Sekssymbool wordt filosoof Wertheim: grappig en tegendraads kijktip kijken luisteren Hij werd wereldberoemd als rapper én sekssymbool. Maar LL Cool J heeft zijn stoere imago aan de kant gezet. Hij is tegenwoordig acteur, huisfilosoof én een brave huisvader, door Monique Brandt zaterdag, 22.00 uur Als hij als mental coach gaat wer ken, maakt hij het ook. En ik zou zijn eerste klant zijn!" De mede werker van de Amerikaanse zen der CBS komt los als LL Cool I ter sprake komt. De muzikant, wereldberoemd als rapper, heeft het over een andere boeg gegooid. Hij trakteert zijn twitter- volgers elke dag op vredelievende, diepzinnige spreuken. Muziek is niet meer dan een tijdro vende hobby, zijn belangrijkste bezigheid is ac teren, blijft hij maar benadrukken. James Todd Smith (42), zijn echte naam, speel de al diverse kleine rollen in films en series. Vo rig jaar debuteerde hij als undercoveragent Sam Hanna, één van de leading characters in het eer ste seizoen van de nieuwe serie NCIS LA, weke lijks te zien bij Veronica, waar seizoen twee op 17 januari begint. Zijn medespelers zijn blij verrast met hun nieu we, nog enigszins onervaren collega. „Hij heeft geen kapsones of wat dan ook. Het klikt enorm", zegt tegenspeler Chris O'Donnell, in de serie zijn teamleider en maatje G. Callen: „Ik was zo enthousiast nadat ik hem had ontmoet, dat ik voor mijn kinderen meteen een paar cd's van hem kocht. Maar toen ik ze op weg in de auto beluisterde, besloot ik maar een ander ca deau voor hen te bedenken, de teksten waren toch iets te pittig voor mijn kids." „Dit leven als acteur is echt een nieuwe start voor mij", zegt de geboren New Yorker LL Cool J, die sinds zijn 16e een hele rits hits maakte, waaronder I need love. Hij laat relaxed zijn licht schijnen over zijn nieuwe job. „Het geeft vol doening dat ik mensen kan laten zien dat ik meer kan dan alleen muziek maken. En de colle ga's op de set nemen me voor wie ik ben, niet voor mijn naam of reputatie. Aan het einde van de dag gaat het allemaal om het werk dat je hebt verzet. En deze job is ook goed te combine ren met een gezinsleven." Zijn loopbaanswitch komt, zegt hij, vooral voort uit de sterke behoefte te groeien. „Muziek is mijn grote passie en zal dat altijd blijven. Creatieve energie kun je niet zomaar stopzet ten, dat is grenzeloos. Maar acteren is nu mijn focus, ik zie het niet als bijbaantje. Het is écht mijn nieuwe leven." Steeds meer mensen kennen hem als acteur. „Grappig, ik krijg een ander, breder publiek. Mensen met uiteenlopende muzikale smaken. Ik krijg lieve brieven van oude dametjes. Het is bijzonder en ik ben me daar zeer bewust van. Ik denk dat ik één van de eerste muzikanten ter wereld ben die zo van loopbaan verandert. Het is dus eigenlijk een nieuw soort debuut." „Ik wil heel goed worden als acteur, wil mezelf ontwikkelen. Daarvoor zijn we op aarde. Voor mij heeft de serie ook nog een ander leuk aspect. Ik kom uit een familie van militaire vete ranen, vader en opa zaten in het leger en zij vonden het niet geweldig dat ik een ander le venspad koos. Nu, in de serie, ben ik ook een militaire veteraan: de cirkel is rond." De cast maakt lange dagen. In zijn trailer op de set creëert LL Cool J rust, met wierook en kaars jes. „Klinkt soft, maar het is echt waar! Ik heb het Foto's: LL Cool J als undercoveragent Sam Hanna: „Het geeft voldoening dat ik mensen kan laten zien dat ik meer kan dan alleen muziek maken." foto's Joseph Cultice/CBS/GPD nodig om af en toe even bij te komen. De mu ziek helpt ook, ik luister momenteel veel naar Ji- mi Hendrix. Zijn muziek is vers en nieuw voor mij, omdat ik het niet goed kende. Bomvol emo tie en passie. Hiphop? Daar luister ik al een tijd niet meer naar." NCIS LA is het kind van 'moeder' NCIS, over een speciaal team van de marinepolitie. „Het gaat goed. Zo'n spin off houdt altijd een risico in, omdat kijkers de series automatisch gaan ver gelijken. Maar ik denk dat we een goed, op zich zelf staand product neerzetten. Het is nog even zoeken naar de personages. In het tweede sei zoen gaan we die ook iets meer uitdiepen. Er komt meer vaart en humor in. Ik krijg een steeds beter idee wie Sam nu eigenlijk is. Ik als acteur weet tot dusver bijna net zo weinig over hem als de kijker. Pas op de set krijg ik de scripts. Sam is voor mij nog een raadsel, al zul je in seizoen twee iets meer over zijn achter grond te weten komen." Zijn muzikale activiteiten staan, deels noodge dwongen, op een laag pitje. „Ik zal altijd mu ziek blijven maken. Ook op mijn website boomdizzle.com promoot ik jonge artiesten. Maar ik heb vooral besloten alleen nog dingen te doen die in mijn hart goed voelen. Ik doe de dingen die bij me passen. Dat is leven: risico's nemen, verder kijken dan waar je nu bent. Nieuwe dromen waarmaken. Ik zit zelfs te den ken aan het theater, om mezelf als acteur uit te dagen. Mijn creatieve energie drijft me voort en ik laat me lekker meevoeren." :oi NCIS LA. Veronica, elke zaterdag om 21.25 uur. Reageren? redactie.media@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 107