kleding naar parkeren 21 a Drukke vogelshow Vlaamse Gaai Clinge Geen werkstraf voor bedreiging ambtenaar kortingen tot 70%!! toekomst voor Wout den Doelder en zijn partner Nell Verschelling Wu-Quartet d 'De Piraat' mniffii IBIH 1 1 Hl WOU wo+m'n vrijdag 26 november 2010 huisjes aan de West-Zeeuws- Vlaamse kust. Hij diende enkele maanden geleden een panklaar plan in bij de gemeente Sluis. Hij heeft inmiddels een vergunning aangevraagd. De Sluise gemeente raad stelt waarschijnlijk in januari volgend jaar de strandnota vast. Den Doelder hoopt dat deze nota de weg vrij maakt voor zijn droom. „Helemaal zeker is dat daarom nog niet maar ondernemen is ook risi co nemen." Vooruitlopend op de eventuele komst van de slaaphuis- jes neemt hij de parkeeronthaalka- mer onder de arm om er eindelijk het succes van te maken waar de gemeente Sluis altijd op had ge hoopt. Deze serviceparking met de beken de vlaggen en gebouwtjes met douches, toiletten en de mogelijk heid er allerlei snacks te verkopen ZAAMSLAG - Het Wu-Quartet met violist Mathieu van Bellen treedt vanavond op in het Podium van Zaamslag. Het concert begint om 20.00 uur. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle foto Mark Neelemans en strandspullen te verhuren is tot op heden nooit echt goed van de grond gekomen. Successen bleven uit, tot ergenis van een groot deel van de Sluise gemeenteraad die er meer dan acht ton in had gesto ken. Wout en Nell zien de mogelijkhe den wel. Er wordt niet getornd aan het basisidee alhoewel het on dernemersduo de voorziening wel 'zichtbaarder' wil maken. „De par- keeronthaalkamer heeft nu de uit straling van een energiecentrale van Delta. Niet echt uitnodigend dus." Den Doelder ziet het al voor zich. De parkeeront- haalkamer als bruisend middelpunt van het strandleven. De toerist koopt koffie, ijs en vers fruit en huurt een bolderkar, surf plank, elektrische scooter of solex. Hij zag elektrische scooters rijden in Maastricht. „Die hebben we nog niet aan de kust. Is natuurlijk prachtig voor toeristen die een scooter bijvoorbeeld voor een week kunnen huren. Je kunt ook arrangementen aanbieden. Op de solex naar Groede voor koffie en paptaart." Den Doelder ziet als mede-organi sator van het oldtimerfestival in Axel oök mogelijkheden voor de serviceparking. „De onthaalkamer is prima te betrekken bij het oldti mer-evenement in Groede. Zet er kraampjes neer en laat de oldti mers bijvoorbeeld een tussenstop maken. Kijk, het gaat natuurlijk niet voor niets, je moet nieuwe ac tiviteiten verzinnen om de service parking succesvol te maken." Den Doelder heeft het ook wel een beetje gehad met de detailhan del. „Ook in Terneuzen zie je steeds meer dat winkeliers hun rek ken om 17.15 uur al binnen zetten. Er komen toch geen klanten meer, zeggen ze dan. Dat stoort me." De modezaak van Wout en Nell blijft wel bestaan. Ook de naam en de collectie blijven hetzelfde. Bian- ca Pauwels neemt de zaak per 1 maart volgend jaar over. Nell assis teert nog een jaar. :;a r** iiili éi Bi mm li 1 mmmwR .ssarï!' ÜHjiülWHg! Mëml. li! L„^SI -Uj jg WÈÊm Keurmeesters noteren de scores. