Marco Minnaard wil de prooi PZC ZLM tour door tot 2013 281 rt li?<* Schrijf u nog snel Roussel speelt vanaf januari voor Hoek Hoondert opnieuw in rugbyselectie Nederlandse karttitel voor Menno Paauwe DERDE KLASSE ZATERDAG Het wispelturige Rillandia staat op de jzevende plaats in de derde klasse zaterdag. Te laag, zegt een- pu"ten veroverde Rillandia uit ne- trale verdediger Marco Minnaard daarover. keer en speelde één keer geijk. Zie de video van de zaalvoetballers van Groene Ster op www.pzc.nl/ door Koen de Vries GOES - De ZLM tour is tot en met 2013 van zijn bestaan verzekerd. Gisteren tekenden ZLM-directeur Bram de Jonge en de voorzitter van het organisatiecomité van de wielerwedstrijd Eddie Bogaert in Goes een sponsorovereenkomst voor de komende drie jaar. Verzekeringsmaatschappij ZLM is sinds 1999 hoofdsponsor van de wielerwedstrijd voor talentvolle renners. Sinds 2008 maakt de een daagse koers met start en finish in Goes deel uit van een serie wed strijden om de Nations Cup, waar aan de beste wielerlanden van de wereld met hun beloften mee doen. Vorig jaar werd Nederland tweede in het eindklassement, kort achter winnaar Slovenië. ZLM is de grootste geldschieter en die kan de organisatie niet missen. „We zijn hartstikke blij dat we het contract kunnen verlengen", zegt Bogaert. „Het is in deze slechte economische tijden heel moeilijk om sponsors aan je te binden." Zijn comité heeft desondanks ook alle verbintenissen met de sub sponsors kunnen verlengen. De ZLM tour is er in elk geval van verzekerd dat het in 2011 de Neder landse wedstrijd voor de Nations Cup mag organiseren. Dat gebeurt op zaterdag 16 april. De wereldwie lerbond UCI wijst het evenement jaarlijks toe. Voor de komende ja ren ziet het er echter ook goed uit, denkt Bogaert: „We hebben een heel goede naam bij de UCI." vrijdag 26 november 2010 TERNEUZEN Hoek is met Cedric Roussel tot een akkoord gekomen. De Belgische spits (32) zal vanaf januari voor de topklasser uitkomen. Roussel train de dinsdag voor het eerst mee bij Hoek en kan na de winterstop in actie komen. De aanvaller speelde in het verleden voor onder meer Brescia, Zulte Waregem, Standard Luik, Rubin Kazan, Wolverhamp ton Wanderers en Coventry City. Hoek wil graag nog twee nieuwe spelers aan de selectie toevoegen. MIDDELBURG Rugbyer Arco Hoondert uit Wolp- haartsdijk is door bondscoach Jean Bidal opnieuw geselecteerd voor de nationale selectie. Het Neder lands vijftiental speelt morgen in Amsterdam de interland tegen Duitsland, in het kader van de Na- tions Cup. Hoondert viel vorige week in tijdens de verloren inter land tegen Tsjechië. Het was het de buut van de 23-jarige Bevelander. MIDDELBURG Menno Paauwe (13) uit Biezelinge is Nederlands kampioen karting in de klasse 03 Tag 125CC geworden. Hierin rijden karts met een 125CC automaat tweetaktmotor en een topsnelheid van 130 kilometer per uur. Paauwe was al officieus kam pioen, maar hij moest een beroep tijdens de laatste race in Genk af wachten. De Bevelander is de jong ste kampioen zijn klasse. 1 cz cz gen competitieduelsDe ploeg won MEEST CELEZEN 1. Groene Ster kan net niet stunten 2. De Jong vierde keer onder mes 3. Osmanovski-toernooi sterkbezet STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door Michiel Bouwman RILLAND - Een quizvraag: om schrijf Rillandia in één woord. Het antwoord? Wisselvallig. „Dat wij dat zijn, weet iedereen"zegt club man Marco Minnaard (27). „Maar we zijn niet bang. We kunnen van iedereen winnen. Ik denk dat wij in de tweede klasse thuishoren. Daar hoor ik thuis. En ook de meesten van ons." Rillandia is voor het vierde sei zoen achtereen actief in de derde klasse