iland i 3 Dermatoloog ADRZ begint eigen kliniek commentaar Comazuipers zaterdag 27 november 2010 Eindelijk! Vorst, kou, heerlijk! Hoogste tijd voor 'n trui van de Schapekop in Veere. Grote keus, ook veel winterjassen. Kerkstraat 3-Veere-Tel. 0118-501416 7 dagen per week open! De problematiek van drinkende jeugd is helaas geen onbeken de meer. Jongeren gebruiken steeds vroeger alco hol, ze drinken steeds vaker en consumeren steeds meer. Zee land is in deze problematiek niet anders dan de rest van Ne derland. Ook Kier geldt dat het probleem van alcohol en jeugd iets meer geldt op het platte land dan in de Zeeuwse steden. Wie zoekt naar redenen, krijgt te horen dat ze drinken voor de gezelligheid, dat ze dan wat los ser worden en makkelijker con tacten leggen en dat het er bij hoort. Een sloot van 15 alcohol houdende consumpties op een vrijdagmiddag na school is ken nelijk niets bijzonders. Terwijl de jeugd drommels goed op de hoogte is van de schadelijke ef fecten van alcohol. In een poging tegen dit pro bleem een dam op te werpen is al heel wat geprobeerd, maar kennelijk gaan de maatregelen lang niet ver genoeg. Gisteren is in Goes weer een po ging gewaagd met de actie 'Laat ze niet (ver)zuipen'. Onderdeel van dit project is ouders kennis laten maken met de plekken waar de jeugd op stap gaat. Hier is evenwel een hardere aanpak op zijn plaats, zoals ver hoging van de minimumleef tijd voor het verkrijgen van al cohol; minder verkooppunten (weg uit de supermarkten) en drastisch hogere accijnzen. Cola-tic, bier, shotjes. Serge Poppe (17) uit Wol- phaartsdijk drinkt het allemaal. Óp een doorsnee stapavond gaan er flink wat glaasjes doorheen. Hij lacht geheimzinnig. „Meer dan tien drankjes op een zaterdagavond, laten we het daarop hou den. Ja, dan ben ik wel dronken als ik naar huis ga, maar ik ben er nooit ziek van. Ik denk de vol gende dag wel eens: 'What the fuck heb ik nü weer gedaan?' Ik heb geen alcohol nodig om het gezellig te hebben, maar cola, dat staat zo... tja... En bier is gewoon lekker. Ik heb wel eens zo'n al coholtest gedaan op school. Daar kwam uit dat ik te veel drink. Het is slecht voor je hersenen, zeg gen ze altijd. Maar ja, je bent maar één keer jong. Dan wil je toch gewoon lekker los gaan?" Op vrijdagmiddag en -avond is Melanie Ventevo- gel (16) uit Arnemuiden meestal in de Goese ca fés te vinden. Ze drinkt er rosébier en zoete wit te wijn. Hoeveel? Ze denkt lang na. „Ik denk dat ik wel vijftien glazen drink. Mijn vrienden ook. Ik ben niet vaak écht dronken. Wel een beetje aan geschoten. Als ik alcohol drink, word ik een beet je vrolijk. Met een drankje op is het gewoon lek ker gezellig." Melanie dronk haar eerste wijntje al toen ze veertien was, vertelt ze. „Niet in het café hoor, maar op verjaardagen en feestjes. Ik weet dat alcohol je hersenen en je lever kan aan tasten, maar daar denk ik niet aan als ik in het ca fé sta. Eén keer per week, dat kan toch geen kwaad?" Carl van den Houte (18) uit Rilland staat op een Goes' terras te kletsen met zijn vrienden, een gro te pul bier in zijn hand. „Met alcohol is het gezel lig en het is goed voor je sociale contacten. Je spreekt mensen eerder aan. Meestal drink ik 8 glazen en wat shotjes op een avond. Ik voel geen groepsdruk. Als ik een cola wil drinken, doe ik het gerust. Ik weet wat de gezondheidsrisico's zijn van alcohol. Het is slecht voor je hersenen en je lever. Maar je bent maar één keer jong." Hij lacht. „Ik drink met mate, maar toch behoorlijk. Ik ken mijn grenzen. Ik word nooit zo zat dat ik naar huis gebracht moet worden. Het is één keer gebeurd dat ik moest kotsen, maar zover laat ik het niet meer komen. Het verpest je avond." DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segecrsstraat 8 MIDDELBURG *0118-634133 MIDDELBURG - Werner Habets, der matoloog in het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis (ADRZ), begint sa men met collega's uit Bergen op Zoom een eigen polikliniek in Mid delburg. Hij houdt dan geen spreekuur meer in het ziekenhuis. Habets is sinds het vertrek van zijn collega in 2005 de enige huidarts in het ADRZ in Vlissin- gen, nieuwe specialisten werven is nooit gelukt. Habets hoopt door de samenwerking met het Lievens- bergziekenhuis in Bergen op Zoom de kwaliteit van de zorg te verbeteren. Die artsen worden tot de beste in het land gerekend. De kliniek komt in een nieuw te bouwen pand aan Park Veldzigt in Middelburg en gaat in september volgend jaar open. Patiënten kun nen er terecht voor alle mogelijke dermatologische specialismen, bo vendien wordt samengewerkt met huidtherapeuten en komt er een speciale ruimte voor cosmetische behandelingen. Habets zegt niet te hebben willen wachten op ontwikkelingen bin nen het ADRZ. „Dan waren we nu nog aan het praten. Ik ben nog wel in onderhandeling over het ge bruik van de faciliteiten van het ziekenhuis. Daar heeft de raad van bestuur nog geen duidelijkheid over gegeven." 43 vestigingen in heel Nederland. Kijk op www.keukenconcurrent.nl of bel 0800-0233535 voor openingstijden en adressen Goese cafés. Ze krijgen er onder meer voorlichting over de schadelijke gevolgen van alcoholgebruik op jonge hersenen. foto Willem Mieras Kaai 53 VEERE *0118-501854* Markt 1 DOMBURG *0118-581120* Iedere zondag geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3