videojournaal PZC Kamer zet deur voor Zeeland op kier Delta-aandeelhouders kopen gas bij Nuon Twee winnaars bij de waterschapsverkiezing 23 brieven Video van thuiswedstrijd Groene Ster tegen TTP Bekijk de zaalvoetballers op www.pzc.nl/video vrijdag 26 november 2010 Via de website van de PZC www.pzc.nl zijn nu al nieuwsvideo's van de PZC te zien. Inzet: hoofdredacteur Peter Jansen montage Ruben Oreel/Felix Binicewicz door Jeffrey Kutterink den haag - De Tweede Kamer breekt een lans voor economisch zwakkere regio's. Want het gaat de Kamer te ver dat alle aandacht en kel en alleen is gericht op de Rand stad en de regio Eindhoven. Het is niet zo dat het Rijk de geld kraan voor de regio open zet. Maar de Kamer wil dat regio's zo als Zeeland de kans krijgen om voor 1 april een plan in te dienen bij het kabinet. Daarin moet pre cies staan wat een regio uniek maakt en hoe een regio kan bijdra gen aan de vernieuwing van de Ne derlandse economie. Daarbij moet sprake zijn van een optimale sa menwerking tussen bedrijven, on derwijs en overheid. WD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg ziet mogelijkheden voor Zeeland. „De prioriteit van het kabinet ligt op het investeren in de Randstad en de regio Eind hoven. Dat betekent niet dat er niets meer kan. Maar dan moet een regio wel met een zeer goed verhaal komen." Volgens Bosman zouden Zeeland en West-Brabant er verstandig aan doen om zich toe te spitsen op: on derhoud van vliegtuigen, schepen en (chemische) bedrijven en de biobased economy. „Aquacultuur, havens, toerisme en nucleair clus ter is ook allemaal belangrijk en moeten niet worden vergeten. Maar nu moet Zeeland knopen tel len. Als Zeeland steun uit Den Haag wil, moet de regio focussen. En dan bedoel ik iedereen. Dus niet dat Provinciale Staten weer met een wensenlijstje komen. Commissaris van de koningin Kar- la Peijs moet met hooguit twee steengoede verhalen naar Mark Rutte. De knop moet om. Ver wacht geen groot geld uit Den Haag. Zeeland moet veel zelf doen. En dan is er best wat mogelijk." middelburg - Het dividend dat energiebedrijf Delta zijn aandeel houders (provincie en gemeenten) uitkeert, is een welkome bron van inkomsten. Met de Delta-miljoe nen kunnen nuttige dingen wor den gedaan. Hoe hoger het divi dend hoe liever. In dat licht is het opmerkelijk dat de Zeeuwse gemeenten hun gas de komende jaren van Delta-con current Nuon betrèkken. De Ver eniging van Zeeuwse Gemeenten (VZG) heeft het contract namens de dertien gemeenten gesloten. „Tja, het lijkt tegenstrijdig", be aamt VZG-voorzitter Rob van der Zwaag, „aan de ene kant een zo hoog mogelijk dividend van Delta verlangen en aan de andere kant gas kopen bij de concurrent. Maar we kunnen niet anders. Zo zijn de aanbestedingsregels. De aanbieder die het meest aan de criteria vol doet, krijgt de order." Voor de levering van elektriciteit zijn de gemeenten nog wel klant bij Delta. Dit contract loopt vol gend jaar af. De provincie - met een belang van 50 procent grootaandeelhouder van Delta - heeft langlopende con tracten voor gas en stroom met het Zeeuwse energiebedrijf „Je mag bij de gunning van zo'n order niet letten op de vestigingsplaats van de leverancier", zegt provincie medewerker Kees Huiszoon. „AA- ders tikt de accountant je op de vingers." Van der Zwaag erkent dat de ge meenten door de koop van gas bij Nuon in theorie minder dividend kunnen krijgen. „Maar als het goed is, compenseren we dat met de lagere gasprijs." door Edith Ramakers middelburg - De Waterschapspar tij Zeeuws-Vlaanderen (WP Zeeuws-Vlaanderen) is de morele winnaar van de verkiezingen van het nieuwe Waterschap Schelde- stromen. De