van het zaterdagvoetbal en staat nu, toch wel wat teleurstel lend, zevende. Dat vindt Minnaard ook. „We wilden voor een periode- titel gaan en rond de vierde plaats spelen. Ik vrees dat dat niet meer gaat lukken." Nog niet eens zo heel lang geleden speelde de Bevelandse club daad werkelijk in die tweede klasse. Daarvoor moeten we terug naar het seizoen 2006-2007. Twee jaar daarvoor was de club zelfs eerste klasser. Minnaard: „Speelden we tegen Kozakken Boys. Die waren gedegradeerd uit de hoofdklasse. Ik wist niet wat ik meemaakte! Soms denk je wel eens: was het nog maar als toen. Zoals al eerder gezegd: dit seizoen hadden we een periodetitel in gedachten. En een klassering zo rond de vierde plaats." Vooralsnog loopt het nog niet zo als gewenst bij de Reimerswaalse ploeg. Zevende staat de ploeg van trainer Eddy Kiesenberg. Weder om middenmoter na twee jaar ach tereen een zesde plaats als eind klassering. „Soms is het wel eens moeilijk, ja", erkent Minnaard. „Vier, vijf jaar geleden speelden we nog eerste klasse en speelde ik als begin-twintiger met Peter Ke- pers. Hij was de dirigent. Als hij zei links, en ook al dacht ik rechts, dan ging ik tóch naar links. Mis schien is het leeftijdsverschil met die jongere gasten nu te klein. Je merkt wel eens dat er minder res pect is, dat de mentaliteit veran derd, dat er minder acceptatiever mogen is. Als je dan ook verliest, wordt de sfeer daar niet beter van." De verrassende thuisnederlaag za terdag tegen hekkensluiter FSV droeg daar niet bepaald aan bij. „Verliezen van de onderste mag niet. Nadien hebben we het nog eens geanalyseerd. We hebben niet veel weggegeven, maar wel vier honderdprocentkansen ge mist." Oud-spits Minnaard, tegenwoor dig verdediger: „Als onze spitsen scoren, heb ik voldoening. Maar zelf negentig minuten lang achter één speler aan lopen.. Is dat dan leuk? Ik doe het voor de groep. Ik ben, en dat is tegelijk mijn euvel, een speler die overal kan spelen. In het tweede speelde ik als spits, maar toen ik bij het eerste kwam ben ik op de back beland. Nu speel ik centraal in de verdedi ging." Die positie bevalt hem redelijk goed. Maar je proeft dat Minnaard het ook nog weieens in de spits zou willen proberen. „Sommige spitsen scoren gierig, en dat moet ook. Ikzelf ben iemand die ook an dere spelers in stelling brengt. Maar om in de spits te gaan staan, daar ben ik nu nog niet mee bezig. Soms doe ik het wel, als stormram de laatste twintig minuten naar vo ren. Maar dan heb je al wel zeven tig minuten in de benen, hè. Dan gaat het dus niet zo gemakkelijk meer." De negen competitiewedstrijden die Rillandia tot dusverre speelde (zaterdag volgt de inhaalwedstrijd tegen The Gunners) leverden tien punten op, veroverd uit drie over winningen en één gelijkspel. Is er een verklaring voor die wispeltu righeid? „Op een gegeven moment ga je aan alles twijfelen, hè. Ligt het aan de trainer? Om hem nou alles in de schoenen te schuiven... We moeten naar onszelf kijken, in de spiegel kijken. Misschien zijn we wel niet zo goed, maar dat kan ik me niet voorstellen. Met jon gens zoals Mehmet Dolma, de broers Van Elsacker en Bud Asch- Hoewel Rillandia tot dusverre een teleurstellend seizoen doormaakt in de klasse van het zaterdagvoetbal. man in de selectie beschikken we En dus liggen er ook kansen tegen over meer dan voldoende kwali- het nog ongeslagen The Gunners, teit." vindt Minnaard. ABONNEE VOORDEEL NEE ::mm De Abonnee Win Weken zijn weer van start gegaan. Ook elke week kans maken op fantastische prijzen? Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken of bel 088 0139922

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64