Veel meer leven in het nieuwe i8l Geen brug, wel een oversteek Inwoners Ellewoutsdijk promoten eigen dorp LCD of Plasma defect? www.rtvdewitte.nl NIEUWBOUW POELWIJCK Het heeft jaren geduurd, maar over dik een maand begint ein delijk de bouw van het nieuwe Poelwijck in 's-Heer Arendsker- ke, dat niet alleen een zorghart, maar ook een trefpunt wordt. alles een stuk voordeliger Borsele: burgerinitiatief is ongeldig vrijdag 26 november 2010 reparatie van alle merken audio video apparatuur Radio-TV de Witte T 0113-22 34 49 WISSENKERKE - Er komt geen loop brug naar de Westdijk in Kortgene om de bewoners aan de westzijde over de sloot naar het dorp te hel pen. Dat wordt te duur, zei wethouder Cees van der Weele gisteravond in de gemeenteraad vanNoord-Beve- land. Hij wil zijn collega-wethou der dinsdag wel een andere over steek voorstellen. Dat antwoordde Van der Weele op vragen van NBB-voorman Ariekees Ouds hoorn. Een aantal Westdijkbewo ners wil dat de gemeente de lang geleden beloofde loopbrug alsnog aanlegt, terwijl andere bewoners van het wijkje Noord IV vrezen dat hun kinderen daardoor te mak kelijk op de drukbereden Westdijk belanden. Van der Weele komt met een verkeersveilig alternatief, kondigde hij aan. De raad krijgt binnenkort een ver zoek van de Domburgse reddings brigade om geld voor een nieuwe strandpost op het Banjaardstrand. De huidige houten post is door verweer en het versjouwen aan zijn eind. De brigade verzorgt sinds vijf jaar de bewaking op de Banjaard, mede daardoor draagt het strand de Blauwe Vlag. door Frank Balkenende VAyiVA/ lange vorsfstraat goes De kogel is door de kerk. 's-Heer Arendskerke ziet de komende ander half jaar het nieuwe Poelwijck verrijzen. De lange aan loop heeft zijn redenen. De Stichting voor Regionale Zorg verlening (SVRZ) broedt al zo'n decennium lang op de vervanging van het oude Poelwijck, een zorg centrum met een protestants-chris telijke signatuur voor het westen van Goes en een deel van de ge meente Borsele. Het grote werkge bied verklaart waarom een relatief klein dorp een groot woonzorg complex herbergt. Maar de tijden zijn veranderd. Nieuwe inzichten over spreiding van zorg leidden tot andere ideeën over hoe het nieuwe Poelwijck er uit dient te zien. Dat vertraagde de boel natuurlijk, net zoals dat er een tijdje een directeur rondliep die de kar niet bijster hard voort duwde. „De belangrijkste reden waaromhet zo lang heeft ge duurd, is toch wel het idee dat je zorg - de bedden zogezegd - moet spreiden over de dorpen. Zo kun nen mensen in hun omgeving blij ven en toch de zorg krijgen die ze nodig hebben. Ook worstelden we met de kosten", zegt SVRZ-direc- teur Rien Heijboer, die van 1989 tot 1998 directeur was van Poel wijck. Zo zijn in de gemeente Borsele, tra ditioneel deels het verzorgingsge bied van Poelwijck, woonzorgcen tra verschenen. De Zwake in 's-Gravenpolder, Theresiahof in 's-Heerenhoek, Dijkstede en de Fonteyne in Heinkenszand, waar aan de Dorpsstraat straks ook een complex komt voor 24 mensen met lichamelijke beperkingen. Nieuwdorp krijgt eveneens zorg- woningen op de locatie van Boot 8c Buteijn en ook in Ovezande worden seniorenwoningen ge bouwd. Daarnaast wordt De Meu- leweie in Wolphaartsdijk uitge breid met twee groepswoningen voor dementerende ouderen. dat door de bundeling van voorzie ningen voor jong en oud het nieu we Poelwijck een trefpunt wordt. „Moeders met kinderen komen hier voor de kinderopvang en kun nen familie in Poelwijck ontmoe ten. Verder willen we activiteiten voor de wijk aanbieden, maar zul len dat uiteraard in overleg met het dorpshuisbestuur doen. Er komt meer leven in de brouwerij in Poelwijck." Marsaki ontwikkelt het pro ject. Wonigcorporatie RWS verhuurt de wonin gen en werkruimten. De bouwver gunning is inmiddels verleend, zo dat komend maand kan worden begonnen. De nieuwbouwkavel is al geschoond. Oudere delen van het complex zijn gesloopt. Het 4 hoofdgebouw van Poelwijck staat j niet