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr CLINGE - Jan Stroo is een van de trouwe leden van vogelvereniging De Vlaamse Gaai uit Clinge. Geen bijzonderheid, want de kleinste vo gelclub van Zeeland (23 leden) is een hecht gezelschap. Opmerkelijk is wel, dat Stroo in Ovezande woont en iedere keer meer dan een uur moet rijden om de bijeenkomsten van de vereni ging bij te wonen. „Maar ik heb het er graag voor over. Dit is een gezellige vereni ging. Iedereen kan het goed met el kaar vinden en de mentaliteit is hier veel opener. Aan de overkant zijn de mensen overwegend-veel stugger", zegt Stroo. Hij is een van de keurmeesters die samen de 700 volgens van 52 in zenders op de jaarlijkse vogelten toonstelling in clublokaal De Trou badour in het centrum het dorp op waarde schatten. Op die exposi tie is een aantal bijzondere vogels te zien, zoals glansspreeuwen en een pratende beo. Daarnaast kwet teren kanaries, parkieten en kwar tels dat het een lieve lust is in de feestzaal bij de Troubadour. Voorzitter André Thijs van de Vlaamse Gaai is er trots op dat de kleinste vogelvereniging van Zee land er in slaagt de op één na grootste tentoonstelling in Zeeuws-Vlaanderen te organise ren. Alleen de vogelshow in Nieuw-Namen is groter, maar dat is mede te danken aan het grote aantal Belgische kwekers dat vo gels op die tentoonstelling laat keu ren. „De steun van onze vele spon sors is daarbij onmisbaar. Zij bezor gen ons het inkomen dat nodig is om de vereniging draaiende te kunnen houden." De deelnemers in Clinge zijn vol gens Thijs vrijwel allemaal afkom stig uit Zeeuws-Vlaanderen en de rest van de provincie. De tentoon stelling van De Vlaamse Gaai wordt vandaag om 19.30 uur offi cieel geopend. De vogels zijn mor gen te bekijken van 13 tot 17 uur en zondag van 10 tot 16 uur. Die laatste dag is er van 10 tot 12.30 uur ook een vogelbeurs. De toe gang is gratis. door Jan Jaap Broekhuijsen den haag - Een 45-jarige Hulste naar die eind januari tot too uur werkstraf werd veroordeeld we gens doodsbedreiging van een me dewerkster van de gemeente Hulst, heeft in hoger beroep straf vermindering gekregen. Het gerechtshof in Den Haag heeft nu bepaald dat de drie dagen die de man in voorarrest zat nadat hij was aangehouden, voldoende is ge weest.v De verdachte was op 7 januari uit zijn slof geschoten nadat de reïnte- gratiemedewerkster hem te ken nen had gegeven dat hij tijdelijk op zijn uitkering zou worden ge kort. Volgens de vrouw en getui gen schreeuwde hij naar haar: „Jij in je kist, jij dood, ik naar gevange nis!" Volgens raadsman M. Kalle had het slachtoffer de woorden van zijn gebrekkig Nederlands sprekende cliënt verkeerd begre pen. Hij komt uit Congo. Maar het hof achtte bewezen dat de verdach te de bedreiging wel degelijk had geuit en ook zo had bedoeld. Het hof wist ook dat de verdachte al tweemaal eerder met Justitie in aanraking kwam wegens mishan deling. Tijdens de behandeling van het be roep, enkele weken geleden, eiste de hofaanklager dat dezelfde straf opgelegd zou worden als de politie rechter had gedaan. Maar het hof hield in de strafmaat, meer dan de Middelburgse politierechter en het Openbaar Ministerie, rekening met de omstandigheid dat de uit keringskorting 'hevige emoties had opgeroepen vanwege de zeer krappe financiële situatie waarin verdachte en diens geziens verke- krijgt een nieuw gezicht en daarom ruimen we op met Vanaf 26 november koopt u bijzondere kleding voor een bijzondere prijs. Havenstraat 20 Terneuzen, www.wout-men.nl Paul Smith. Cycle, IKKS, Essentiel, Dekker. Fornarina, Sarah Pacini, 10 Days, I-Code, PRC, Marlies Dekkers..

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51