Tussen de vondsten troffen we 20 bsrco Werkstraf 240 uur voor betastenstagiaire alles een stuk voordeliger OPGRAVINGEN I-n de bouwput van 't Groentje in Domburg vond de Walcherse Archeologische Dienst restanten van boerenhuizen in de walburgring die eind negende eeuw werd aangelegd. Meerderheid voor theater op bouwput Jaarlijkse bazaar VV De Noormannen Winterconcert van de Zeeuwse Muzikanten Sprookjes bestaan! Scooterrijder raakt gewond bij aanrijding Rondleidingen zaterdag 27 november 2010 MIDDELBURG Een kleine meerderheid van de mensen die afgelopen week hun mening hebben gegeven over de stelling om de nieuwe schouwburg van Middelburg toch maar op de bouwput aan de Zuidsingel te bou wen, is voorstander van dat idee. Tot gisteren kon gestemd worden op www.pzc.nl/walcheren. reacties: 346 De schouwburg moet toch op de bouwput aan de Zuidsingel komen eens 60% WESTKAPELLE Voetbalvereniging De Noorman nen in Westkapelle houdt vandaag haar jaarlijkse versmakking. De ba zaar is van 15.00 tot 21.00 uur in ca fé Kasteel van Batavia aan de Zuid straat in het dorp. Er zijn onder meer een Rad van Avontuur, een grabbelton en er kan gedart en gesjoeld worden. Sinterklaas en zijn pieten, die die middag een be zoek brengen aan Westkapelle, ko men ook langs in het café. De in tocht van Sinterklaas wordt bege leid door muziekvereniging OKK. ARNEMUID.EN Het orkest De Zeeuwse Muzikan ten geeft vandaag zijn wintercon cert tijdens de Wintermarkt in Ar- nemuiden. De enthousiaste leden van het or kest, dat deel uitmaakt van Stich ting Arduin, zorgen met hun veel zijdig repertoire van bekende num mers, voor een gezellig optreden. Het optreden wordt gegeven tus sen 11.00 en 16.00 uur in de gerefor meerde kerk aan de Kerklaan 4. De entree is gratis. De algehele muzikale leiding is in handen van artistiek leider René Koelemaij. Q www.zeeuwsemuzikanten.nl Meer vermogen (tot 25%) Meer trekkracht (motorkoppel) Meer rijplezier Minder brandstof verbruik (tot 12%) Minder C02 uitstoot Minder (fiscale) bijtelling Dieseltumng vooralle merken personenwagens! Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113 561812 Web: www.dieseltuningzeeland.nl door Annemarie Zevenbergen Palen van boomstammen waar de bast nog om zit. Dat doet de harten van de Walcherse archeologen sneller kloppen. De palen zijn aan getroffen bij de archeologische op gravingen in de bouwput in 't Groentje in Domburg. De palen vormen de restanten van wat waarschijnlijk een boerenwo ning uit de vroege middeleeuwen is geweest. Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst verklaart de waarde van de ze vondst. „Dit is uniek. Tot nu toe vonden we veel bodemsporen en -verkleuringen, maar nu is er fy siek echt iets te zien en aan te ra ken. Dit is een stuk prikkelender." Hij wijst naar drie dikkere palen en een aantal dunnere staken die uit de grond steken. „Die palen zijn gewoon boomstammen. Om dat de bast er nog op zit, hopen we aan de hand van de jaarringen te herleiden wanneer de boom ge kapt is. Tussen de dunne palen zit het vlechtwerk van takjes. Daar werd klei op gesmeerd en dat wa ren dan de muren van de woning. Het moet behoorlijk vochtig bin nen geweest zijn." Glimlachend: „Maar dat werd dan opgelost met een gezellig vuurtje in huis." Even verderop is collega-archeo loog Bram Silkens druk doende de contouren van een tweede wo ning in kaart te brengen. Meijlink: „Het is nu droog, we willen snel zo veel mogelijk in beeld brengen. Aan de hand van deze vondsten verwacht ik dat we nog een derde en misschien zelfs vierde huis zul len aantreffen." Hij duidt op de plek naast het tweede huis waar nog gegraven moet worden. „Daar vinden we zeker nog wat." La