Ouders proeven van zuipgedrag kinderen :e< Protest ROC-ers tegen verhuizing Terneuzen PW zaterdag 'Laat ze niet (ver)zuipen'. Onder dat motto willen Zeeuwse instanties voorkomen dat jongeren te jong en te veel alcohol drinken. Nieuwsportaal Zeeland verder zonder subsidie zaterdag 27 november 2010 door Maikel Harte Tegenstanders smullen op dit moment van de ver oordelingen die van PW-kamerleden naar buiten komen. Ze mogen er dan van smullen, in de peilingen heeft het nauwelijks gevolgen. Deze week stond de PW nog gewoon op 24 zetels, net zoveel als ze er nu hebben. Dat is toch eigenlijk gek voor een partij die zijn succes te danken zou hebben aan gevoe lens van onvrede en onveiligheid in de maatschappij. Als dan blijkt dat die partij zelf voor een deel uit politici bestaat die zelf onvei ligheid veroorzaken dan zou je verwachten dat kiezers afhaken, niet dus. Dat blijkt niet alleen uit de peilin gen, maar ook uit de reacties op internetfora. Kijk bij een artikel over de PW bij de reacties en die luiden vaak als zou er een media- hetze zijn, dat het verleden van andere politici niet naar buiten komt. Kennelijk voelt Wilders dat aan, want ook hij kruipt in de slachtofferrol. Daar kan ik dan niet tegen. Als je grote woorden in de mond neemt, collega-politi ci knettergek noemt en delinquen ten keihard wilt aanpakken, dan is enige bescheidenheid wel op zijn plaats als je zelf ook niet van ongeschonden blazoen blijkt te zijn. Wie hard is voor een ander, moet ook hard zijn voor zichzelf. Hypocrisie ligt anders op de loei en de geloofwaardigheid komt in het gedrang. Vorig jaar vroeg Ray mond de Roon opheldering aan het kabinet over twee rechters die onder invloed hadden gereden en toch in functie bleven. Kan hun sa laris nog worden teruggevorderd, wilde de PW'er weten? Nu hij zelf en collega PW-ers veroor deeld blijken te zijn, kan de bal te ruggekaatst woorden. Aan de an dere kant biedt deze situatie bij de PW ook troost. Het is niet al leen een partij die mensen uit sluit, maar ook mensen omarmt die het moeilijk hebben in de maatschappij. Ik spreek nog wel eens veroordeelden die bang zijn niet meer aan de bak te kunnen komen, die hoeven niet meer te vrezen. Daar kan ik nu tegen zeg gen dat ze altijd nog kamerlid kunnen worden. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Kramt niet ontvangeij? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 25,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 71,95 (acceptgiro €74,95) Jaar €274,95 (acceptgiro €277,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-maïl adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook hét privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 71,95 per kwartaal (nai4) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 74,95 per kwartaal (nam) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (PS) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 m/v Telefoonnummer Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Do PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon (ren u r JONGEREN EN ALCOHOL door Cornelleke Blok Twee giechelende meis jes omhelzen elkaar. „Kan jij nog recht lo pen?", vraagt de één. Haar vriendin schudt het hoofd. „Maakt niet uit joh, ik heb net gekotst." Het is half negen. In café Natio naal aan de Markt in Goes hangen tientallen jongeren aan de bar. Ve len met een flesje bier in de hand. Sommigen kijken met argusogen naar de groep ouders die achterin het café luistert naar een presenta tie over hersenschade die alcohol kan veroorzaken bij jongeren. „Ik dacht even dat het 25+-avond was", grapt John de Landmeter uit Yerseke. „Zolang ze maar achterin blijven staan." Als aftrap van de campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen' houdt de Goe- se horeca vrijdagavond een kroe gentocht voor ouders van veer tien- tot zestienjarigen. Talloze in stanties willen het alcoholgebruik onder jongeren aanpakken. De leeftijd waarop jongeren beginnen met drinken moet omhoog en de hoeveelheid drank omlaag. Jongeren en alcohol O In Zeeland heeft 65 procent van de 14- en 15-jarigen in de afgelo pen vier weken alcohol gedronken. Van de 14- en 15-jarige Zeeuwse jongeren die drinken, is 67 pro cent een 'binge-drinker' (ze nutti gen veel alcohol in korte tijd), v Bijna 10 procent van de derdeklas sers in Zeeland drinkt 11 of meer glazen alcohol op een weekend dag. In groep 7 en 8 van de basisschool heeft landelijk 36 procent van de leerlingen ooit alcohol gedronken. Bron: Quickscan jeugd en Alco hol Zeeland, maart 2009 Ouders hebben daarin een belang rijke taak, zegt burgemeester Ge rard Rabelink van Schouwen-Dui veland aan het begin van de avond. „Zonder uw inzet is de aanpak ge doemd te mislukken." In de cam pagne worden ook scholen, horeca en sportverenigingen aangespro ken om zich aan de regels te hou den: onder de 16 geen alcohol. „Mijn dochter ging afgelopen zater dag voor het eerst uit in Goes. Ze is net zestien", zegt Kitty Goense uit Ovezande. „Ik vond het hele maal niks. Ik ben hier, omdat ik - wil weten waar ze straks in het weekend rondloopt. Tot haar zes tiende heeft ze nooit gedronken. Daarin vertrouw ik haar. Afgelo pen weekend heeft ze twee flesjes Smirnoff op." Cees Sinke uit Kruiningen luistert niet naar de presentatie over scha de die alcohol kan aanrichten. Hij begeeft zich liever tussen de jonge ren. „Ik wil wel eens zien hoe dat nu gaat." Hij glimlacht. „Ach, dertig jaar geLeden was het net zo. Mijn kinderen weten gelukkig goed hun grenzen. Geniet, maar gebruik je verstand, zeg ik altijd. Als het op een leuke manier gebeurt, dan is het niet erg om alcohol te drin ken?" Ouders van veertien- tot zestienjarige jongeren bezoeken vrijdagavond de door René Schrier middelburg - Medewerkers van de ondersteunende diensten van het ROC Zeeland maken bezwaar tegen een eventuele verhuizing naar Terneuzen als het tot een fu sie met het ROC Westerschelde komt. Onder medewerkers van de betrokken afdelingen gaat een pro testbrief rond die inmiddels door een dertigtal medewerkers is on dertekend. Het protest is niet gericht tegen de fusie op zich, maar tegen een ver huizing van de betrokken mede werkers naar Terneuzen. Ze wij zen op extra reistijden en proble men voor mensen die geen auto hebben. Verder wordt aangegeven dat de facilitaire dienst niet per se dicht bij het college van bestuur hoeft te zitten. In de brief staat ook dat de argumentatie van het bestuur ontbreekt om voor Terneu zen te kiezen. Voorzitter Henny van Meerkerk van het college van bestuur van ROC Zeeland vindt de reacties van de mensen begrijpelijk. Maar ze gelden volgens haar ook voor de mensen in Terneuzen als de hoofd vestiging in midden-Zeeland zou komen. Verder wijst ze er op dat verhuizing naar Terneuzen nog niet voor too procent vast staat. middelburg - Het feit dat de Zeeuwse Bibliotheek geen subsi die heeft gekregen voor een verde re uitbouw van het project Nieuwsportaal Zeeland, is niet het einde van de wereld. Zo reageert Bibliotheek-directeur Ton Bran- denbarg op een beslissing van het Stimuleringsfonds voor de pers om negatief te beslissen op het subsidieverzoek. Volgens hem is er van verschillende kanten al wel (fi nanciële) steun toegezegd. PZC-hoofdredacteur Peter Jansen is ook van mening dat de samen werking tussen Omroep Zeeland, PZC en bibliotheek verder gestalte kan krijgen zonder de subsidie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 2