Middelburg Te weinig bewijs in zaak ontucht met meisje Raad Veere schaart zich achter visie op ontwikkeling Vrouwenpolder 2.1 Aansluiting N57/A58 bij Nieuwland vanaf woensdag open voor verkeer 'De Piraat' IJplein TOT 52% KORTING OP EEN NIEUWE FIETS IN 2010?* Jéremiasse vrijdag 26 november 2010 door Theo Giele MIDDELBURG - Na de opening van de nieuwe N57 begint de gemeen te Middelburg aan werkzaamhe den om de veranderende verkeers stromen door de stad in goede ba nen te leiden. Fase 1, het maken van de aansluitende wegen op de N57, is zo goed als achter de rug. Nu begint het werk aan de 'oude' doorgaande routes zoals de weg over de Kaaien. En er moet ge zorgd worden dat er geen onge wenste sluiproutes ontstaan. Met name aan de noord-oostkant van de stad bestaat dat gevaar. Wethouder Frank Streng fietste gis teren met een gezelschap genodig den die bij het werk betrokken zijn langs een aantal punten in de stad waar het werk af is, en waar nog werk aan de winkel is. Begin en vertrek was de voormalige loods van André's Bloemen aan de Oostperkweg. Een toepasselijke plaats, want de Oostperkweg, een straat in Ramsbürg die ooit in de polder eindigde, is nu een belang rijke invalsweg aan de oostzijde van de stad geworden. Streng toonde zich gisteren tevre den met het tempo waarin de werkzaamheden zijn verricht. „Al le aansluitingen zijn klaar en het werk is zonder veel problemen ver lopen. Met dank aan de aannemer, maar ook met dank aan de klank bordgroepen." De bewoners van MIDDELBURG - Rijkswaterstaat neemt op 1 december 2010 het eer ste deel van de nieuwe N57 tussen het knooppunt 'De Roode Leeuw' en de aansluitingen in Middel burg-Zuid in gebruik. Het verkeer kan vanaf die woensdag de gehele op- en afrit 38 (van en naar Goes) gebruiken. Hiermee komt een ein de aan de beperkte toegankelijk heid van het industrieterrein Ar- nestein en het crematorium en de begraafplaats in Middelburg. door Emile Calon MIDDELBURG - Een 71-jarige man uit een Zuid-Bevelands dorp boft dat hij in februari in het zieken huis lag. Hij moest toen terecht staan voor ontucht met een achtja rig dorpsgenootje. De officier eiste destijds een celstraf van tien maan den waarvan vier voorwaardelijk tegen hem, want ze had toen het idee dat ze voldoende wettig be wijs tegen hem had. Omdat de man destijds zijn rechtszaak niet kon bijwonen, en omdat de recht bank een deskundige wilde laten kijken naar het verhoor van het meisje door de politie, werd de zaak aangehouden. Op 30 juni bepaalde de Hoge Raad in een soortgelijke zaak dat ie mand niet veroordeeld mag wor den op basis van alleen belastende verklaringen die te herleiden zijn - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle r de Kaaienroute worden volgend jaar betrokken bij de herinrichting van hun straat. Eerst zullen de ka demuren worden aangepakt tus sen de Bellinkbrug en de Beatrix- brug. De fietspaden worden ver breed. „De Kaaienroute wordt een 30 km-weg. Dat betekent meer dan het plaatsen van een bord. Er zul len ook snelheidsbeperkende maat regelen worden getroffen." 10x na N57 aanpassingen Schroeweg; aanpassingen aan Nassaulaan, Sportlaan, Sir Winston Churchill- laan en Gen. Hakewill Smithlaan; aanpassen ANWB-bewegwijzering (de routes door de stad richting Goes en Veere veranderen); autovrije Stationsbrug; afwaarderen huidige N57 door Sint Laurens; aanpassen parkeerverwijssysteem; opknappen parkeerterrein Oude Veerseweg; aanpassingen Kaaienroute; het meten van de verkeersstromen op vele locaties in de stad (op dit moment worden er O-metingen uit gevoerd); op basis van de nieuwe verkeers stromen een nieuw Gemeentelijk Verkeer- en Vervoerplan maken voor de komende tien jaar. IN 201 ODE AANKOOPPRIJS NOG VOLLEDIG ONBELAST. PROFITEER NU NOG VOLLEDIG! Koop een fiets van uw brutosalaris. Kom langs en laat u informeren. MIDDELBURG - Het nieuwe plein tussen de Rijnstraat en IJsselstraat in de Middelburgse Stromenwijk gaat het IJplein heten, zo heeft