De Mubaraks bouwen aan echte dynastie Incident Korea's eh 8 STEDENTRIPS... met KRAS.NL! VERKIEZINGEN EGYPTE Familie gunt land geen andere leiders Blunder kost Brit tachtig mille spaargeld KRASiNL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm vrijdag 26 november 2010 Egypte is moe van president Hosni Mubarak en zijn fami lie. Maar van hem afkomen lukt niet. 'Er is een Muba- rak-dynastie aan het ont staan'. door onze correspondent Harald Doornbos Natuurlijk kun je rich ting de huizen en vil la's lopen die in het be zit zijn van de 82-jarige president van Egypte, Hosni Muba rak, en zijn familie. Maar erg ver kom je niet. Een paar blokken voordat je een grote, wit te villa in het zuiden van de hoofd stad Cairo bereikt, word je tegenge houden door agenten in burger en teruggestuurd. Op aardige, doch se rieuze toon vertelt een agent dat je beter de piramides kunt bezoeken dan de huizen van de president. „Iedereen die ons land bezoekt, wil de piramides zien. Een wereld wonder." Zonder het door te hebben geeft de politieman aan dat er een grote overeenkomst is tussen leiders uit het heden en verleden. Want spreek op straat met gewone Egyp- tenaren en velen vergelijken presi dent Mubarak met de farao's die Egypte vroeger regeerden. Mubarak is een alleenheerser, is al 29 jaar lang president en wil dat zoon Gamal het stokje overneemt. „Het enige verschil met de farao's is dat Mubarak geen piramide voor zichzelf laat bouwen", meent Abdou Rahman, een winkelier in de wijk Al Tahrir. „Voor de rest is het allemaal het zelfde. Een dictator die in weelde leeft, terwijl het volk te kampen heeft met armoede en ellende." Egyptenaren morren over hun be- Hosni Mubarak jaarde leider. Bijna iedereen in dit land is arm en mensen hebben nauwelijks zicht op verbetering. Ook de komende parlementsver kiezingen zullen daar waarschijn lijk geen verandering in brengen. Mubarak's Nationale Democrati sche Partij (NDP) is de enige se rieuze partij in het land. Andere politieke groeperingen zijn of ver boden, of de leden en aanhang worden geïntimideerd door de ge- 29 jaar aan de macht Hosni Mubarak is onafgebroken aan de macht sinds hij als vice-pre sident Anwar al-Sadat opvolgde toen deze werd vermoord in 1981. Hij werd vier keer herkozen tot lei der van Egypte. De volgende presi dentsverkiezingen zijn in 2011. Belangrijkste tegenstander van Mu barak is de Moslimbroederschap. Officieel is deze verboden. Honder den leden zitten zonder veroorde ling in de cel. Kandidaten die met hen sympathiseren bezetten 20 procent van de parlementszetels. Egypte heeft ruim 80 miljoen in woners. heime politie. En de staatsmedia laten alleen maar leden van de NDP aan het woord. Het belangrijkste politieke doel van de president is om de stabili teit in zijn land te bewaren, door een gematigde koers te varen. En zo ook bondgenoot van de Vere nigde Staten te blijven en het vre desakkoord met buurland Israël na te leven. Tegelijk wil hij de macht van extreme moslims breken, wat niet gemakkelijk is in een regio waar de invloed van radicale isla- misten juist groeit. Ondertussen denkt Mubarak ook aan zichzelf Zijn rijkdom wordt geschat op enkele honderden mil joenen euro's. Mubarak's vrouw, Suzanne - geboren uit een Britse moeder - houdt zich overigens be zig met armoedebestrijding en de strijd tegen mensenhandel. Dat weer wel. Het paar heeft twee zonen, Alaa en Gamal. De eerste is een zaken man die zich politiek behoorlijk op de vlakte houdt, de tweede is de gedoodverfde opvolger van zijn vader. „Het is interessant om te zien dat er een Mubarak-dynastie aan het ontstaan is", vertelt een Egypte