chend: „En achterin wil ik ook nog een huis." „We hebben verder een aantal ge bruiksvoorwerpen uit de grond ge haald. Waf potresten, fibulae (kle- dingspelden) en een leren lap. Mis schien voor een wambuis of zo iets. Er zat ook een houten plank met gaten tussen, maar waar die voor diende? En, heel grappig/een kapot laddertje." Het voormalige motel 't Groentje stond op historische grond, ooit lag daar de vroegmiddeleeuwse ringwalburg. Eén van de meest bij zondere bodemmonumenten in Zeeland. De burg werd eind negen de eeuw aangelegd als bescher ming tegen de invallen van de Noormannen. In die tijd werden ook de zuidelijke burg bij Souburg en de middelste burg in Middel burg opgeworpen." De Walcherse Archelologiche dienst probeert aan de hand van de vondsten in Domburg het le ven van boerenfamilies te recon strueren. De aangetroffen gebruiks voorwerpen, bodemmonsters en (slacht)afval moeten antwoord op vele vragen geven. Meijlink: „Dit moeten we koeste ren. Het is bijzonder dat we op zo'n groot stuk kunnen graven. Vaak hebben we alleen kleine sleu ven. We hebben nu nog drie we ken de tijd en dan moet het klaar zijn. Helaas." De paalresten en een deel van het vlechtwerk van een woning op de voormalige Domburgse ringburgwal. BRESKENS - Een zestienjarige scoo terrijder uit Breskens is afgelopen donderdagavond rond half acht ge wond geraakt bij een botsing met een 21-jarige automobilist uit Oost burg. Het ongeluk gebeurde op de boule vard in Breskens. Het rijbewijs van de automobilist is na het verkeersongeval ingeno men. Getuigen hadden verklaard dat ze de Oostburger met hoge snelheid hadden zien rijden. De automobilist moest al twee keer eerder zijn rijbewijs inleve ren. De scooterrijder is met onbe kend letsel naar het ziekenhuis ge bracht. MIDDELBURG - Een Vlissingse mid denstander is gisteren door politie rechter J. Hopmans veroordeeld tot een werkstraf van 120 uur en drie maanden voorwaardelijk. Hij kreeg die straf omdat hij in mei een stagiaire (17) onzedelijk betast te. Volgens het meisje legde de man zijn hand op haar borst. De middenstander ontkende dat hij haar bewust had betast. Vol gens hem gebeurde de aanraking tijdens een ongelukkige samen loop van omstandigheden toen hij uitleg gaf over hoe hij ooit een bh kocht voor een vriendin. Officier van justitie J. Valente vroeg het meisje tijdens de zitting De bouwput van 't Groentje leverde De gemeente Veere gaat de opgra vingen bij 't Groentje tijdelijk ge bruiken als toeristische trekpleis ter met vier rondleidingen. De Walcherse Archeologische Dienst geeft de rondleidingen. Op de donderdagen 2, 9,16 en 23 december kunnen belangstellen den een kijkje nemen. De rondleidingen beginnen om 13.30 uur bij het VW-kantoor. De gemeente heeft speciale bro chures uitgebracht, ook in Duits. Op de hekken rond de opgraving komen informatie-biljetten. te vertellen wat er was gebeurd. Ze deed dat met zoveel overtuiging dat de officier niet twijfelde over wat er was gebeurd. Hij eiste de maximale werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf van zes maanden. Raadsman E. Smit pleitte voor vrij spraak. Hij noemde het zeer vreemd dat maar één rechercheur het hele onderzoek heeft gedaan. Volgens hem is dan de kans op tunnelvisie zeer groot. Hopmans erkende dat het onderzoek niet perfect was gelopen. Maar hij liet ook weten dat hij er van overtuigd is dat de man het meisje betastte. Smit gaat in hoger beroep.' MEEST GELEZEN 1Vermist meisje weer terecht 2. Eerste minaret van Zeeland (foto) 3. Vlissingen niet in schema HAL Op zoek naar een aardig restaurant? Kijk voor culinaire recensies op pzc.nl/smaakvan. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48