cultuur 119 Folk met originele invalshoeken CONCERT Vlaamse formatie Faran Flad treedt morgen op in De Piek Band People Get Ready in De Spot agenda Honderdste kaarslichtconcert zaterdag 27 november 2010 UIT-ACENDA Naar de bioscoop, uit eten, op pad of naar het theater? Alle uitgaans agenda's staan op www.pzc.nl/uit. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie MIDDELBURG - Club 3voori2 Zee- land presenteert vanavond in De Spot in Middelburg drie bands: Scram C Baby, People Get Ready en Six Hills Giant. Bijzonder is vooral het optreden van People Get Ready. De groep is voortgekomen uit de succesvolle, in Zeeland gewortelde groep This Beautiful Mess onder aanvoering va Arjen van Wijk. De sferische, dromerige sound is ingeruild voor een meer rockend geluid. Onlangs verscheen het eerste album. De zaal van De Spot gaat om 21.00 uur open. door Marius Roeting Maiden Voyage is de ti tel van de debuut-cd van de Vlaamse for matie Faran Flad. De groepsnaam betekent zoiets als 'be houden reis' en is een samenstel ling van oud-Germaanse, oud-En gelse en Keltische woorden. Aan de hand van kapitein Erwin Lib- brecht, tevens voorman van de be roemde Vlaamse folkrockgroep Ka- dril, is een muzikale trip op cd of live een aangename tocht. Morgen geeft Faran Flad een concert in De Piek in Vlissungen, in het kader van de folkconcertreeks van de Cultuurwerf Wat drijft een gelouterde muzi kant die zeer succesvol is met de Vlaamse folkgroep Kadril, en daar naast producer en labeleigenaar is van de evenzeer renderende pla tenmaatschappij Wild Boar, om een nieuwe groep te starten? „Met dat idee loop ik al een aantal jaren rond", vertelt Libbrecht. „Kadril heeft een eigen sound en karakter en ik componeerde ook melodie ën buiten dat kader. Daar wilde ik iets mee. Het kwam van de grond toen ik zangeres en fluitiste Hea ther Graham ontmoette. Aanvan kelijk begonnen we als duo, maar we hebben uiteindelijk andere mu zikanten erbij betrokken." Violist Luc Pilartz is een van de meest gevraagde en gewaardeerde follcmuzikanten in België. Als gita rist werd de jonge Jan Debrabande- re gerekruteerd. „Luc is een long ti me friend. De meesten durven hem niet te vragen omdat hij zo ontzettend goed en druk bezet is. Jan is de motor van de groep. Die speelt zo ongelooflijk dynamisch en ritmisch in de open gitaarstem ming. Je zet die aan en je weet waar het naar toe gaat", zegt Er- win Libbrecht. Faran Flad speelt muziek die je in het Anglo-Keltische hokje zou kun nen stoppen, maar het is niet lou ter Iers en Schots wat de groep brengt. Op uiterst subtiele wijze worden nieuw gecomponeerde Faran Flad, met (vlnr) Erwin Libbrecht, Heather Graham, Luc Pilartz en Jan Debrabandere. melodieën van Libbrecht tussen oude tunes geweven. En er zijn an dere invloeden. „Via The Dubli- ners, The Chieftains, Steeleye Span en Malicoïne ben ik geko men tot wat ik nu ben. Die inwer kingen hoor je terug, net als overi gens Scandinavische en Franse ef fecten." „De bedoeling is om nog meer te zoeken naar verrassende invalshoe ken. Het is geenszins de intentie om de zoveelste groep te zijn die Iers-Keltische muziek reprodu ceert. Dat eclectische trekt mij. Dat zal ook op de tweede cd verder ontwikkeld zijn. Een originele be werking van een nummer is be langrijker dan waar het vandaan komt. De kritiek dat we bekende songs brengen kan ik niet delen. Onze versie kent een andere aan pak. En bij instrumentalen ben ik juist intensief op zoek naar materi aal dat weinig bekend is." Als studio-eigenaar ligt de valkuil om bij opnamen heel lang te scha ven en te knutselen aan het geluid dicht om de hoek. Libbrecht heeft die voortreffelijk vermeden. De cd klinkt fris en spontaan. „Ik pro beer een cd zo te laten klinken dat het live ook geproduceerd kan wor den. 