compleet plan hotel Britannia redden zeeland29 Dorpsraad Nisse boos en bezorgd over kudde Tiende editie Open Percussie Podium Wereldmarkt voor goede doelen Dierenopvang na ruim maand alweer weg Speurtocht van Kika bij Intratuin Kerstmarkt in wijk Paauwenburg Klaar voor je eigen Stek? zaterdag 27 november 2010 NISSE - De dorpsraad van Nisse heeft in een boze brief aan het stichtingsbestuur van de Zeeuwse Schaapskudde duidelijkheid geëist over de toekomst van de kudde. De dorpsraad maakt zich grote zor gen over het voortbestaan ervan, nu afgelopen week vijftig schapen zijn verkocht. De boosheid van de dorpsraad heeft zich opgebouwd nadat burge meester Jaap Gelok, tevens voorzit ter van de stichting, de aanhou ding heeft bevolen van herder Koen Pille, die de kudde meenam uit de wei om afcheid te nemen van Nisse. Het dorp waardeerde Koen Pille zeer. Het bericht dat sa menwerking werd gezocht met melkschapenbedrijf De Zwaakse Weel, bracht wat hoop in Nisse. Die werd de grond ingeslagen na dat de gemeenteraad de subsi diekraan dichtdraaide en er plotse ling schapen werden opgeladen. Volgens voorzitter Gelok waren dat allemaal oude schapen, maar herder Carola van den Handel tel de er daarvan slechts dertien. Van de vijftig waren er 38 Vlamingen. Met die schapen trachtte Koen Pil le een oud, bedreigd ras terug te brengen in het Zeeuwse land schap. Ze waren tussen één en vier jaar oud. Aw Spectrum: schimmige toekomst y wekt bezorgdheid Het reclamebord voor het plan Besteveaer, 27 augustus 2008. tegenzat. Maar er zou natuurlijk een moment gaan komen dat ook daar gemor zou ontstaan. Hoe dan ook, het is gelukt. Het be gin is gemaakt. En als er eenmaal bouwers bezig zijn, zullen mensen eerder een hypotheek afsluiten dan met een kale vlakte. Stiekem hoopt de gemeente dat AW er niet eens aan te pas hoeft te komen, dat Van Velzens inter ventie bij achtervang blijft. De par tijen stonden onlangs recht tegen over elkaar in de rechtbank, waar ze streden om het eigendom van Hotel Britannia. En die strijd is nog lang niet gestre den. archieffoto Lex de Meester Maar in dat kleine Vlissingen kun nen ze niet om elkaar heen. De ge meente en AW Beheer zijn tot el kaar veroordeeld. Het is daarom te hopen dat de partijen hun koppig heid opzij durven te zetten en ook samen werken aan een oplossing voor Britannia. Gewoon, voor Vlis singen. MIDDELBURG Even de kille winter vergeten met klanken uit Afrika. En met elkaar muziek maken. Dat zijn de doelen van het Open Percussie Podium dat morgen voor de tiende keer ge houden wordt in de Stadsring in Middelburg. De middag begint om 14 uur met een workshop djembé door Djembé Mzungu. Meedoen kost vijf euro. De opbrengst gaan naar de stichting Steun en Op bouw Gambia. Daarna kan ieder een vrij jammen. Entree is gratis. ZOUTELANDE De Wereldwinkel houdt vandaag in Zaal Middendorp in Zoutelande de jaarlijkse Wereldmarkt voor goe de doelen. Er zijn cadeautjes, voe dingswaren, kaarten, handwerk en kaarsen te koop van de Wereldwin kel, Unicef, Amnesty International, Welfare Rode Kruis, Stichting Christoforus en de CF Stichting voor taaislijmziekte. Dorcas zamelt geld en levensmiddelen in voor voedselpakketten. De markt is van 10 tot 16 uur. POORTVLIET Dierenopvangcentrum Navajo Ranch is al weer weg uit Poort vliet. Volgens de eigenaar was er van alles mis met het onderkomen aan de Hogeweg en waren er pro blemen met de verhuurder. Het opvangcentrum was pas sinds anderhalve maand in Poortvliet ge vestigd. De Navajo Ranch zat eerst in Barendrecht, maar daar is de ei genaar weg gegaan na voortduren de vernielingen en mishandeling van de dieren door vandalen. Het dierenopvangcentrum is nu weer terugverhuisd naar Barendrecht. KOUDEKERKE Kika Zeeland, die zich sterk maakt voor kinderen met kanker, houdt vandaag en woensdag een speur tocht bij Intratuin in Koudekerke. Op beide dagen zijn tien Kika-be- ren te winnen. De speurtocht is voor basisschoolkinderen. Vandaag kan er meegedaan worden tussen 11 en 16 uur en woensdag tussen 14 en 16 uur. Formulieren voor deelna me kunnen bij de Kikakraam bij de ingang van de winkel opgehaald en ingeleverd worden. VLISSINGEN In de Vlissingse wijk Paauwenburg wordt op 11 december een gezellige kerstmarkt gehouden bij het ge bouw Campus de Ruyter aan de Van Hogendorpweg. De markt is een initiatief van de Stichting Majo raat en de Vrienden van Paauwen burg. Er staan diverse kramen en er is een lampionnenoptocht voor de kinderen. Ook kunnen kinderen op de kerstmarkt op de foto in win terse sferen. De markt is geopend van 14 tot 21 uur. Uitgaan in de eigen regio? Kijk voor de uitagenda op www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Linh Pham boven een luchtfoto van Middelburg. In geel ingetekend de nieuwe N57, het Kanaal door Walcheren loopt van links naar rechts. foto Ruben Oreel www.woneninbestevaer.nl 10.00 uur tot 12.00 uur Bekijk vanuit de F.G.AIemanstraat 52 geheel vrijblijvend diverse appartementen aan de Statenlaan e.o. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op www.jestek.nl of ww.m2miskelaars.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51