Vernielen auto's leidt tot frustraties PZC Bermmonumenten niet verboden in Terneuzen FLINK GEDUPEERD Slachtoffers zijn al snel enkele honderden euro's kwijt, politie volop bezig met onderzoek E L) v V <3v L A A i Si u c, k E N 18 en 19 20 en 21 Cus Bembery leert dansklas moeilijkste passen Check de insert in dit dagblad! Sterke gaslucht 't Anker stijgt Alkozon Noens BV Nu 10,- korting per VELUX raamdecoratieproduct! door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De bijna veertig auto mobilisten uit Terneuzen en Axel van wie de auto's begin deze week zijn beschadigd door één of meer daders, zijn financieel behoorlijk gedupeerd. Het hangt ervan af hoe ze zijn verzekerd, maar ze schieten er al snel enkele honderden euro's bij in. De politie is ondertussen volop bezig met een onderzoek, maar wil daar verder geen medede lingen over doen. Assurantiekantoor Boidin in Ter- neuzen, dat als tussenpersoon op treedt voor ZLM Verzekeringen in Goes, heeft meer dan tien klanten die schade hebben gemeld. Mede werker René den Engelsman heeft niet eerder meegemaakt dat er zo veel schadegevallen waren in zo'n korte periode. „Het komt vaker voor dat auto's worden bekrast of dat autoruiten worden vernield, maar dit is echt extreem", stelt Den Engelsman. „Zeker omdat het doordeweeks is gebeurd." In de nacht van maan dag op dinsdag was het raak in Ter- neuzen. Achttien auto's moesten het ontgelden. In de nacht van dinsdag op woensdag volgde Axel, waar zo'n twintig auto's werden beschadigd. In Axel is in tegenstel ling tot Terneuzen ook apparatuur uit de wagens meegenomen, met name autoradio's. De gevolgen voor de gedupeerden zijn ernstig. „Ie hebt er ontzettend veel troep van, bent een poos van slag en het kost ons veel geld", liet Marion uit Terneuzen in een reac tie op de site van deze krant we ten. Den Engelsman van assuran tiekantoor Boidin kan dit alleen maar bevestigen. „Het is knap frus trerend én financieel heel nadelig. Wie een wettelijke aansprakelijk heids-verzekering heeft, krijgt niks vergoed. All risk-verzekerden krij gen reparaties wel vergoed, maar verliezen vier schadevrije jaren, omdat de schade (nog) niet te ver halen is. Ze moeten dus meer pre mie betalen." Mocht er een dader of daders wor den gepakt, dan zullen hun verze keringsbedrijven proberen de scha de te verhalen. „Benadeelden kun nen zich in de strafzaak tegen de verdachte of verdachten voegen", legt Edwin Goetheer van ZLM Ver zekeringen uit. „Wij helpen daar bij. Mocht de strafzaak niets ople veren, dan kunnen wij de dader(s) nog civielrechtelijk aansprakelijk stellen." De kans op succes is onge wis. Veel hangt ervan af of de da ders geld hebben. Volop kansen voor creatieve ondernemer in Hulst Vrijdag 26 november 2010 Wout schakelt om van kleding naar parkeren Tip? zeeuws-viaanderen@pzc.nl Soms verdwijnen deze monumen ten weer na korte tijd, soms blij ven ze langer aanwezig. Wij vin den dit een onderwerp dat niet 'dichtgeregeld' moet worden. Uit respect voor de eigen beleving die elke nabestaande heeft bij een do delijk ongeval." Het college wijst er op dat de mi nister van Verkeer en Waterstaat zes jaar geleden al een lijn heeft vastgesteld dat zoveel mogelijk toe stemming wordt verleend voor het plaatsen van monumenten. De minister meent dat ze bijdra gen aan de rouwverwerking bij na bestaanden en aan de verhoging van het veiligheidsbesef. Als de bermmonumenten 'schrik barend' in aantal zouden toene men, of als er over deze monu mentjes klachten bij de gemeente binnen komen, dan willen B en W overwegen om hiervoor een be leidslijn vast stellen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de gemeente Ter neuzen komt geen verbod op het oprichten van bermmonumentjes ter nagedachtenis aan dodelijke verkeersslachtoffers. Raadslid Charles ten Hengel (D66) had daarom gevraagd vanwege de mogelijk negatieve invloed op de verkeersveiligheid. Ook wil een aantal mensen volgens hem juist niet herinnerd worden aan het ver lies van een medemens. Als er een monumentje geplaatst wordt waardoor de verkeersveilig heid in het geding is, kan altijd op getreden worden op grond van de huidige APV, stellen burgemeester en wethouders in een reactie. Een apart beleid voor herdenkingsmo numentjes ziet het college niet zit ten. „Er bereiken ons geen klach ten met betrekking tot bermmonu menten voor verkeersslachtoffers. TERNEUZEN - Geen zwoele heupbewegingen a la Shaki- ra, maar strak bewegen en zweten moest de klas van Naomi Vos van Moves! Dancewarehouse. Choreograaf Gus Bembery, die pasjes voor Shakira bedacht, gaf deze week les in Bodyline in Terneuzen. Vos maakt leerlin gen af en toe blij met een wereldberoemde dansleraar. „Zelf doe ik ook mee, gewoon omdat ik het leuk vind", lacht Vos. Zondag heeft ze ook een aantal befaamde choreografen, van onder anderen Justin Timberlake, op het programma staan in Goes. foto Mark Neelemans TOTALE LIQUIDATIE -67% BELMARMO TAPIJTEN Stationsstraat 51 9190 Kemzeke België Tel.: 0032-3-789 30 05 Dagelijks open van 11.00-18.00 uur Woensdag gesloten OOK OP ZONDAG OPEN AXEL - In het gebouw van de scou ting aan de Boslaan in Axel is van dinsdag- op woensdagnacht gepro beerd brand te stichten. De beheer der ontdekte gisterochtend dat er was ingebroken en hij rook een sterke gaslucht. Vervolgens zette hij alle ramen en deuren open. Uit het pand was niets gestolen. HULST - Café 't Anker in Hulst is dit jaar opnieuw licht gestegen in de jaarlijkse Café Top too van Mis set Horeca. Twee jaar geleden stond de kroeg aan de Grote Markt in Hulst op de 58e plaats om vorig jaar één plaatsje te klim men. Dit jaar staat 't Anker op de 52e plaats. Hughersluys 29A, 4536 HM Terneuzen Tel. 0115 - 649755, www.alkozon.nl Meekrapweg 26, 4571 RX Axel Tel. 0115 - 562238, www.noens.nl VELÜX biedt u extra voordeel! U ontvangt 10,- retour per nieuw VELUX raamdecGratieproduct ter vervanging van uw oude raamdëcoratie. En schaft u elektrische VELUX rolluikenaan. dan worden deze zelfs gratis:gemonteerd. Neem voor meer informatie contact op met onderstaande VELUX dealers):

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47