Ruud van der Linde kickt op ZLM tour door tot 2013 lE&a Schrijf u nog snel Björn Boot stelt gelijkspel veilig Roussel vanaf januari bij Hoek revanche. Na de nederlaag tegen Halsteren wil de Ruud van der Linde heeft ',n v!-ifvan gO3li0 t6g6n SPS Welt rechtzetten. doel schoon gehouden bij Zierikzee. Zie de video van de zaalvoetballers van Groene Ster op www.pzc.nl/ door Koen de Vries GOES - De ZLM tour is tot en met 2013 van zijn bestaan verzekerd. Gisteren tekenden ZLM-directeur Bram de Jonge en de voorzitter van het organisatiecomité van de wielerwedstrijd Eddie Bogaert in Goes een sponsorovereenkomst voor de komende drie jaar. Verzekeringsmaatschappij ZLM is sinds 1999 hoofdsponsor van de wielerwedstrijd voor talentvolle renners. Sinds 2008 maakt de een daagse koers met start en finish in Goes deel uit van een serie wed strijden om de Nations Cup, waar aan de beste wielerlanden van de wereld met hun beloften mee doen. Vorig jaar werd Nederland tweede in het eindklassement, kort achter winnaar Slovenië. ZLM is de grootste geldschieter en die kan de organisatie niet missen. „We zijn hartstikke blij dat we het contract kunnen verlengen", zegt Bogaert. „Het is in deze slechte economische tijden heel moeilijk om sponsors aan je te binden." Zijn comité heeft desondanks ook alle verbintenissen met de sub sponsors kunnen verlengen. De ZLM tour is er in elk geval van verzekerd dat het in 2011 de Neder landse wedstrijd voor de Nations Cup mag organiseren. Dat gebeurt op zaterdag 16 april. De wereldwie lerbond UCI wijst het evenement jaarlijks toe. Voor de komende ja ren ziet het er echter ook goed uit, denkt Bogaert: „We hebben een heel goede naam bij de UCI." vrijdag 26 november 2010 ZIERIKZEE - De zaalvoetbalwed- - strijd in Zierikzee tussen Stella Boys en Zuid Zuid West zorgde voor veel kijkplezier. De 3-3-eind- stand gaf aan dat de spanning te snijden was. De scheidsrechter moest met regel maat een speler twee minuten tijd- straf geven voor te grove overtre dingen en dat gaf juist de span ning in de wedstrijd. Zuid Zuid rWest nam al snel een 2-0-voor- sprong. Frank Kristalijn bracht Stel la Boys weer terug in de wedstrijd door een snoeihard schot (2-1). In de tweede helft liep het team uit Renesse weer uit naar 3-1 maar op nieuw gaf Kristalijn Stella Boys hoop (3-2). Na een aantal tijdstraf- fen bracht Björn Boot Stella Boys uiteindelijk langszij. Doordat Van Oeveren/WIK met een monsterscore van 17-5 van De Steeg won, is de ploeg van Piet van de Kasteele koploper Zuid «sZuid West tot op één punt gena derd in de eerste klasse. ZIERIKZEE-SPS Ruud van de Linde aast morgen met Zierikzee op de tien competitiewedstrijd zijn HOEK - Voetbalclub Hoek is met Cedric Roussel tot een akkoord ge- komen. De Belgische spits (32) zal vanaf januari voor de topklasser uitkomen. Roussel trainde dinsdag voor het eerst mee en kan na de winterstop in actie komen. De aan- valler speelde in het verleden voor Brescia, Zulte Waregem, Standard Luik, Rubin Kazan, Wolverhamp ton Wanderers en Coventry City. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - „Voorin proberen ze er zoveel mogelijk in te schieten en ik doe er alles aan om zo weinig mogelijk goals tegen te krijgen", vertelt Ruud van der Linde. Vijf keer hield hij als doelman van Zie rikzee deze voetbaljaargang al de nul, dus in dat opzicht is hij bezig aan een prima seizoen. Van de tien duels die Zierikzee af werkte, stond Van der Linde er ne gen onder de lat. „Ik heb alleen Vosmeer uit niet gekeept. Toen had ik rugklachten en heeft Jeffrey (Bongers) gekeept. Hij deed het meer dan verdienstelijk. Bij 1-1 had hij een heel knappe redding." Naast Bongers heeft Zierikzee na de winterstop ook de beschikking over de dan speelgerechtigde Jur- gen Schoenmakers, die over is ge komen van Groen Wit uit Breda. „Dan heb ik twee concurrenten", weet Van der Linde. Voor Van der Linde, die bijna een decennia eerste doelman was bij Mevo, was Zierikzees overstap naar de zaterdag dé reden om te rug te keren bij zijn oude liefde. Hij speelde in de jeugd voor Zierik zee. „Maar omdat ik toen op zon dag naar Feyénoord ging, ben ik bij Mevo op zaterdag gaan voetbal len", legt hij uit. Als sluitpost van Zierikzee werd hij dit seizoen in negen duels ze ven keer gepasseerd, waarvan drie keer bij DVO'60. „Het is niet echt moeilijk om keeper van Zierikzee te zijn. Er zit meer voetbal in dan bij Mevo en het is ook wel weer vertrouwd. Je moet gewoon zor gen dat je in wedstrijden tegen de mindere tegenstanders de concen tratie vasthoudt. Vrederust win nen we wel met dubbele cijfers, maar in het begin heb ik er toch nog een paar ballen uit moeten houden. En ik wil iedere wedstrijd toch de nul houden." Dat Zierikzee tegen Halsteren te gen de tweede seizoensnederlaag opliep was een streep door de reke ning. „We speelden niet goed. Ik MEEST GELEZEN 1. Groene Ster kan net niet stunten 2. De Jong vierde keer onder mes 3. Osmanovski-toernooi sterkbezet STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl probeerde van achteruit zo veel mogelijk te coachen, maar er was geen rust in het spel. De eerste helft waren we sterker, maar uit een vrije trap kopte die lange jon gen de bal mooi binnen. Er was nog een halfuur te spelen, maar we moeten zelf leren om anders met een achterstand om te gaan." Bij Mevo was hij dat, op een paar seizoenen na, wel gewend. „Een van de dieptepunten was toch ook wel dat we onder Leen Koster een mooi seizoen hebben gehad, maar overal naastgrepen. We deden mee voor het kampioenschap, maar binnen drie weken vervloog alles. Op het eind hadden we ge woon niks." Met Zierikzee trof hij dit seizoen zijn oude ploeg Mevo al. „Dat gaf wel een apart gevoel, een beetje ge mengde gevoelens. Maar we heb ben ze nog een beetje gespaard", kijkt hij terug op de 6-o-zege. Met de fusie houdt Van der Linde zich niet bezig. „Ik ben keeper en ik betaal mijn contributie. Meer niet." Morgen kan Ruud van der Linde met Zierikzee op zoek gaan naar revanche. Als de weergoden het toelaten komt SPS naar sportpark Den Hogen Blok. Met Mevo speel de hij de afgelopen jaren tegen de ploeg uit Poortvliet. „Ik ken ze wel, maar we moeten gewoon de draad weer oppakken en winnen. We hebben in elk geval nog wat recht te zetten." Paspoort Naam: Ruud van der Linde. Leeftijd: 32 jaar. Woonplaats: Zierikzee. Clubs: Zierikzee, Mevo, Zierikzee. Favoriete positie: „Op de goal, tussen de palen." Hoogtepunt carrière: „Dat moet nog komen hoop ik: dit seizoen." Dieptepunt carrière: „Een verlo ren bekerfinale met de jeugd van Zierikzee. In de B's, onder Eddie Kiesenberg." Voor Ruud van der Linde, die bijna een decennia eerste doelman was bij te keren bij zijn oude liefde. ABONNEE VOORDEEL NEE W 9 De Abonnee Win Weken zijn weer van start gegaan. Ook elke week kans maken op fantastische prijzen? Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken of bel 088-0139922

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 74