naar die Gamal Mubarak kent uit zijn studietijd. Hij wil alleen zijn voornaam Ibrahim geven. „Net als zijn vader Hosni is Gamal een pri ma vent", vertelt Ibrahim, „Maar zijn regime heeft natuurlijk in de verste verte niets met democratie te maken. Vader en zoon zijn in eerste instantie Egyptische natio nalisten. Het gaat hen om de koers en de kracht van het land. Demo cratie en armoedebestrijding zijn in hun visie slechts bijzaken, ter wijl het gebrek daaraan juist de kracht en het imago van Egypte aantasten." éQ| zie onze website:buitenland cj'^p Video over de discussie: is het tijd dat Mubarak aftreedt? De pers in Zuid-Korea is gisteren een huls getoond van een van de projectielen die SEOUL - Het incident tussen Noord- en Zuid-Korea heeft behal ve vier levens nu ook een politieke loopbaan gekost. De Zuid-Koreaan- se minister van Defensie Kim Tae-young is opgestapt. De doden vielen afgelopen dins dag op het eiland Yeonpyeong, dat in handen is van Zuid-Korea. Het leger van Zuid-Korea krijgt harde kritiek vanwege de volgens sommige politici en media late en zwakke reactie op de granaatbe schieting door Noord-Korea. Zuid-Koreaanse militairen vuur den tachtig granaten af richting Noord-Korea, nadat dat land eer der een uur lang granaten had afge schoten richting Yeonpyeong. Het is onduidelijk of er doden vielen aan Noord-Koreaanse zijde. Noord-Korea heeft gedreigd met nieuwe acties tegen het zuidelijke buurland. Pyongyang is woedend over maritieme oefeningen van de legers van Zuid-Korea en de Vere nigde Staten in de omgeving van de zeegrens tussen de beide Ko- WESTCLIFF-ON-SEA - Een Britse ge pensioneerde man is zijn kapitaal op knullige wijze kwijtgeraakt. De man vertrouwde banken niet en droeg zijn 80.000 pond (94.000 euro) spaargeld altijd bij zich in een oranje plastic zak. Toen hij onlangs met de auto wil de wegrijden, had hij de geldzak even op het dak gelegd en was hem vergeten. „Of misschien had ik hem op de grond gezet bij de auto. In elk geval is het geld weg", zegt de 68-jarige man uit West- clifF-on-Sea op de site van de Brit se krant Daily Mail. Hij vond later wel de lege geldzak. De politie on derzoekt die op vingerafdrukken. De man werkt nog als uitdeuker en schilder. Hij had 2000 pond per werkjaar gespaard. Eerst ver stopte hij het geld onder zijn bed. Maar sinds zijn waakhond over leed, droeg hij het geld bij zich. CONSCIOUS HOTEL VONDELPARK*** 2-/3-/4-daagse autovakantie Nederland Aankomstdata: van 3/121/m 31/3 hotel op ca. 300 m van het Vondelpark met o.a. een bar en fietsverhuur inclusief ontbijtbuffet tips: ga wandelen langs de grachten en door de Jordaan of ga heerlijk shoppen! Zie www.kras.nl/51399 HOTEL MONTPARNASSE PASTEUR*** 2-/3-/4-daagse autovakantie Frankrijk Aankomstdata: van 3/12 t/m 27/3 het hotel Holiday Inn Paris Montparnasse Pasteur ligt op ca. 400 m van de metro en op ca. 1,5 km van de Eiffeltoren inclusief ontbijtbuffet tip: cabaretvoorstelling Paradise Latin Zie www.kras.nl/73636 QUALITY HOTEL BERLIN**** 3-/4-/5-/8daagse autovakantie Duitsland Aankomstdata: van 3/12 t/m 28/3 hotel in stadsdeel Reinickendorf met o.a. liften, ontbijtruimte en bistro inclusief ontbijtbuffet tips: bezoek één van de 50 kerstmarkten (t/m 27/12) en Checkpoint Charlie Zie www.kras.nl/17669 HOTEL DIPLOMAT**** 3-1/m 8-daagse autovakantie Tsjechië Aankomstdata: van 3/12 t/m 30/3 hotel aan de rand van het centrum met o.a. wellness (tegen betaling) inclusief ontbijtbuffet 9 tips: kom kerstshoppen op de kerstmarkten (t/m 31/12) of wandel over de Karelsbrug 5 Zie www.kras.nl/50804 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8