GOES Begin 2011 besluit over nieuwe sluis 33.800 aftrekpost! Scaldis Eür sr Nederland boet in als vakantieland Shopping OwCj is Werkloze stewardessen maken kalender Geld rolt niet na vrijgeven spaarloon HAVEN Belangstelling haventerreinen groot Prestigieuze onderscheiding lastechniek voor vakman Kortgene zaterdag 27 november 2010 Pak de auto of neem vandaag nog mooier de trein en winkel vandaag in hartje Zeeland. Een mooie combinatie met Scaldis Fair. Sfeervol, midden in de stad. Gun jezelf een bezoek aan de prachtige Grote of Maria Magdalenakerk, het sfeervolle centrum. Vijf minuten van het station. Twee parkeergarages staan voor je open. Vlak naast de deur. Shop cadeaus voor mooie feestdagen Design Antiek Geef kunst ol verras met wellness - boek een reis. kies ecologische wijnen... Denk aan chocolade verrassingen, f sieraden, mods, iets culinairs Kortingskaart www.scaldisfair.nl Vandaag 11.00 -18.00 uur MEXICO-STAD - Een kalender met foto's van schaars geklede stewardessen van luchtvaartmaatschappij Mexicana is een hit in Mexico. Tien stewardes sen van Mexicana lieten de kalender maken om de aandacht te vestigen op hun lot en dat van de luchtvaartmaatschappij, die in augustus faillissement aanvroeg en sindsdien geen vluchten meer uitvoert, foto Marco Ugarte/AP ROTTERDAM - Slechts i6 procent van het vrijgevallen spaarloon wordt gebruikt voor consumptie. Dat blijkt uit onderzoek waarvan de resultaten zijn gepubliceerd door het economenvakblad ESB. Het kabinet gaf in september het spaarloon vrij dat werd opge bouwd over de periode van 2006 tot 2009. Het geld hoefde niet lan ger vier jaar op een geblokkeerde rekening te staan om in aanmer king te komen voor belastingvoor deel. Het was de bedoeling de eco nomie een impuls te geven door consumptieve bestedingen. De uitkomst van het onderzoek komt vrijwel overeen met de voor spelling van het Centraal Planbu reau. door Wout Bareman GENT - Het kroonjuweel ligt ge reed. Het wachten is nu nog op de kroon zelf. Voor de haven van Gent is die kroon op het werk de nieuwe zeesluis in Terneuzen. Vlaams premier Kris Peeters ver wacht dat de definitieve beslissing over de financiering van de 'nieu we voordeur' voor de Gentse ha ven begin 2011 valt. Hij zei dat gistermiddag bij de offi ciële ingebruikname van het Klui zendok op de westoever van het Kanaal Gent-Terneuzen, tussen Zelzate en Gent. Peeters: „We zijn nu in de fase aanbeland dat er spij kers met koppen moeten worden geslagen. Ik weet dat de Belgisch- Nederlandse commissie momen teel hard werkt aan de definitieve kostenverdeling. Ik heb mijn colle ga Rutte duidelijk gemaakt dat, na de Westerscheldeverdieping en de invoering van de kilometerheffing, de zeesluis bij Terneuzen voor ons absolute topprioriteit heeft." Peeters benadrukte nog eens dat de kostenverdeling (het gaat om een investering van bijna één mil jard euro) in grote lijnen vaststaat: Vlaanderen betaalt tachtig, Neder land twintig procent. Hij beloofde dat, zodra de knoop is doorgehakt, 'snel serieuze stappen vooruit zul len worden gezet'. Burgemeester Daniël Termont stel de - met een grijns - vast dat 'er nu aileen nog wat centen in Neder land moeten worden geregeld'. Met een knipoog naar de moei zaam verlopen kennismaking van Peeters met Rutte (frictie over de Hedwigepolder en de kilometer- heffing) stelde hij droog vast: „Maar ach, gezien uw recente erva ringen moet dat geld geen pro bleem zijn." Havenschepen Chris- tophe Peeters tenslotte omschreef het zo: „Ons huis is nu op orde. Al leen de nieuwe voordeur ont breekt nog." De aanleg van het Kluizendok begon veertien jaar ge leden. Nu beschikt het Havenbe drijf Gent er over 4,82 kilometer kade voor schepen met een diep gang van 12.50 meter. Uiteindelijk kan de kanaalbodem ter plekke tot 18 meter diepte worden weggebag- gerd. Aan het dok hebben zich in middels dertien grote (vaak inter nationale) bedrijven gevestigd en er zijn er snel meer op komst. LEIDSCHENDAM - Nederland ver liest aan betekenis als vakantie land. Nadat in het licht van de cri sis vorig jaar meer Nederlanders een vakantie in eigen land door brachten, is die winst dit jaar weer volledig verdampt. Het aantal vakanties in eigen land daalde dit jaar met 1 procent, wat neerkomt op een kwart miljoen minder vakanties. Dat blijkt uit het gisteren gepubliceerde Conti nu VakantieOnderzoek (CVO) van NBTC-Nipo Research. Volgens Kees van der Most van NBTC-Nipo hebben dit jaar vooral