PZCI t VOS-team maakt Renesse veiliger 5> Pasje laat maar 365 keer per jaar de vuilniscontainer openspringen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Tons mosterdfabriek helemaal op zonne-energie almanak Nachtelijke afsluitingen bij Serooskerke Rapport Film vertelt het verhaal van wat vrijwilligers doen Vrijdag 26 november 2010 Gemeente en Obase roken bij de notaris de vredespijp Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl WERKPLAN 2011 Politie zet in op terugdringen geweld op straat door Piet Kleemans RENESSE - Het team Schou- wen-Duiveland van de politie Zee land bindt de strijd aan met het ge weld op straat in Zierikzee en Re- nesse. Het hele jaar door gaan zo geheten Veilig Op Straat-teams (VOS-teams) tijdens de weekends een oogje in het zeil houden. Ge durende het zomerseizoen komt daar nog een 'zomerteam' bij. Dat staat in het jaarwerkplan 2011 van de Schouwen-Duivelandse po litie. Op Schouwen-Duiveland komt geweld op straat voor in Zie rikzee en vooral Renesse. De poli tie wordt er het vaakst tijdens het drukke zomerseizoen mee gecon fronteerd. Het werk van het VOS-team spitst zich toe op pre ventief toezicht, met de bedoeling om geweld op straat in de kiem te smoren voordat het escaleert. Daarbij wordt nauw samenge werkt met de uit particuliere bevei ligers samengestelde Susteams. De ze worden door gemeente en hore caondernemers samen gefinan cierd. Geweldsdelicten als mishandeling, bedreiging en huiselijk geweld krij gen in 2011 hoge prioriteit van de politie. Het politieteam Schou wen-Duiveland stelt zich tot doel om 60 procent van de verdachten inzake bedreiging en mishande ling op te sporen en aan het Open baar Ministerie aan te bieden. In Renesse en Zierikzee, maar ook in Bruinisse wordt regelmatig ge klaagd over overlast door luidruch tige jongeren. Eén van de oorza ken is overmatig drankgebruik door jongeren. Uit cijfers van Scoop en GGD Zeeland blijkt dat het alcoholgebruik onder jongeren binnen Zeeland op Schouwen-Dui veland het hoogst is. De leeftijds groep 13 tot 15 jaar drinkt hier meer dan in andere gemeente rond de Oosterschelde. De politie gaat proberen dat drankgebruik te rug te dringen door middel van voorlichting aan ouders, onder meer via de dorpsraden. Samen met de Voedsel en Waren Autori teit gaat de politie repressief optre den waar het gaat om het verstrek ken van alcohol aan jongeren in bars, cafés en disco's en winkels waar alcohol aan jongeren wordt verkocht. Voor wat betreft drugs wordt de schijnwerper door de politie ge richt op het aanpakken van (jeug dige) dealers. Daarbij wordt het Jeugd Interventie Team ingescha keld. ZIERIKZEE - Tons Heerlijkheden, de mosterd- en mayonaisefabriek op het bedrijventerrein van Zie rikzee draait binnenkort volledig op zonne-ener gie. Het bedrijf had al 52 zonnepanelen op het dak. Installatiebedrijf Saman is momenteel bezig met de verviervoudiging hiervan. Die panelen le veren dan 34.000 kilowatt. Dat is 1,2 keer het huidige gebruik van het bedrijf. Oorspronkelijk plan was om die restcapaciteit terug te leveren aan het net, maar eigenaar Ton Schröer heeft in middels een ander plan. „Ik heb twee volledig elektrische bedrijfsauto's besteld. Die gaan in de SEROOSKERKE (S) - In verband met wegwerkzaamheden gaat vanaf dinsdag 30 november tot vrijdag 3 december een flink deel van de N57 en N59 rondom Serooskerke tijdens de nachtelijke uren op slot. Rijkswaterstaat waarschuwt reizi gers rekening te houden met 20 minuten extra reistijd. Het gaat om een afsluiting van de N57 tussen de Kuierdamseweg bij Scharendijke en (via de Stoofweg) tot de Stolpweg en om de N59 tus sen de Delingsdijk en de Stolpweg. De weg is dicht van 20.00 uur 's avonds tot 6.00 uur 's ochtends. Verkeer wordt omgeleid via de Re- creatieverdeelweg (N651), Helle- weg, Rampweg, Elkerzeeseweg en de Delingsdijk in beide richtingen. De wegen worden afgesloten in verband met de vervanging van verkeersregelinstallaties bij Seroos kerke en diverse andere werkzaam heden zoals de vernieuwing van asfalt. Zo wordt geprobeerd de hin der qua duur te beperken. weekeinden en in de vroege ochtenduren aan het stopcontact." De nieuwe zonnepanelen kosten 90.000 euro. Subsidie krijgt Schröer niet: „Dat was altijd al een loterij en van de nieuwe rege ring heb ik niets te verwachten. De kosten zijn wel fiscaal aftrekbaar." foto Ronald den Dekker Geopend van vrijdag t/m maandag High Tea e17,50 Dishoek 18, Dishoek - tel: 551534 www.duinlust:info J Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - Het gebruik van onder grondse afvalcontainers in Zierik zee wordt aan banden gelegd. Van af begin volgend jaar mogen 'pas houders' maximaal 365 keer per jaar hun vuil in de containers stor ten. Tot dusverre konden bewo ners van Zierikzee die in het bezit van een pasje zijn ongelimiteerd hun afval lozen. De nieuwe aan pak moet misbruik van de voorzie ning voorkomen. Zo worden wei eens materialen die eigenlijk bij het grof vuil thuishoren in de on dergrondse containers aangetrof fen. Ook verwacht de Reinigings dienst een betere afvalscheiding te kunnen bewerkstelligen. Deze si tuatie komt overeen met wonin gen die een rolcontainer voor de deur hebben staan en waarvan de bewoners eveneens aan ee-n maxi mum vastzitten. Ook zij krijgen met een verandering te maken. In 2012 worden al deze containers van een sticker met nummer voor zien om misbruik te voorkomen. Op school is hij niet altijd de meest geconcentreerde leerling, maar desal niettemin scoort hij prima cijfers. Dus doet hij wat kinderen al sinds mensenheugenis doen: hij gaat met zijn rapport de familie langs in de hoop dat zijn goede schoolprestaties beloond worden. Zo ook afgelopen weekend, toen hij samen met zijn zus bij opa en oma in Zierikzee lo geerde. Verwachtingsvol overhandig de hij het rapport aan oma die het doornam en glunderend constateerde dat ze een heel knappe kleinzoon heeft. Oma trok de beurs, pakte er een briefje van vifeuro uit en deed dat in het rapport. Haar kleinzoon reageerde diplomatiek; „De meeste oma's geven een tientje. Maar ik ben er toch heel blij mee hoor oma."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67