'Spontaan' zie ik als een groot compliment. Ik denk al aan een li- ve-cd, maar een debuut is toch een visitekaartje. Bij een concertre gistratie heb je niet altijd alle om standigheden in de hand. Drie stemmige samenzang is live heel lastig en dat moet op zo'n debuut toch echt kloppen." Faran Flad komt naar Vlissingen met de 'kleine' bezetting. De grote variant bestaat uit toegevoegde per cussie,, drums en bass. „Het geeft meer power", zegt de gitaar- en bouzoukispeler. „Maar eigenlijk speel ik net zo lief met vier: dat is intiemer en transparanter." Concert Faran Flad, morgen in De Piek in Vlissingen. Zaal open: 15.00 uur. Aan vang: 15.15 uur. SINT KRUIS - Pianist Jan Vermeulen verzorgt vandaag het honderdste kaarslichtconcert in de Dorpskerk in Sint Kruis. Het jubileum wordt feestelijk gevierd. Jan Vermeulen speelt deze keer niet solo maar hij musiceert samen met klarinettist Benjamin Dieltiens. Op het pro gramma staan werken van Niels Gade (4 Fantasiestücke), .Robert Schumann (3 Fantasiestücke, Ara- beske en Blumenstück) en C.M. von Weber (Grand duo). Het concert begint om 20.00 uur. Na afloop is er een bijeenkomst met een hapje en een drankje. Meer agendanieuws en de complete filmagenda vindt u op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 27 NOVEMBER Amemuiden Wintermarkt. Gereformeerde Kerk, 10.00-16.00 uur. Bruinisse Hobbybeurs Gouden Handen. Sporthal De Vanger, 10.00 -16.00 uur. Goes Scaldis Fair. Grote Kerk, 11.00-18.00 uur. Hoek Film Moord op de Hoekse Feesten. Dorpshuis, 19.00 uur. Haamstede Wedstrijd Hengelsportver. De Krabbe. Inschrijven bij De Schutse, 7.15-8.45 uur. Kattend ijke Najaarsmarkt Kleindierenopvang. Monnikendijk 24, 10 tot 15 uur. Kortgene Get Lucky 70 's Party. Bar De Loods, Kaaidijk 2-4, 22.00 uur. Vlissingen St Nicolaas-wandeltocht, 5/10/15/25 km. Start Clubhuis Zeeland Sport, 9.00 uur. ZONDAG 28 NOVEMBER Goes Boekenmarkt Vrijmetselaarsloge Scaldis. Beestenmarkt 5, 11.00-13.00 uur. De Griete Natuurexcursie in de Margarethapolder. Start café D? Griete, 9.30 uur. PODIUM ZATERDAG 27 NOVEMBER Baarland Consort of Voices geeft een concert. Maartenskerk, 20.00 uur. Geersdijk Koor Cantare zingt Pearsall en Purcell. Ontmoetingskerk, 16.00 uur. Goes Concert Bettie Serveert Sr The Bohemes. 't Beest, 21.00 uur. Hulst Stichting Dansz brengt dansvoorstelling. Reynaert College, 20.00 uur. Middelburg Mik en Benno Sr Theatergroep Duinart. Spiegeltheater, 14.30 uur. De 101 Dalmatiërs (8+). Stadsschouwburg, 19.00 uur. Koor Laudate Dominum zingt Brahms. Koorkerk, 20.00 uur. Middelb.Theater: Het Azaroncomplex. Minitheater, 20.30 uur. Club 3voor12/Zeeland: Scram C Baby, People Get Ready Sr Six Hills Giant. De Spot, 21.00 uur (zaal open). Nieuw- en Sint Joosland Cabaretier Robbert Jan Proos treedt op. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Liedjesprogramma van De Ministers. Ledeltheater, 20.15 uur. Concert Vanderbuyst/21 Eyes of Ruby. The Lane, 22.00 uur. Oostkapelle Afscheidsoptreden van The Original Zealand Streetparade Jazzband. De Halve Maan, 20.00 uur. Oost-Souburg Concert trio Sedaa. Razzmatazz, 21.00 uur. Renesse Optreden Dimitri van Toren. Theater aan Zee, 20.00 uur. Rilland Afscheidsconcert Theatergroep Knijn. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Sint Kruis Kaarslichtconcert pianist Jan Vermeulen. Dorpskerk, 20.00 uur. Terneuzen Optreden Zeeuws-Vlaamse orkest The Young Ones met Edsilia Rombley. Scheldetheater, 20.00 uur. Drie bands: The Toasters (VS), Offshore, Freddy Loco and his Gordo's Ska Band. De Pit, 21.00 uur. Vlissingen Lost Key Festival. De Paljas, 17.00 uur. Barokensemble Padovano Con Grazia. Sint Jacobskerk, 15.30 uur. Optreden Swiers De Nennie. Ter Reede, 19.30 uur. Waterlandkerkje Wu Quartet met o.a. Mathieu van Bellen. 't Kerkje, 20.00 uur. Wissenkerke Najaarsconcert muziekvereniging Apollo. Zaal Onder de Toren, 20.00 uur. Yerseke Jongerenkoorzangavond. Hervormde kerk, 19.30 uur. ZONDAG 28 NOVEMBER Baarland Cees Dubbeldam en Irene Laros met 'De Dromer en De Poppenspeelster'. Galerie G achttien 88, 15.00 uur. Brouwershaven Optreden van East of the Sun. Strandpaviljoen Jeanzz, 15.00 uur. Ellewoutsdijk Wu Quartet met o.a. Mathieu van Bellen, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Middelburg Joods Vocaal Ensemble Sjiera. Synagoge, Herenstraat 14, 14.00 uur. Mik en Benno Theatergroep Duinart. Spiegeltheater, 14.30 uur. Kinderconcert Pauni Trio: Zing Kokos- jka! Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. Survivorsland-concert met Coldplace. Schuttershof, 18.00 uur. Oost-Souburg Lunchconcert door Jean Claude Ohms (bariton) en Mignon Gotzsch (vleugel). Historische Kerk, 11.30 uur. Sluis Koffieconcert Matty Niël Consort. Raadzaal, 11.00 uur. Vlissingen Concert accordeonvereniging Accordeola. Atrium Ter Reede, aanvang 14.30 uur. Zeeuwe Komedie: Nooit meer dansen. Theater Vestzak99, 15.00 uur. Afscheid theaterfolkgroep Knijn. Arsenaaltheater, 15.00 uur. Nederlands Kamerkoor treedt op. Sint Jacobskerk, 15.30 uur. Bluesrockband Big Chief Sugar. Panta Rhei, 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19