minder mensen hun vakantie doorgebracht in een eigen vakan tiewoning in Nederland of een sta caravan. „Daar zit de daling." In de 'echte' binnenlandse vakan ties is nog een klein plusje te signa leren. „Maar de groei van het bin nenlandse toerisme heeft niet doorgezet", concludeert Van der Most. Hij meent dat een 'echte vakantie' voor Nederlanders toch vaak een trip naar het buitenland is. „De zon lokt. Mensen wilden best een jaar hun vakantie in Nederland doorbrengen, maar willen er nu weer op uit." Nederlanders waren dit jaar nog te rughoudender met het boeken van een vakantie dan vorig jaar, toen het ook al veel minder was ten opzichte van het jaar daarvoor. In totaal trok 81 procent van de mensen er een of meer keer op uit. Er werden ruim 36 miljoen vakan ties geboekt, dat is 0,5 procent min der dan in 2009. Ook de uitgaven daalden met een half procent, zo'n 100 miljoen eu ro, tot 15 miljard euro. „In Neder land bleven de bestedingen on danks minder vakanties stabiel. Aan buitenlandse vakanties werd ondanks dat het aantal vakanties stabiel was, minder uitgegeven", weet Van der Most. Volgens hem is het huidige kli maat met een heel bescheiden economische groei en een koop kracht die onder druk staat, 'geen goed klimaat voor de vakantie- markt'. NBTC-Nipo verwacht dan ook pas in 2015 weer zicht op groei voor de Nederlandse toeris tische sector. „Tot die tijd is het kwakkelen." KORTGENE - Henk Sprong uit Kort gene heeft de prestigieuze Profes sor Geerlingsmedaille gekregen. De onderscheiding wordt jaarlijks uitgereikt door het Nederlands In stituut voor Lastechniek (NIL) aan vakgenoten die zich in hun branche bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. Sprong (62) boogt op bijna veertig jaar ervaring als lastechnicus. Met tal van cursussen en lezingen heeft hij zijn kennis en specialitei ten overgebracht op een nieuwe ge neratie. Ook roemt het NIL zijn bij drage aan onderzoeksprojecten van het instituut. Sprong nam te vens het initiatief tot de oprich ting van een Zeeuwse Lasgroep en als voorzitter onderhield hij con tact met TNO en de TU Delft. Sinds enkele jaren runt Sprong zijn eigen lastechnisch adviesbu reau Welding Support Nederland. „Er is in al die jaren heel veel ver anderd. Je moet jaarlijks zorgen dat je bij blijft in de nieuwste tech nieken en onderzoeken. Een goe de constructie is zo sterk als de zwakste schakel." Voor einde 2011 uw inleg retour Deelname is interessant bij een belastbaar inkomen (box 1) van tenminste 36.000. Vanaf 72.000 is de werking optimaal omdat u dan de aftrekposten tegen 52% te gelde kunt maken. Bij een gemiddeld IB-percentage vanaf 45% bedraagt uw belastingteruggave - vóór einde 2011 -° meer dan uw deelnamebedrag. Daarnaast komt u wellicht in aanmerking voor inkomensafhankelijke bijdragen en worden fiscale drempelbedragen lager. Aan het einde van het fonds moet u slechts 5.845 belasting terugbetalen. Gedegen scheepsfonds Natuurlijk gaat het om meer dan de fiscaliteit van dit scheepsfonds. Om een veelzijdig, modern en duurzaam schip. Om een no-nonsens rederij. Om deugdelijke bevrachting. Factoren van groot belang, omdat u meedeelt in de resultaten uit exploitatie en verkoop van het ms Frisian Ocean. Prospectus en presentaties Vraag vrijblijvend het door de AFM goedgekeurde prospectus aan of kom op een van de presentaties. Ze beginnen om 20.00 uur en worden gehouden op: 14 december in Postillion Hotel Ütrecht/Bunnik 15 december in Mercure Hotel Zwolle 16 december in Postillion Hotel Dordrecht De Vereenigde Compagnie Scheepsinvesteringen bv Selterskampweg 61-4, Postbus 72, 6720 AB BENNEKOM T (0800) 555 95 88, F (0318) 49 31 48 info@cvcom.nl, www.cvcom.nl Met 15.000 deelname in scheepsmaatschap ms Frisian Ocean Belasting besparen op grote schaal Met€ 15.000 deelname in scheepsmaatschap heeft u in 2010 een fiscale aftrekpost van 17.500. In 2011 kunt u nog eens€ 16.300 aftrekken. Deze aantrekkelijke fiscale gevolgen staan vast; ze zijn door de fiscus in een ruling bevestigd. De Vereenigde Compagnie Scheepsinvesteringen BV treedt op als een van de bestuurders van maatschap ms Frisian Ocean en biedt de participaties namens deze maatschap aan. Het prospectus is goedgekeurd door de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De maatschap is niet vergunningplichtig ingevolge de Wet op het Financieel Toezicht en staat evenmin onder toezicht van de AFM.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15