PZC Corporaties krijgen geld terug 26 en 27 25 28 en 29 RECHTBANK Woongoed en l'Escaut betaalden tonnen aan Vogelaarwijken in andere steden Jodiumdistributie in Middelburg almanak Aangebrand Saneringsplan olielekkage De juiste man op de juiste tijd op de juiste plek TJ Hart archeologen klopt sneller door vondsten in bodem Domburg En nu ook samen hotel Britannia redden Zaterdag 27 november 2010 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep en Miriam van den Broek MIDDELBURG - Woningcorporaties Woongoed Middelburg en l'Escaut in Vlissingen zijn blij dat ze het geld dat ze hebben betaald voor slechte wijken in andere steden mogelijk terugkrijgen van het Rijk. De tonnen euro's hebben ze zelf hard genoeg nodig, vinden ze. Volgens directeur Eric de Ceuster van Woongoed heeft zijn corpora tie sinds 2007 al 1,2 miljoen euro overgemaakt voor de zogenoemde Vogelaarwijken - vernoemd naar oud-minister Ella Vogelaar. Het gaat, net als bij l'Escaut, om dik drie ton per jaar. De rechter heeft bezwaren van 78 woningcorporaties tegen die hef fing toegewezen voor de jaren 2008 en 2009. Dat scheelt de twee Walcherse corporaties dus elk 600.000 euro. „Dat hebben we echt gevoeld", zegt De Ceuster. Woordvoerster Renee du Fossé van woningcorporatie l'Escaut zegt blij te zijn met de uitspraak van de rechter. „We zijn vanaf het begin tegen de ze bijdrage geweest. Het geld ging naar corporaties met wijken die als slecht te boek stonden. Maar dat betekende niet dat ook die cor poraties armlastig waren. En dat terwijl andere corporaties die wel armlastig waren, hier ook geld voor moesten afstaan." l'Escaut heeft jaarlijks drie ton voor de Vogelaarwijken moeten af dragen. Wat de Vlissingse corpora tie met het geld gaat doen als dat wordt teruggestort, is nog niet be kend. De Ceuster is dan wel blij dat er geld terugkomt, maar uit de zor gen is hij allerminst. „In 2014 krij gen we te maken met een andere heffing die ons nog veel meer geld gaat kosten. Het nieuwe kabinet wil dat wij gaan meebetalen aan de huurtoeslag die mensen krij gen. Dat gaat Woongoed twee mil joen euro per jaar kosten." Gevolg is dat corporaties veel min der kunnen investeren, aldus De Ceuster. „Dit tast onze investe ringscapaciteit enorm aan. Wij moeten nu zeer kritisch gaan kij ken naar de investeringen die we na 2016 wilden gaan doen." Welke plannen concreet in gevaar komen, kan De Ceuster nu nog niet zeggen. Hij kondigt aan te gaan overleggen met de gemeente Middelburg over wat de nieuwe heffing voor woningbouw in Mid delburg kan betekenen. MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg begint maandag met de distributie van jodiumtabletten. Deze bieden bescherming tegen de straling die bij een kernongeval kan vrijkomen. De tabletten zijn bestemd voor kinderen, volwasse nen tot en met 45 jaar en zwange re vrouwen. De jodiumtabletten kunnen gratis worden opgehaald op het Stadskantoor. Iedereen in de gemeente krijgt volgende week bericht hierover in de bus. VLISSINGEN - Een afscheid dat niemand wilde. Zo vertrok Wim Dijkstra gisteren als burgemeester uit Vlissingen. Nou, niemand? Vlissingen niet, maar Dijkstra zelf wel, bleek gisteren in de bijzon dere raadsvergadering waarin hij werd uitge zwaaid. Niet omdat hij Vlissingen beu is, maar omdat hij het, 64 jaar oud, welletjes vindt. „Vlis singen was een prachtige afsluiting van mijn car rière. De dankbaarheid overheerst." Dat was we derkerig. Commissaris van de koningin Karla Peijs noemde hem 'de juiste man op de juiste tijd op de juiste plek'. Dijkstra kwam drie jaar geleden toen Vlissingen verdwaasd was door de crisis over het Scheldekwartier. „Je hebt een hele zwa re klus geklaard. De zaken staan weer op de rails", aldus een dankbare Peijs. „Je hebt angst omgevormd in hoop, wantrouwen in vertrouwen en twijfel in zelfverzekerdheid", prees wethouder Rob van Dooren hem. „En je hebt de relatie her steld met de ambtenaren, de raad en de inwo ners", voegde raadslid Henk de Haas daaraan toe. Dijkstra vertrok met een waarschuwing: „De sta biliteit die er nu is, moeten jullie wel volhouden hé. Ik hou het in de gaten!" Op de foto: Dijkstra en zijn vrouw tijdens een bijeenkomst gisteroch tend waarop het gemeentelijk personeel afscheid van hem nam. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl De Hulsterse heeft zich bij een Bel gische cosmetisch arts onder behan deling gesteld voor het laten weglas- eren van storende adertjes op haar wangen; die heeft ze nu al jaren en daar wil ze van af Toen ze weer eens plaatsnam in de behandelstoel, dit keer laat in de mid dag, bezorgde een cateraar juist het avondmaal van de arts en zijn assis tente. „Ik zet het wel alvast in den oven, dan kunnen we subiet gaan eten", zei die laatste, terwijl ze naar het keukentje verdween. Ondertussen was de arts begonnen met laseren, toen de Hulsterse opeens iets rook. „Volgens mij brandt er wat aan", snoof zè. Jazeker", zei de arts. „Dat zijde gij!" VLAKE - Het saneringsplan voor het gebied rond de olielekkage bij Vlake wordt over twee weken uit gevoerd. Het plan wordt momen teel bekeken door de provincie en de verwachting is dat het in de loop van volgende week wordt vrij gegeven. Het wordt eerst gepresen teerd aan de bewoners van Vlake en de eigenaren van de betrokken percelen. In de tussentijd gaan de al begon nen saneringswerkzaamheden ge woon door. 4-: intratuin Intratuin Koudekerke, Gaigeweg 5 (Provinciale weg tussen Vlissingen en Koudekerke) Tel. 0118 551 623. Donderdag en vrijdag koopavond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47