiënten. tegen zinloos geweld met twee kin- de Grote Markt. 1995: met meneer Aart (Staartjes) tijdens de opening van De Tiende in Goes, een gezinsvervangend tehuis voor kinderen. ook een aantal dossiers op. De fi nanciële afwikkeling van het eer ste asielzoekerscentrum, waarbij Goes tonnen rijksvergoeding door de neus leek te worden geboord, heeft hij met noordelijke kuitenbij- terij tot een goed einde gebracht. Zelf noemt hij de introductie van cameratoezicht in (later) combina tie met politiebiketeams een goede greep om uitgaansgeweld in de binnenstad te beteugelen. „Ik denk dat die combinatie net zo goed werkt als alleen de installatie van intelligente camera's, die reage ren op beweging en geluid." Sommigen noemen hem 'kleur loos', maar wie Van der Zaag kent, weet dat hij grappig uit de hoek kan komen. Daarnaast staat hij voor opvattingen en principes. Hij is begaan met minderbedeelden en in die zin heeft hij van harte meegewerkt aan de komst van een (derde) asielzoekerscentrum in Goes. Tevens verdedigt hij het ge doogbeleid voor coffeeshops. Pleit zelfs voor gelegaliseerde wietteelt. „Ik riep dat al eerder dan Gerd Leers. Hoezo kleurloos?" Tegenslagen en mindere momen ten beleefde hij ook. De Landsban- ki-affaire, waarbij 12 miljoen Goe- se euro's in IJslandse rook leek op gegaan, deed pijn. „Maar, als colle ge hebben we geen fouten ge maakt, is uit onafhankelijk onder zoek gebleken. We hebben vervol gens het interne protocol aange scherpt. Ja, wijsheid achteraf" Als minstens zo pijnlijk ervoer hij de installatievergadering na het biddagakkoord. „Natuurlijk kun je twisten over de manier waarop de collegevorming toen is gegaan, maar het is beneden alle peil als tij dens de installatie van wethouders en raadsleden er boegeroep klinkt en eieren en rotte tomaten tegen de ruiten vliegen. Ik begrijp dan de emoties van de tegenstanders wel, maar als burgemeester moet je de orde handhaven en daar zit ik op zo'n moment strak in." Minder applaus oogstte hij als bestuurder van ge meenschappelijke regelin gen en niet-gemeentelijke instellin gen. Hem werd een gebrek aan toe zicht verweten als voorzitter van de Raad van Toezicht van de Re gionale Ambulancevoorziening Zeeland (RAVZ), die op een faillis sement afstevende. Gedeputeerde George van Heukelom spuugde openlijk op Van der Zaags vestje. De scheidende burgemeester is er nog een beetje boos om. „Van Heu kelom heeft mij beschadigd. Ik was met vakantie en hij valt mij vervolgens aan in de media. Dat is niet correct. Ik heb hem daarover destijds een brief gestuurd. Later hebben we het nog eens uitge praat. Nee, hij heeft geen excuses aangeboden." Van der Zaag houdt vol dat de pro blemen bij de ambulancedienst hem niet zijn aan te rekenen. „Het financieringssysteem van zorgver zekeraars en College Tarieven Ge zondheidszorg deugde niet. Daar bij ging het functioneel leeftijds ontslag eraf en was er een vertrou wensbreuk ontstaan tussen direc teur en personeel. Ik heb daar tot drie keer in bemiddeld. Om uit de financiële problemen te komen, heb ik voorgesteld er een over- heidsstichting van te maken. Daar door hebben we saneringsbijdra- gen en extra geld van de toenmali ge minister Klink gekregen. Als we een gemeenschappelijke regeling waren gebleven, hadden we dat geld niet gehad. Zo is het gegaan." Ook als voorzitter van het Bureau voor Toerisme Zeeland en de Raad van Toezicht van jeugdhulp- organisatie AZZ kreeg hij kritiek. Bij AZZ stapte hij op na bonje met de voorzitter van de Raad van Bestuur. „En ik heb het Bureau voor Toerisme juist op koers ge bracht. Dat het later misging, valt mij niet te verwijten." Burgemeester Van der Zaag neemt 30 november afscheid in de Grote Kerk. Vanaf 16 uur is er een receptie. KORTGENE In de Nicolaaskerk in Kortgene draait dinsdagavond alles om de schoonheid van de Oosterschelde. Petra Sloof uit Colijnsplaat, jaren lang medewerkster van de Stich ting Zeeuws Landschap en Natuur monumenten, heeft-een grote ver zameling informatie over de onder- GEERSDIJ K Het koor Cantare uit Zierikzee con certeert vanmiddag (zaterdag) in de Ontmoetingskerk in Geersdijk. Cantare brengt het requiem van Pearsall, een stuk voor koor, orgel en koperblazers. Het vrouwenkoor Quodlibet uit Middelburg zingt Messe Basse van Fauré. Als inter mezzo is er nog een optreden van een blazersensemble. Het concert begint om 16.00 uur. 'S-GRAVENPOLDER Hortulanus Wiert Nieuman houdt vandaag vanaf 15.00 uur op uitnodi ging van Groei Bloei een lezing in Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der. Hoe moet je de border verzor gen, welke planten zijn het hele jaar dominant aanwezig en wat doe je met bolgewassen? Nieuman beantwoordt al deze vragen aan de hand van eigen ervaring en overge leverde wijsheden. waterwereld opgebouwd. Ze geeft onder meer aan de hand van film beelden een toelichting op het le ven in Nationaal Park Oosterschel de. De bijeenkomst in de Nicolaaskerk begint om 19.30 uur. De toegangs prijs bedraagt vijf euro. THOLEN Hoe werkt Twitter en wat is het nut ervan? Hoe kom ik via Face- book en Hyves in contact met oude klasgenoten? En is betalen via internet wel veilig? In de biblio theek van Tholen zijn maandag van 14.00 tot 17.00 uur extra mede werkers aanwezig om antwoord te geven op dit soort vragen. Ook de mogelijkheden van e-books en e-readers komen aan bod. THOLEN Staatsbosbeheer houdt vandaag (za terdag) een excursie Vogels kijken' langs Plan Tureluur in de Scherpe- nissepolder aan de zuidkust van Tholen. In de herfst wordt dit ge bied door duizenden vogels ge bruikt om reserves op te bouwen voor de naderende winter. De tocht begint om 13.30 uur bij de voormalige kruising Platteweg-Gat- weg-Schoondorpseweg. Per 1 december aanstaande is de heer drs. D.J. van der Zaag eervol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Goes. Op dinsdag 30 november 2010 neemt het gemeentebestuur afscheid van burgemeester drs. DJ. van der Zaag. Dick van der Zaag is sinds 1993 burgemeester van Goes. Vanaf 16.00 uur wordt de heer en mevrouw Van der Zaag een informele receptie aangeboden in de Grote of Maria Magdalenakerk, Singelstraat 21 in Goes. U kunt dan persoonlijk afscheid nemen. Wij nodigen u hiervoor van harte uit. Graag tot ziens op 30 november. Hoogachtend, Burgemeester en Wethouders van Goes, de loco-burgemeester, drs. J. de Bat de secretaris, drs. C.G.M. Maas

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57