30.000 Sfeer en beleving creatieve ondernemer in Hulst A||een a| in zeel 3 19 Snowbase veel ruimte Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen in oude schippersschool handhaven vrijdag 26 november 2010 Z Het aantal vierkante meters winkelruimte dat momenteel leeg staat in de De toverwoorden waar de middenstand in Hulst zich volgens ondernemersvoorman stadscentra van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. De leegstand in de Tom Willaert op moet richten. „Mensen komen naar Hulst om te winkelen én de regio ligt daarmee wat hoger dan de 8% voor Zeeland of de 7,1% landelijk. entourage van een middeleeuwse vestingstad door Wout Bareman De leegstand in de gemeente Temeuzen baart wethouder Pim Broekhuijsen (midden- en kleinbedrijf) nog niet echt veel zorgen. Het leeuwendeel van de ongebruikte winkelruimte bevindt zich bij skipiste Snowbase aan de zuidrand van de stad. De ruim 8ooo vierkante meter vloeropper vlak die daar al een paar jaar be schikbaar is kan, nu het bestem mingsplan is goedgekeurd, einde lijk worden ingevuld. Uit recente gegevens van de Ka mer van Koophandel blijkt dat van de 125.000 vierkante meter winkeloppervlak in de gemeente 15.000 vierkante meter ongebruikt is. Broekhuysen: „Door Snowbase ontstaat natuurlijk een ietwat ver tekend beeld. Over het algemeen is de leegstand in de verschillende kernen niet echt schrijnend. Tja... en of met plannen als die voor de Kop van de Noordstraat en Kenne dy-west winkelruimte wordt ge creëerd voor leegstand, is niet di rect onze zaak. Dat moeten de pro jectontwikkelaars zelf beoordelen. Wij scheppen enkel de mogelijkhe den." Coördinator Bram Stoffels van Centrum&Management Temeu zen stelt niet ontevreden vast dat er in de binnstad van Terneuzen nauwelijks panden leegstaan. „Het gaat naar omstandigheden prima. Het Schuttershofcomplex is, na enig verloop, weer zo goed als vol en ook verschillende zaken aan de Noordstraatpromenade worden weer gevuld." Stoffels maakt deel uit van de commissie die in Ter- neuzen toeziet op een zo goed mo gelijke spreiding van de verschillen de branches. „Modezaken en schoenen hebben we nu wel ge noeg, al kan er wat mode betreft in het hogere segment nog wel iets leuks bij. Bijvoorbeeld op de Kop van de Noordstraat." foto Mark Neelemans Voorzitter Tom Willaert van de ondernemersvereniging Hulst Vestingstad is positief over de toekomst van het winkelbestand. WELCOME TO THE WORLD OF MUSTERRING! door Frank van Cooten TERNEUZEN - De huisvesting van de Voedselbank in het voormalige schippersschooltje aan de Van der Peijlstraat in Terneuzen moet voor de toekomst veilig worden gesteld. Dan zijn sponsors bereid geld te geven voor bijvoorbeeld het ver vangen van kozijnen, het aanleg gen van isolatie of het installeren van een verwarmingsketel. „Sponsors zijn bereid bedragen te doneren of te investeren in de Voedselbank. Maar niet in een ge bouw waarvan het voortbestaan onzeker is", stelt raadslid Jack Be gijn (CDA) in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wethouders. Bijna tweehonderd gezinnen vin den wekelijks de weg naar het voormalige schooltje. De Voedsel bank is ook opgenomen in de maatschappelijke stage voor scho lieren uit het voortgezet onder wijs. „In de buurt is de Voedsel bank geaccepteerd en er is zelfs sprake van sociale controle. Onre gelmatigheden, vandalisme en an dere zaken worden door buurtbe woners gemeld en er wordt een oogje in het zeil gehouden." De gemeente Terneuzen stelt het gebouwtje, waarin ook de Stich ting Saltinis (kledingverkoop) is ge huisvest, beschikbaar. Begijn vraagt het college daarom de toe komst van dit gebouwtje veilig te stellen of te zorgen voor een gelijk waardige voorziening als dit voor malige schooltje tegen de vlakte gaat. „Deze borgstelling haalt potentiële sponsors eerder over de streep om de portemonnee te trekken. En dat is nu en voor de toekomst hard nodig", stelt het CDA-raads- lid. Begijn vraagt een toezegging van het college. Of het in stand hou den van het oude schippersschool tje of zorgen voor vervangende huisvesting. www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49