partij kreeg 15.465 stemmen, goed voor drie zetels. De SGP echter kwam met 14.885 stemmen uit op vier zetels, omdat die partij een lijstverbinding was aangegaan met de Christenunie. De reststemmen van de CU lever de de SGP een zetel meer op, ter wijl de CU zelf op één zetel bleef steken. Jo Verdurmen van de WP Zeeuws-Vlaanderen: „Zoveel men sen hebben op ons gestemd. Dat vertrouwen zullen we niet bescha men. Bovendien ben ik formateur voor het dagelijks bestuur." Giste ren werden 21 personen gekozen van 9 partijen. Uit deze 21 wordt een dagelijks bestuur van 5 perso nen gekozen. Dat gebeurt op 6 ja nuari. De verkiezingen waren no dig door de fusie van de water schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen tot water schap Scheldestromen. Het aantal stemgerechtigden was ruim 300.000, het opkomstpercen tage met bijna 100.000 stemmen 32,9 procent. Dijkgraaf Toine Pop- pelaars wilde niet van een lage op komst spreken. „De opkomst is een half procent hoger dan bij de vorige verkiezingen en afgezet te gen de verkiezingsopkomst voor de waterschappen elders in het land doen we het het beste." Het CDA en de WD hebben drie ze tels, de PvdA, Water Natuurlijk en de Partij voor Zeeland twee en de Algemene Waterschapspartij één. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Lef Het zou van lef getuigen als de Uefa de heer Mourinho een passen de straf op zou leggen. Anders al tijd veel emotie en commotie rond het geven van gele en rode kaar ten, nu niets van dit al. Straf deze competitievervalser waar het hem echt raakt. Niet alleen schorsing van beide spelers die op zijn influis teren een opzettelijke tweede kaart pakten, tevens schorsing van de be denker hiervan: leugenaar Mourin ho zelf. Het doel was: beide spelers alleen de eerstvolgende partij niet mee te laten doen. Het resultaat zou moe ten zijn: til die straf over die er niet meer toe doende eerstvolgende wedstrijd heen en schors de drie betrokkenen voor de eerstvolgen de twee of drie wedstrijden van de vervolgfase van de Champions Lea gue. F. Hokke De Lannoystraat 9, Vlissingen Bekeuring 2 Ook wij hebben een bekeuring ont vangen wegens het al dan niet fout parkeren van de auto. Dit gebeurde zelfs voor de deur, terwijl nergens staat aangegeven dat dat niet mag. Bij de gemeente Goes werd ver meld, dat er papieren onder de rui tenwissers zijn gestoken, ooit, om te waarschuwen tegen foutparke- ren. Die papieren hebben wij nooit gezien: gooi ze dan ook in de brievenbus. Als oplossing zou men duidelijker kunnen aangeven, waar wel en niet geparkeerd mag worden. Ook blijkt uit ervaring dat er in veel stra ten geen overschot aan parkeervak ken is. Meer parkeervakken is geen overbodige luxe. Familie Zuijdwegt Pinksterbloemstraat 5, Goes Natuurherstel Piet Blok uit Kamperland heeft een groen hart (brief krant 25 no vember). De ontpoldering van de Hedwige- polder, waarbij 200.000 tot 400.000 veldmuizen, ongeveer 3000 mollen, ontelbare ongewer velde dieren (honderden miljoe nen?) de dood vinden, de habitat van talloze weidevogels wordt ver nietigd en duizenden bomen moe ten worden omgezaagd enz. enz., moet zijn hart dan wel doen krim pen van pijn, zou je zeggen. Maar nee! Hij staat te juichen, want dat is natuurherstel, compen satie voor de schade aangericht door de uitdieping van de Wester- schelde. CM. Jansen Bakkersboogerd 14, Wemeldinge BIJ NADER In het artikel 'Haast met Delta-dis cussie' in de krant van gisteren staat dat Delta in 2009 uitging van een dividend van 400 miljoen eu ro voor 2010. Klopt niet. Dit be drag heeft: betrekking op de perio de 2010-2015.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25