PZC s v Boosheid en bezorgdheid over kudde Aangebrand BEVELANDEN-THOLEf 26 en 27 26 en 29 ZEEUWSE SCHAAPSKUDDE Dorpsraad en feestcomité eisen duidelijkheid Ijsmeesters staan op scherp Dorpsvereniging tegen sluiten Oostmolenweg almanak TJ O Zaterdag 27 november 2010 Burgemeester Van der Zaag kwam niet meer weg uit Goes Tender geeft De Vliethoeve nieuw leven Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt NISSE - De dorpsraad van Nisse heeft in een boze brief aan het stichtingsbestuur van de Zeeuwse Schaapskudde duidelijkheid geëist over de toekomst van de kudde. De dorpsraad maakt zich grote zor gen over het voortbestaan ervan, nu afgelopen week vijftig schapen zijn verkocht. De boosheid van de dorpsraad heeft zich opgebouwd nadat burge meester Jaap Gelok, tevens voorzit ter van de stichting, de aanhou ding heeft bevolen van herder Koen Pille, die de kudde meenam uit de wei om afcheid te nemen van Nisse. Het dorp waardeerde Koen Pille zeer en dat gold ook voor zijn afscheid. De berichtgeving rond de kudde werd met argusogen gevolgd en het bericht dat samenwerking werd gezocht met melkschapenbe- drijf De Zwaakse Weel, bracht wat hoop in Nisse. Die werd de grond ingeslagen nadat de gemeenteraad de subsidiekraan dichtdraaide en er plotseling schapen werden opge laden. Volgens voorzitter Gelok waren dat allemaal oude schapen, maar herder Carola van den Han del telde er daarvan slechts der tien. Van de vijftig waren er 38 Vla mingen. Met die schapen trachtte Koen Pille een oud, bedreigd ras te rug te brengen in het Zeeuwse landschap. Ze waren tussen één en vier jaar oud. Alle berichten hebben ook het Co mité Schaapscheerdersfeest veront rust. Mededelingen van Gelok dat het feest in 2011 zeker zou door gaan, hebben de grote club betrok ken Nissenaren in een spoedverga dering bijeen gebracht. De conclu sie was dat het feest in juni wel doorgaat, maar dat de stichting snel helderheid moet verschaffen. Gelok weigert meer "los te laten dan dat hij wacht op het bedrijfs plan van het melkschapenbedrijf Op de vraag of er wel plaats is voor 500 schapen in de kooi, 300 van de Zwaakse Weel en 200 van. de kudde, antwoordt Gelok dat hij niet via de pers wil debatteren. Voorzitter Rinus Antonisse van Be houd de Zak van Zuid-Beveland - ook bezorgd om het voortbestaan van de kudde - suggereert een bij eenkomst in het dorpshuis van Nisse, waar de stichting openheid van Zaken kan geven. Het comité Schaapscheerdersfeest en de dorps raad van Nisse vragen daarom. Spectrum: schimmige toekomst wekt bezorgdheid door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Als bestuur van een ijsvereniging met 1500 leden ben je verplicht om bij het min ste beetje vorst zo scherp als een schaats te staan. Elke kans moet je pakken. En dit is er zo een, weet voorzitter Jan Witsel van de ijs- en skeelervereniging in Krabbendijke. „El ke dag die je kunt schaatsen is meegenomen", zegt hij. Daarom zette hij samen met drie andere vrijwilligers gistermiddag de ijsbaan aan de Nieu- landestraat onder water. „Wij gaan uit van de weerberichten van het KN MI. Als de noordoostenwind aanhoudt, wordt het KLOETINGE - De Vereniging Dorps belangen Kloetinge (VDK) is tegen een eventuele afsluiting van de Oostmolenweg. Volgens voorzitter Marinus Vuijk ontwricht zo'n maatregel het sociale leven in Kloe tinge. Emergis heeft de gemeente Goes verzocht om de overgang af te slui ten, om zo het aantal zogeheten 'impulssuïcides' van cliënten terug te dringen. De spoorwegovergang in de Oostmolenweg is wat dat be treft een hotspot. De dorpsvereniging vind afsluiting - door middel van hekken - een onrealistisch plan en zal zich daar sterk tegen verzetten. 'De maatre gel betekent tweedeling van het dorp. Het wordt voor kinderen on mogelijk gemaakt de Kloetingse- school en verenigingen waar zij lid van zijn in het dorp te bezoeken, evenals de ouderen die gehecht zijn aan het dorp', stelt de VDK op de site kloetinge.goesweb.net. Spoorwegbeheerder ProRail, de ge meente en Emergis overleggen bin nenkort over de beste aanpak. alleen maar kouder. We hebben vier goede nacht vorsten nodig, minimaal met een temperatuur van drie graden onder nul. Als dat het geval is, kan er hier begin volgende week worden ge schaatst", aldus Witsel. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse heeft zich bij een Bel gische cosmetisch arts onder behan deling gesteld voor het laten weglas- eren van storende adertjes op haar wangen; die heeft ze nu al jaren en daar wil ze van af. Toen ze weer eens plaatsnam in de behandelstoel, dit keer laat in de mid dag, bezorgde een cateraar juist het avondmaal van de arts en zijn assis tente. „Ik zet het wel alvast in den oven, dan kunnen we subiet gaan eten", zei die laatste, terwijl ze naar het keukentje verdween. Ondertussen was de arts begonnen met laseren, toen de Hulsterse opeens wat rook. „Volgens mij brandt er wat aan", snoof ze. „Jazeker", zei de arts. „Dat zijde gij!" MIDDELBURG TISSINK Herculesweg 13 4338 PL Middelburg Tel: 0118-627502 PROFILE TYRECENTER MICHELIN SHvin VilMNHJIVi OOSTBURG LUCTOR Transportwea 9 4501PS Oostburg Tel. 0117-452377 intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623. Donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 55