de gemeente besloten. vlissingen Troelstraweg 364, t 0118-477230 goes Van der Spiegelstraat 54, t 0113-216063 fiets St. fitness ervaar de beste keuze fietsplezier.nl fitnessplezier.nl j^aDBBS3Hajgsi3WB65jiiiiifflBgBBga685Bge8aaiS55SSiss8aBWKEessBS^agBaBaasas8assBagis^b8j*sgaaa8SSg De nieuwe N57 loopt vanaf de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland langs de noordoostkant van Mid delburg via Serooskerke naar Vrou wenpolder. In het eerste kwartaal van 2011 gaat het tweede deel van het traject in Middelburg via de tunnel open. De opening van het aquaduct was ook voorzien voor 1 december maar is uitgesteld. Het gedeelte tussen Serooskerke en Vrouwenpolder wordt na de zo mer van 2011 opengesteld. door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Na jaren van teleurstel lingen met plannen die in het niets verdwenen, krijgt Vrouwen polder nu voor eind 2011 een se rieus dorpsplan. Een concreet plan waarin wordt aangegeven wat er wanneer gaat gebeuren. Mèt een fi nanciële onderbouwing. Dat zegde wethouder René Mole naar gisteravond opnieuw toe aan de raad. Het college van B en W gaf eerder al aan haast te willen maken met de verdere ontwikke ling en uitvoering van het dorps plan voor Vrouwenpolder. Gistera vond besprak de raad de visie van het college. Naast lof toch ook wat kanttekeningen en vragen. Zo drong het CDA aan op een goede landschappelijke inpassing van de nu nog rommelige entree van het dorp, aansluitend op de nieuwe N57. Ook de band van het dorp met het Veerse Meer zag de fractie graag wat aangescherpt. PvdA/Groen Links drong even eens aan op het zo snel mogelijk aanpakken van die dorpsentree. Molenaar gaf aan dat de entree al prioriteit heeft. „Onze inzet is er op gericht dat op zo kort mogelij ke termijn voor elkaar te krijgen. Uitgangspunt is vergroening van die entree, met een landschappelij ke aansluiting op de N57." Maaike Walraven uitte namens PvdA/Groen Links haar bezorgd heid over de plannen voor lintbe bouwing langs de Fort den Haak- weg. „Er moeten daar wat losse eindjes aan elkaar geknoopt wor den, maar dat mag niet leiden tot grootschalige bebouwing." René Molenaar kon haar direct gerust stellen: „Er komt daar echt geen Breezand 3." De raad zette nog wat vraagtekens bij de einddatum van 2020 voor de totale uitvoering het hele plan, maar ging al snel unaniem ak koord. Molenaar toonde zich ver heugd na afloop van de vergade ring: „Vrouwenpolder heeft al veel teleurstellingen gehad met plan nen die in bureaulades verdwe nen. Wij zijn nu als college ver plicht een realistisch plan aan te bieden dat ook daadwerkelijk uit gevoerd kan worden." Dorpsraadvoorzitter Jaap Tas: „De weg naar 2020 is geplaveid met tus senstappen. Onderdelen van het plan worden in de tijd gezet. Het plan is opgedeeld in deelplannen, een deel daarvan zal voor eind 2014 uitgevoerd zijn. Ik merk dat er een groot draagvlak is. Bewo ners zijn enthousiast en onderne mers gaan nu ook zelf plannen be denken en wachten niet lijdzaam op de gemeente. Het is een fraai staaltje coöperatief optreden." mmsessasai tot een en dezelfde persoon. Offi cier van justitie W. Suijkerbuijk stelde simpel: één bewijs is dus geen bewijs. Omdat alle belas tende verklaringen tegen de 71-jari- ge man zijn te herleiden tot het be wuste meisje vroeg de officier aan de drie leden van de meervoudige kamer van de Middelburgse recht bank de man vrij te spreken. Want ook het onderzoek van het studio- verhoor door een wetenschapper heeft de officier niet kunnen over tuigen. Volgens die wetenschapper is de verklaring van het meisje on voldoende betrouwbaar om met zekerheid te kunnen vaststellen dat de man ontucht met haar heeft gepleegd. De officier bena drukte dat hij het meisje niet wil wegzetten als iemand die fanta seert. „Maar er is onvoldoende wet tig bewijs." Uitspraak 9 december. KORTING Pottenmarkt 13, Middelburg Telefoon 0118 - 640773

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23