Mack heeft een hart voor motorcross auping Nieuw: Auping Boxton Interior DOCUMENTAIRE 'Ik ben echt niet bang!' Woontrend Zeeland vrijdag 26 november 2010 door Ernst Jan Rozendaal Mack Bouwense (9) is geboren niet een hart dat rechts ligt. Hij heeft er nooit last van gehad, maar toen hij vier was zei de cardioloog die hem observeer de: „Hou er maar rekening mee dat hij nooit een topsporter zal worden." Dat is nog maar de vraag. Vorig jaar hield een beenbreuk hem af van het Nederlands jeugdkam pioenschap motorcross in de 50 cc-klasse. Dit jaar draait hij boven in mee in de klasse 65 cc met klei ne wielen. „Ik wil de beste motor crosser van Nederland worden." Het verhaal van het inmiddels in Gouda woonachtige Zeeuwse jon getje was voor filmmaker Willem Baptist aanleiding de documentai re Ik ben echt niet bang! te maken. De film draait deze week op het IDFA (Internationale Documentai re Filmfestival Amsterdam) en wordt zaterdag (in verkorte vorm) uitgezonden door de VPRO (Ne derland 3,13.00 uur). Mack bracht zijn eerste levensja ren door in Goes. Op driejarige leeftijd crosste hij al op de cross baan. Kort daarop reed hij zijn eer ste wedstrijd. „Hij was zo klein", herinnert moeder Wendy zich. „Natuurlijk reed hij helemaal ach teraan. Toen hij de finishlijn pas Motorcrosser Mack Bouwense (9) is opgegroeid in Goes. foto Still uit de documentaire 'Ik ben echt niet bang!' van Willem Baptist seerde, zag hij geen enkele andere motorrijder meer. Dus stak hij zijn handen op, want hij dacht dat hij had gewonnen." Het crossen heeft Mack van zijn oudere zusje Jacky. Zijn liefde voor de motorsport uitte zich in alles, vertelt Wendy Bouwense. „Ande re kinderen keken op televisie naar Sesamstraat of Ernst, Bobby de rest. Mack kregen we alleen maar stil als we een video van een grand prix opzetten." Tijdens wed strijden bleek al snel dat hij talent had. „Motorcrossen is verslavend", zegt de vroegwijze Mack zelf. „Ik hou van de snelheid. Het is stoer." Zijn ouders steunen hem door dik en dun. Wendy: „Als je ziet dat hij zoveel talent en passie ontwikkelt. Hij leeft er helemaal voor. Als ouders moeten wij er ook veel voor inleveren. Elk weekend zijn we op pad voor een wedstrijd. En het kost enorm veel geld. Als je op voetbal zat, zeggen we wel eens te gen hem, konden we daar elke week nieuwe voetbalschoenen voor kopen." Verschillende spon sors leggen er nog geld bij. Ze staan opgesomd op zijn website. Het is die site die Baptist op het spoor van Mack zette. Niet alleen zocht hij iemand die aan een ge vaarlijke sport deed, hij hoopte ook op een extra verhaal. Toen hij hoorde van de hartafwijking, wist hij dat hij zijn onderwerp had ge vonden. „Alle media vallen nu voor dat verhaal", zegt Wendy. „Terwijl niemand daar iets van wist, want er was nooit een reden om dat aan anderen te vertellen. Integendeel. Zijn hart ligt op een andere plek, de aansluitingen zit ten anders, maar de natuur heeft het zo bijzonder opgelost dat hij er nooit iets van merkt. Mack kan al les, zeker op het gebied van sport. Hij is een doorzetter, al vanaf zijn geboorte. Hij leeft niet voor hon derd, maar voor tweehonderd pro cent. Maar dat heeft niets met dat hart te maken." De titel van de documentaire - Ik ben echt niet bang! - gaat nog steeds op, ook al is het gezin Bou wense behoorlijk geschrokken van het recente ongeval waarbij motor crosser Rinus van de Ven acht rug- genwervels brak. „We waren er ka pot van", aldus Wendy. „Hij is de eerste die Mack wat over motor sport heeft geleerd. Toch zijn we niet anders over motorcrossen gaan denken. Paardensport is ge vaarlijker. Natuurlijk zijn er wel ri sico's aan verbonden, maar Mack doet nooit iets wat hij nog niet kan. Daar kunnen we hem alleen maar om prijzen. Al zou hij er laat ste door worden." Kijk voor meer informatie over Mack en de trailer van de film op www.mxmack.nl De nieuwe Auping Boxton biedt subliem slaapcomfort van Auping kwaliteit, dus inclusief goede ventilatie, ondersteuning en drukverlaging. En u kunt deze ventilerende boxspring helemaal naar uw wensen samenstellen. Met keuze uit diverse verstellingen, matras- en toppercombinaties. U vindt de Boxton exclusief bij de Auping Plaza en Auping Vision vestigingen met een aantrekkelijke introductieprijs. Want tijdelijk krijgt u op een complete Auping Boxton maar liefst 5G0j- voordeel. Auping Boxton Hoofdbord Boxton 2 Boxsprings Boxton matras(sen) Boxton topper(s) De prijs ts op oasis van eer vlakke uitvoering in de maten 160/180 x 200/210 cm. Kijk op vvwvi.auping.nl voor de voorwaarden. Auping nights, Better days Duinstraat 18a 4371 AZ KOUDEKERKE Tel. (0118) 55 55 60 Fax 10118)55 20 52 info@woontrend.nl www.woontrend.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27