in de weg en kan blijven i staan. Medio 2012, als de nieuw- bouw klaar is, wordt het oude Poelwijck gesloopt. Op die plek wil Marsaki 31 huizen bouwen. Tussen nieuw en oud Poelwijck komt een weg die de Slotstraat met de Wissekerkseweg verbindt. De huidige bewoners - 60, want er is sinds 2009 een opnamestop - krijgen elders onderdak of kunnen vanaf 2012 aan de overkant in een nieuwe woning terecht. Heijboer wil maar zeggen dat door het spreidingsbeleid de reikwijdte van Poelwijck flink is verminderd. „Eigenlijk bedient het nieuwe Poel wijck straks het dorp, inclusief Ein- dewege, en wellicht een beetje Wolphaartsdijk en 's-Heer Hen drikskinderen." Van de 102 permanente plaatsen en 10 tijdelijke opvangplaatsen die er waren, komt slecht een beperkt aantal (28) terug. Toch wordt het nog een redelijk groot complex, omdat er ook nieuwkomers zijn. Welke voorzieningen herbergt het nieuwe Poelwijck, dat volledig door Marsaki - de projectontwikke laar van zes woningcorporaties - wordt ontwikkeld? Hieronder een opsomming: SVRZ 16 plaatsen voor mensen met een lichamelijke beperkingen. De appartementen meten 45 vierkan te meter en ieder heeft eigen sani tair. 2 groepswoningen voor 12 de menterende ouderen. Eigen ka mers met sanitair, per woning een groepsruimte. het huidige seniorencomplex Pollesteijn (gebouwd in 1992) blijft staan. algemene voorzieningen: grand café voor bewoners en dor pelingen. kinderopvang. Kinderopvang De Bevelanden (zit al in Poelwijck) verhuist mee naar nieuwbouw. dependance fysiotherapieprak- tijk De Klavers. huisartsenpraktijk De Drieweg. STICHTING ZUIDWESTER 2 groepswoningen voor 12 oude ren cliënten. MARSAKI 21 nieuwe seniorenwoningen, waarvan 12 huur en 9 koop. SVRZ levert 24 uurs-zorg en werkt daar in samen met Zuidwester. 31 grondgebonden overwegend eensgezinswoningen op oude loca tie Poelwijck (tweede fase). SVRZ-directeur Heijboer hoopt Impressie van het nieuwe Poelwijck. Het woonzorgcomplex oogt als een Poelwijck is 54 jaar oud en dus gedateerd. VIDEO Kijk naar de verrassingsactie van het gemeentepersoneel voor Dick van der Zaag: www.pzc.nl/bevelanden STELLING Reageer: Autowerende paaltjes in de binnenstad is een goed idee'. www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto HEINKENSZAND - Een burgerinitia tief van acht Borselse dorpsraden voor wijzigingen in de verorde ning voor het beheer en gebruik van begraafplaatsen in de gemeen te Borsele is ongeldig. Dat vindt het college van B en W. De dorpsraden zijn het niet eens met een besluit van de gemeente raad. Zij willen onder meer niet dat Borsele de paden op de be graafplaatsen asfalteert. Het colle ge wijst het initiatief om tal van - technische - redenen af. Zo ont breekt het aan een steunbetuiging van minimaal vijftig inwoners. door Raymond de Frel ELLEWOUTSDIJK - De Stichting Dorpsbusje Ellewoutsdijk heeft een folder gemaakt om het Wester- scheldedorp te promoten. Het geplaagde dorp, waar het aan tal voorzieningen sinds de sluiting van de basisschool op een hand is te tellen, hoopt dat de brochure Wonen in Ellewoutsdijk, een dorp om van te houden bijdraagt aan de leefbaarheid. De wervende tekst 'Ellewoutsdijk is met ruim vier honderd inwoners het kleinste dorp in de gemeente Borsele, maar vanaf de dijk is het uitzicht op de Westerschelde groots' is een aanzet om de nadruk leggen op al le positieve kanten van het dorp. Onder meer de mogelijkheden met het dorpsbusje (leerlingenver voer, naar de weekmarkt in Goes), de SRV-wagen als alternatief voor winkels, de jachthaven en 't Kerk je zorgen er volgens de folder voor dat het er prima wonen is. De stichting reikt de folder (vijf duizend exemplaren) aan bij make laars, woonstichting R8cB Wonen en iedereen die trots is op het dorp en dit wil uiten. „Zeker als u uw huis te koop zet, is dit een mooi hulpmiddel voor uw make laar", richt voorzitter Joop Rooze zich in een brief tot de inwoners.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58