zeeland 127 Bouwbedrijven samen verder een kapot laddertje' Resideren op de ringburgwal Studentes houden benefiet voor kindhulpproject in Zuid-Afrika WBU fuseert met Heijmans Burgh-Haamstede 20% TOT 50% KORTING OP ALLE WINTERJASSEN! ra BLAUWE J3 WINKEL Onderzoek Ploegstra vastgelopen door Annemarie Zevenbergen Van negende-eeuwsering- walburg met boerenwonin gen naar luxueus apparte mentencomplex Residence Wijn- gaerde. Een gigantische stap in de tijd. Waar ooit schapen gehoed werden, resideren straks de geprivi legieerde eigenaars van de 28 luxueuze appartementen in hartje Domburg. De voorbereidende werkzaamhe den zijn in volle gang. Zijn het meter. Alle woningen hebben een parkeerplaats in de kelder. Project ontwikkelaar Arcus verwacht na jaar 2012 de eerste appartementen te kunnen opleveren. De eerste elf zijn al verkocht. Op de begane grond komen een restaurant en winkels. Het complex heeft een verblijfsrecreatieve bestemming, net zoals het Badpaviljoen. Vandaag en morgen houdt Arcu's een informatiebijeenkomst in De Stenen Toko in Domburg; 11.00 tot 16.00 uur. niet de archeologen, druk in de weer met meetlat en pen, dan is het wel het bouwteam. Als de ar cheologen over drie weken vertrek ken, gaat de eerste paal van de nieuwbouw de grond in. Het com plex, van dezelfde architect als het Badpaviljoen, zit in het hogere seg ment met appartementen van zes ton tot ruim anderhalf miljoen. Het gebouw bestaat uit vier bouw lagen met appartementen en pen thouses, met woonoppervlaktes variërend van 90 tot 200 vierkante zaterdag 27 november 2010 w door Caria van de Merbel GRljPSKERKE - De bouwbedrijven Walcherse Bouw Unie (WBU) in Grijpskerke en Heijmans Burgh-Haamstede gaan fuseren. Per 1 januari gaan ze samen verder onder de naam Heijmans Bouw Zeeland. In totaal werken bij de onderneming straks zo'n 150 men sen. De WBU en Heijmans Burgh-Haamstede zijn beide on derdeel van Heijmans NV, maar nu nog twee zelfstandig opereren de bedrijven. Ze hopen door de fu sie sterker te staan in de markt en meer opdrachten binnen te kun nen halen, licht directeur Gert van Kralingen van de WBU toe. Vol gens Van Kralingen is Heijmans Burgh-Haamstede vooral bezig met onderhoudswerkzaamheden voor corporaties en de WBU voor al met grote nieuwbouwprojecten. Door samenwerking denken ze meer kans te maken op grootscha lige renovatieprojecten. Volgens Van Kralingen speelt renovatie een steeds grotere rol in de Zeeuwse markt. WBU en Heijmans Burgh-Haam stede gaan verder onder één naam, maar behouden hun twee kantoren in Grijpskerke en Burgh-Haamstede. De bestaande activiteiten van beide bouwbedrij ven worden voortgezet. De leiding blijft in handen van dezelfde perso nen. Door de fusie vallen geen ont slagen, zegt Van Kralingen. „Er zijn wel wat vacatures die niet in gevuld worden." Samenvoeging van kantoorwerkzaamheden zal leiden tot een kostenbesparing, al dus Van Kralingen. De fusie van WBU met Heijmans Burgh-Haamstede is een nieuwe poging voor het Walcherse bouw bedrijf de crisis in de bouw te over leven. Een jaar geleden nog, begin oktober 2009, moest de WBU on geveer een kwart van haar perso neel ontslaan. 4. l.MVUS i door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Twee studentes van de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen houden morgen in het sportca- fé van Sporthal Baskensburg een benefietmiddag voor het kinder hulpproject Mother of Peace in Zuid-Afrika. De studentes, Thalasha Kool en Sanne de Koeijer, gaan eind janua ri daar voor hun opleiding Sociaal Pedagogische Hulpverlening twaalf weken vrijwilligerswerk doen bij dit project. Mother of Peace vangt zeventig kinderen op die misbruikt zijn, verwaarloosd zijn of geen ouders meer hebben. Ze wonen op het terrein van de hulporganisatie en worden daar opgevoed door een aantal huismoeders. Op eigen initiatief hebben Thalas ha en Sanne besloten geld voor het project in te zamelen. Ze doen dat via een benefietmiddag met op tredens en een loterij met bijzon dere prijzen. „We hebben bedrij ven gevraagd of ze prijzen beschik baar willen stellen en daar is mas saal op gereageerd." Zo zijn er met de loterij restaurantbonnen te win nen, maar ook vluchten in een zweefvliegtuig. Er is een gesigneer de cd van Blof en er zijn cheques van Roompot Recreaties, entree kaartjes van de Voetbal Experience en een fles tien jaar oude port. En- treekaarten voor het benefietfeest kosten 2,50 euro. „Het geld gaat naar de organisatie Be More, waar Mothers of Peace een onderdeel van is. Van vijftig procent van de opbrengst mogen wij ter plaatse spullen voor Mot her of Peace kopen. Veertig pro cent gaat naar het project voor de lange termijn, dus naar onder houd en zo, en tien procent gaat naar de overige projecten van Be More." Het benefietfeest is van 13.30 tot 17.00 uur. Voor meer in formatie: kooloo12@hz.nl of koeiooo8@hz.nl. 1JZENDJJKE - Het onderzoek naar de verdwijning van Herman Ploegstra uit Uzendijke is vastgelo pen. De politie heeft geen enkele aanwijzing wat er gebeurd zou kunnen zijn. „We zijn nog geen stap verder", liet politiewoordvoerster Esther Boot gisteren weten. „Wij weten het ook niet meer. We hebben geen enkele indicatie." Ploegstra verdween ruim vier we ken geleden na een bezoek aan een sportschool in Breskens. Zijn auto werd verlaten teruggevonden bij het gemaal in Nummer Een. een schat aan vondsten op, zoals hier de resten van een boerenwoning uit eind 1000. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49