20 I Zuid-Afrika plukt nog stet FIFA Engeland: persvrees Spanje/Pot Uefa vervolgt vijf Madrïlenen Federer ongeslagen naar halve finale Nederlandse golfers in middenmoot bij WK Persoonlijk record van Stefan de Die Problemen Den Bosch en Helmond Sport De 'Zeeuwse Zuid-Afrikaan' Hans de Ridder kan geen reden bedenken waarom Nederland 'n Zt"'d'Afril<a we:d deze zomer het ne- sceptisch moet zijn om net WK te organiseren. land en België wuien het 21e wk. vrijdag 26 november 2010 NYON De Champions Leaguewedstrijd te gen Ajax krijgt voor vijf werkne mers van Real Madrid mogelijk een vervelend staartje. De Europe se voetbalbond Uefa maakte giste ren bekend dat het een strafzaak heeft geopend tegen trainer José Mourinho en de spelers Xabi Alon- so, Sergio Ramos, Iker Casillas en Jerzy Dudek. Zij zouden zich schul dig hebben gemaakt aan ongeoor loofd gedrag. Alonso en Ramos le ken dinsdag bewust op zoek naar een tweede gele kaart. LONDEN Tennisser Roger Federer heeft ook zijn derde groepswedstrijd bij de ATP World Tour Finals gewonnen. De Zwitserse nummer twee van de wereld versloeg gisteren de Zweed Robin Söderling: 7-6 (5) 6-3. Federer plaatste zich daarmee voor de halve finales van de lucratieve seizoensafsluiting in Londen. Fede rer (29) rekende eerder in groep B al af met de Spanjaard David Ferrer en Andy Murray. De Schot volgt Fe derer naar de halve finale na een ze ge op Ferrer: 6-2 6-2. DUBAI Golfer Robert Karlsson heeft de lei ding na de eerste ronde van het we reldkampioenschap golf in Dubai. De 41-jarige Zweed werkte gisteren de achttien holes op de Jumeirah Golf Estates af in 65 slagen, zeven onder het baangemiddelde. De twee Nederlandse deelnemers nemen na de eerste ronde posities in de middenmoot in. Robert-Jan Derksen noteerde 71 slagen (-1) en deelt de vijftiende positie. Joost Luiten had 72 slagen nodig, goed voor de gedeelde 25e plaats in de tussenstand. EINDHOVEN Stefan de Die uit Terneuzen heeft gisterochtend op het EK kortebaan in Eindhoven een persoonlijk re cord gezwommen op de 50 meter vrije slag. Hij kwam in de series tot een tijd van 22,23 seconden. Zijn oude toptijd was 22,89. De Die werd 21e en plaatste zich niet voor de halve finales. Op de 4x50 wissel greep De Die sa men met Nick Driebergen, Robin van Aggele en Joeri Verlinden op 0,08 seconden naast het brons. Duitsland won de race in 1.33,40. RIJSWIJK Helmond Sport en FC Den Bosch, de club van de Zeeuwen Istvan Bakx en Wilmer Kousemaker, zijn door de licentiecommissie van de KNVB ingedeeld in categorie 1. Dat betekent dat beide clubs uit de Jupi- ler League onder curatele staan bij de voetbalbond. De betrokken directies dienen op basis van een goedgekeurd plan van aanpak binnen drie jaar orde op financiële zaken te hebben ge steld, anders dreigen ze de licentie voor het spelen van betaald voetbal kwijt te raken. WK-BID gentiende WK voetbal gehouden. Neder- Het Soccer City Stadium is één van de weinige stadions die na het WK veelvuldig gebruikt worden. „Voor de andere stadions hier moet nog wel een oplossing gevonden worden", weet Hans de Ridder. foto Halden Krog/EPA Hans de Ridder weet dat het WK voor een gevoel van saamhorigheid heeft gezorgd. „Toen het WK klaar was, voelde het voor veel mensen alsof ze in een zwart gat vielen." foto Gerry Penny/EPA Bongani Khumalo is de enige Zuid-Afrikaanse voetballer die aan het WK een toptransfer heeft overgehouden. Hier viert hij zijn enige WK-goal tegen Frankrijk. foto Nuno Veiga/EPA Aantal inwoners: 50.7 miljoen. Fifa-ranglijst: 6. Organisatie laatste grote toer nooi: EK in 1996. In 1966 organisa tor WK. Status: Een meer dan serieuze kanshebber. DE KRACHT De magie van het Engelse voetbal moet de Fifa bedwelmen. De En gelsen laten geen mogelijkheid on benut om te wijzen op de authen tieke sfeer in de stadions, de uit straling van Londen, de voetbal hoofdstad van de wereld, en de grootsheid van de Premier League met al die sterren. In de aanloop naar het EK van 1996 bedachten de Engelsen de leus 'Football is co ming home' en die zin vol verlei ding laat niet alleen in de baker mat van het voetbal de harten van de liefhebbers smelten. Ook ver daarbuiten is er altijd sympathie voor het Engelse voetbal. DE ZWAKTE Bij de Fifa zijn ze als de dood voor de Engelse pers. Onlangs ontmas kerde de Sunday Times nog twee corrupte 'stemmers van de wereld voetbalbond' en dat heeft er op de burelen in Zürich wel ingehakt. Want wat wordt er nog meer bo ven water gehaald door de speur ders van de Engelse journalistiek? Wie niets te verbergen heeft, hoeft zich geen zorgen te maken, zou je kunnen zeggen. Maar ja, het gaat hier wel om de Fifa... De Engelsen voelen nattigheid en hebben deze week een brandbrief naar alle stemgerechtigde Fifa-leden ge stuurd, waarin de organisatie zich distantieert van de eigen media. „U zult vast en zeker positief bena derd worden", staat er geschreven. Maar ondertussen is bekend ge worden dat de BBC op 29 novem ber, vlak voor de toewijzing, met een schadelijke documentaire over de Fifa komt. Aantal inwoners: Spanje en P01 tugal samen 57 miljoen. Fifa-ranglijst: Spanje 1, Portugal 1 Organisatie laatste grote toei nooi: Spanje WK 1982, Portug; EK 2004. Status: Een gevaarlijke outsider. DE KRACHT Spanje en Portugal hebben iet wat de andere kandidaten niet heb ben: een uiterst prettig klimaat ii de maand juni. Wie wil er als voet balliefhebber nou geen WK vol gen in de zon van Barcelona of Lis sabon? Spanje en Portugal zijn toe ristenlanden, waardoor er ook vol doende hotelaccommodaties t vinden zijn voor de fans. Ook niet onbelangrijk: de organisa tie in de landen kan dwepen me twee roemruchte voetbaltheater: die iedereen in de wereld tot d< verbeelding spreekt: het Cam] Nou in Barcelona en het Estadii Bernabeu in Madrid. Nederland en België proberen de WK-voetbal van 2018 binnen te halen. Volgende week donderdag neemt de wereldvoetbalbond Fifa een besluit. De Lage Landen heb ben te maken met een moordende concurrentie. Wat zijn de sterke en zwakke punten van de andere drie kandidatie: Engeland, de combinatie Spanje/Portugal en Rusland?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 28