macht 9 spectrum mecom 'Joop laat zich niet zomaar in zijn hok terugknuppelen' weGeNeR Zaterdag 27 november 2010 4 april Mecom koopt Limburgse kranten voor 200 miljoen euro. group plc 8 maart Mecom neemt belang in Wegener (23,6%) voor 159 miljoen euro. zijn wangen een kaakontsteking te vein zen. Of verbindingsproblemen te suggere ren bij telefonische vergaderingen." Montgomery op zijn beurt ergert zich aan het succes van Munsterman in zijn tijdro vende rol als voorzitter van FC Twente. Munsterman moet daarvoor vergaderin gen van Mecom voortijdig verlaten. Een directielid: „Sloeg Montgomery in Londen een van de Nederlandse titels open, dan stuitte hij weer op die kop van Munster man. Hij werd er beroerd van." In Kopenhagen deelt Montgomery in juni 2010 een dreun uit. Hij wil weer een nieu we managementlaag aan Wegener toevoe gen. Munsterman heeft zich maar te schik ken. Die slaat met zijn vuist op tafel en beent woedend weg als Montgomery be gint over het Europees besturen van We gener. Hij is de voortdurende bemoeienis beu en beseft dat hij de regie verliest. Een nieuwe opdoffer is Montgomery's veto over een schikkingspoging met mede dingingsautoriteit NMa. De instantie dreigt met een kartelboete van 9 miljoen euro. Munsterman stuurt aan op een schik king van 2 a 3 miljoen. Montgomery vindt de boete onzin, passeert Munsterman en gaat het gevecht met de NMa aan. Vervol gens krijgt Wegener een boete opgelegd, niet van 9 miljoen maar van 19 miljoen. Munsterman is ziedend. Kort daarop schrapt Montgomery, tijdens een vakantie van Munsterman, de door Boeker voorbe reide aankoop van netwerksite Hyves. Nu voor de derde keer een majeure beslissing door Montgomery is overruled, weet Mun sterman dat zijn rol uitgespeeld is. Twee weken later belt hij Sylvia Boeker, die tege lijk met hem opstapt. Montgomery heeft de heerschappij over Wegener herwonnen. Voorgoed? Het is ongewis. Ook hij heeft: door tegenvallende resultaten averij opgelopen en krijgt begin september van de aandeelhouders te ho ren dat hij op 1 januari weg moet. Einde van de grote ego's? Montgomery hoopt nog steeds dat op zijn grafsteen komt te staan dat hij de journalistiek op nieuw uitvond. En Munsterman? Zijn inti mi: „Joop laat zich niet zomaar in zijn hok terugknuppelen." reageren? spectrum@wegener.nl Nederland Wegener (86%*) Wegener NieuwsMedia telt zeven regionale dagbladen: De Gelderlander, De Stentor, BN/De Stem, Eindhovens Dagblad, PZC, Twentsche Courant Tubantia, Brabants Dagblad. Huis-aan-huisMedia, Mediaventions en Wegener Nieuwsdruk. Media Groep Limburg: Limburgs Dagblad, De Limburger, huis-aan-huiskranten infographic: CRW 0 81 I—«februari Wegener-bestuurders Houwert (r) en Busweiler (I) kondigen vertrek aan. mei Munsterman benoemd tot interim voorzitter Wegener-raad van bestuur. 27 juni Raad van com- benoeming december Economische crisis dwingt tot nieuwe bezuinigingen bij de Wegener-kranten. Schuld Mecom bijna 700 miljoen euro. Mecom krijgt geen herfinancie ring en vraagt banken om uitstel. mei Mecom krijgt alsnog de herfinancie ring rond. Ondanks crisis krijgt Montgomery in 2008 rond 18% meer salaris: in totaal 578.000 pond. Mecom overweegt hoofdkantoor te verplaatsen van Londen naar Enschede. december Mecom ver groot macht binnen Wegener door nieuwe direc- Verdeeldheid Mecom-Wegen er. Deense hoofdredacteur noemt Nederlandse hoofdredacteuren in geheime memo aan Montgomery (foto) 'incapabel'. Salaris Montgomery stijgt in 2009 opnieuw fors, nu met 51 naar 874.000 pond. Juni Enorme ruzie Munsterman en Montgomery. september Financieel topman Boot van Wegener stapt op. 4 oktober Munsterman stapt op. Bestuurder Cornelisse van Wegener meldt zich ziek. Complete directieteam nu weg. Interim-topman Velgaard (foto) f benoemd door Mecom. - ÏL Top-managers HfH willen niet met m hem aan tafel. oktober Verdeeldheid binnen Wegener. infographic: AA tiestructuur. Omzet mediagroep Mecom In 2009, in miljoenen euro's Denemarken Berlingske Media, regionale en landelijke dagbladen, tijdschriften, sites en online tv-kanalen Edda Media, regionale dag en weekbladen, radiostations Media Regionalne, - regionale dag en weekbladen Presspublica (51%*), landelijk dagblad percentage aandelen in handen van Mecom j17 mei Mecom biedt op heel Wegener: over namebod in totaal 800 miljoen euro. r® Overname is rond voor 700 miljoen euro. «oktober Aandeelhouder Governance for Owners (13%-belang) gaat niet in op bod. Wegener blijft daardoor beursgenoteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35