meningen j 17 Waterschap wil zorgen voor droge voeten brieven Cor de jonge te gast zaterdag 27 november 2010 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Waterschap Waterschapsverkiezingen met een opkomstpercentage van 32,9 pro cent is een teleurstellend resultaat, in aanmerking genomen dat men thuis het stembiljet kon invullen en in een portvrije envelop kon versturen. Verkiezingen voor 21 van de 30 ze tels. Immers 9 zetels waren vooraf reeds toegewezen aan de belangen groepen ZLTO, Kamer van Koop handel en het Bosschap. Daarnaast konden de boeren en andere on dernemers ook nog gewoon mee stemmen. Het waterschap is van ons alle maal, want iedereen wil veiligheid, droge voeten en schoon water. Ook iedere huishouding krijgt een aanslag van het waterschap. In een kiesstelsel van 'one-man-one-vote' past geen dubbele vertegenwoordi ging. Als over enkele jaren de wa terschapfusie voltooid is, zou het bestuur van het Waterschap Schel- destromen naadloos door de Pro vincie Zeeland kunnen worden overgenomen. Dan zijn aparte wa terschapsverkiezingen overbodig geworden en zijn we verlost van een verkiezing met middeleeuwse trekjes. Tom Aalfs Anna Blamanlaan 148, Vlissingen Ziekenhuizen Ongelooflijk. Hoe is het mogelijk dat een niet-democratisch gekozen ziekenhuisbestuur de redelijk goe de ziekenhuissituatie op Walche ren slopend en overbrengend naar het financieel noodlijdende Goes, daarbij in de rode cijfers komend, aanblijft. Geef de macht aan ande ren, liefst aan de mensen zelf Ik mag stemmen voor mijn vertegen woordiger bij het waterschap, ik wil kunnen stemmen op mijn ver tegenwoordiger bij het ziekenhuis. Ik zal nooit stemmen op het huidi ge bestuur van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis met deze visie. W.N. Osterman, 27,5 jaar huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen Ziekenhuizen 2 In het FD Strategie van september 2006 schreef Ed Groot: Fusies leve ren zelden aantoonbare bedrijfseco nomische voordelen op, terwijl de kosten van integratie altijd worden onderschat. Waarom wordt dan toch steeds naar dit middel gegre pen? Dat is omdat fusies voor krim pende bedrijven de mogelijkheid bieden om toch te groeien, want groei is macht! Sterker nog, als een onderneming te groot wordt voor menselijke verantwoordelijkheid, is zij in staat tot het aanrichten van onmenselijke schade. Het heeft er alle schijn van dat dit proces zich aan het voltrekken is bij de ziekenhuizen van Midden Zeeland, waarvan het ziekenhuis in Walcheren de dupe dreigt te worden. Echte ondernemers werken sa men, alleen 'zetbaas directies' is het om macht begonnen, vandaar die fusiedrift. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen door dijkgraaf Toine Poppelaars Ons werk als waterschap is vaak on zichtbaar. Ik weet het. Daarom is het ook zo moeilijk om te begrij pen waarom u belasting moet beta len aan onze organisatie. Als we in het nieuws komen, dan is het vaak omdat er bijvoorbeeld door het weer iets mis dreigt te gaan: als er heel veel regen valt, leest u in de media dat on ze gemalen volop draaien en dat we noodpom- pen plaatsen om ervoor te zorgen dat het wa terpeil in de sloten zakt. Of als er een noord- westerstorm woedt en erg hoog water wordt verwacht. Dan staan we dag en nacht paraat om de dijken in de gaten te houden. We willen er immers voor zorgen dat uw voeten droog blijven. De afgelopen tijd zijn we juist volop in het nieuws geweest met onze verkiezingen. Het heeft me verheugd dat een op de drie Zeeuwen heeft gestemd en ook dat slechts 0,2 procent van de stemmen ongeldig was. Dat percentage ligt zelfs bij stembusverkiezingen hoger. Wat mij daarentegen wel heeft verbaasd zijn de opmerkingen die mensen hebben gemaakt op het stemformulier; 'zakken-vullers, ophef fen die onzinnige instantie', soms zelfs in dicht vorm. Aan de ene kant begrijp ik deze reactie, maar ik hoop ook dat mensen begrijpen dat ons werk wèl gedaan moet worden. En of u di rect belasting betaalt aan de instelling die dat werk doet of dat u het indirect aan het Rijk be taalt, maakt in feite niet veel uit. De dijken moeten versterkt en verhoogd worden en de gemalen moeten sterkere pompen krijgen om te voldoen aan de klimaatverandering die ons allen overkomt. Daarnaast moet het rioolwater worden gezuiverd, fietspaden en natuurvrien- Toine Poppelaars archieffoto Lex de Meester delijke oevers worden aangelegd, bomen en stuiken in het buitengebied worden verzorgd, sloten gemaaid en gebaggerd en recreatievoor zieningen in het Veerse Meer worden beheerd. Het moet allemaal gebeuren en ik kan u verze keren dat iedereen bij het waterschap er op uit is om dat alles op een zo efficiënt en zo goed koop mogelijke manier te doen. We willen u veiligheid bieden, maar niet ten koste van alles. Dus valt er een boel te besluiten. Afgelopen week las ik nog in deze krant dat het waterschap door de manier van stemmen het signaal gaf de verkiezingen niet serieus te nemen. De wijze waarop we dat geregeld zou den hebben, was te fraudegevoelig. Ik kan u verzekeren dat wij de verkiezingen net zo se rieus nemen als ons werk. We hebben zeker niet deze manier van briefstemmen gekozen omdat we toch vinden dat we net zo goed op geheven kunnen worden, integendeel. We wil den juist iedereen over de streep trekken om zijn stem uit te brengen. En ja, in theorie kunnen er vijf enveloppen bij één gezin binnenkomen. Maar gebeurt het te genwoordig nog dat pa ook de post van z'n kin deren openmaakt? Ik leg in ieder geval alle post voor mijn kinderen apart en daar kom ik verder niet aan. Als er dan toch mensen zijn die dat doen, dan blijft iedereen verantwoorde lijk voor zijn eigen stem. Ik ben ook blij dat er met dit kiessysteem zeer weinig ongeldige stemmen waren (0,2 procent ten opzichte van ruim 9,7 procent landelijk in 2008) en dat bij een behoorlijke opkomst. We namen het dus voor lief dat theoretisch ge zien iemand uit hetzelfde gezin meerdere ma len kon stemmen. Maar serieus namen we alles zeker. Een bestuur en het waterschap zijn echt hard- nodig. We hebben beoogd de drempel om te stemmen te verlagen zodat zo veel mogelijk Zeeuwen hun stem zouden uitbrengen. De Zeeuwen die dè moeite hebben genomen om hun stem uit te brengen, wil ik hartelijk be danken. Voor hen en alle andere Zeeuwen gaan alle waterschapsmedewerkers en hun be stuur zorgen voor droge voeten. En ik verzeker u dat we dat op de meest kostenefficiënte ma nier doen. WBHO ve Q£&iNtélN& jveWie!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17