'Mijn opvolger belandt i8|ze berco Raadsman steggelt met officier over autokosten Veere pakt bushaltes in vier kernen aan «II Van standbeeld naar spandoek AFSCHEIDSINTERV1EW Wim Dijkstra wordt vandaag na drie jaar uitgezwaaid als burgemeester van Vlissingen. De 'passant met de Limburgse tongval' heeft zich gehecht aan de Vlissingers. Fietsers krijgen ruim baan op de Vlissingse boulevard alles een stuk voordeliger vrijdag 26 november 2010 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - In vier Veerse dorpen worden de bushaltes aangepakt. De haltes in Aagtekerke en Westka- pelle gaan volledig op de schop, in Koudekerke en Meliskerke gaat het om kleine aanpassingen. De bushaltes worden aangepakt in het kader van het landelijk beleid het openbaar vervoer toegankelijk te maken voor mensen met een be perking. Dat houdt in dat eind 2015 minimaal de helft van alle bushaltes voor stads- en streekver voer aangepast moet zijn voor mensen met een handicap. Veere wil in iedere kern de meest centrale haltes aanpakken. Het gaat om het verhogen van de in stap, het aanbrengen van zoge- door Emile Calon MIDDELBURG - Raadsman M. van der Want hield de leden van de Middelburgse rechtbank gisteren voor dat een Middelburgse cliënt van hem bedrijfskosten maakte toen hij handelde in heroïne. Dage lijks reed de man ongeveer vijf ki lometer met zijn auto zodat hij per dag alleen al 2,5 euro kwijt was aan autokosten, zo rekende de advocaat voor. Raadsman W. Suijkerbuijk accep teerde dat de raadsman autokos ten als bedrijfskosten opvoerde maar stelde wel dat dan maar ne gentien cent per kilometer gere kend mag worden. Dat is immers het Belastingdiensttarief Volgens de raadsman lagen de werkelijke kosten echter een stuk hoger zodat VLISSINGEN - Maanden zonder zijn beroemdste zoon kan Vlissingen niet. Dat hoeft ook niet. Zolang het standbeeld van Michiel de Ruyter weg is voor een opknapbeurt, blijft de zeeheld zichtbaar aanwezig dankzij een spandoek. Vier zelfs: aan elke zijde van de sokkel waar het beeld stond, hangt een doek met steeds een andere kijk op Michiel. foto Ruben Oreel bekijk ook de video op www.pzc.nl naamde geleidelijnen voor slecht zienden en het verbeteren van de inrijhoek voor bussen. De instap- hoogte moet op 18 centimeter ge bracht worden, zodat die aansluit op de instap van de bussen. Rol stoelers kunnen zo makkelijker de bus in en uit. De bussen moeten ook dichter tegen het trottoir kun nen aanrijden om de instap te ver eenvoudigen. Veel, inmiddels ook verlaagde, bussen zijn al voorzien van extra dikke banden, die het stoppen tegen de stoeprand moge lijk maken. In Aagtekerke gaat het om de hal tes aan de burgemeester Bosselaar- straat en in Westkapelle die aan de Zuidstraat/Markt. De totale kosten zijn ruim 44.000 euro. De gemeen te krijgt 18.000 euro subsidie. door Wendy van den Hurk en Maurits Sep Het schip vaart weer." Wim Dijkstra heeft zich in de drie jaar dat hij burgemeester was van Vlissingen de nautische metaforen goed ei gen gemaakt. Voor zijn gevoel laat hij de stad netjes achter. Gewoon, zoals het voor de crisis was en zo als het hoort te zijn. Dijkstra is een netwerker. Iemand die graag overal aan meedoet. Toch kon hij pas het tweede jaar echt 'buiten spelen'. Het eerste jaar was hij vooral bezig met wat zich binnen afspeelde. Na de crisis over het Scheldekwartier die leid de tot het vertrek van alle wethou der, de burgemeester (Anneke van Dok) en de gemeentesecretaris, moest eerst de organisatie van het stadhuis op de schop. „Het was waar wat commissaris van de koningin Karla Peijs zei, dat daar zeker twee jaar voor no dig was. Tachtig mensen zijn erbij gekomen, heel veel jonge honden, veel anderen hebben het stadhuis verlaten. Ik heb geprobeerd alle ambtenaren met opgeheven hoofd te laten vertrekken. De structuur is, hoewel dat traject nog steeds loopt, veranderd. Maar zeker ook de cultuur." Passant met de Limburgse tongval, noemt hij zichzelf steeds. Hij kwam van bui ten, maar hij heeft zich gehecht aan de Vlissingers en heeft het ge voel dat dat andersom ook het ge val is. „Vlissingers kijken eerst de kat uit de boom en sluiten je ver volgens in hun hart. Dat heb ik ze ker ook met mensen gedaan. Mijn vrouw en ik hebben vrienden ge maakt en voor hen komen we ze ker terug. En voor kunst en cul tuur. Ik weet niet in welke hoeda nigheid ik er betrokken bij zal blij ven, maar het laat me niet los. Ik heb ook al gereserveerd voor Film by the Sea voor volgend jaar." Zijn opvolger, René Roep, hoeft niet bang te zijn dat Dijkstra hem voor de voeten zal lopen. „De verhuizer rijdt 15 december voor en dan ben ik ook echt weg. Als ik in één of ander bestuur ga, zal ik dat altijd eerst met hem over leggen. Ik heb vorige week een uit gebreid gesprek met hem gehad. Ik heb hem tips gegeven, maar hij moet het op zijn manier gaan doen. Al weet ik zeker dat hij een goede burgervader zal zijn. Dat is ook heel belangrijk. In ons land is dat de laatste jaren ver teruggelo pen. Maar je verdient het terug door eerlijk te zijn, door open te communiceren en door aan te ge ven waar je mogelijkheden en on mogelijkheden liggen. Ik ben er diep van overtuigd dat dat de basis is waarop mensen je beoordelen. Het heeft mij geen moeite gekost een goede burgervader te zijn. Ik ben mijzelf gebleven; ik heb geen Zeeuws geleerd of zo. Nee, het kostte mij geen moeite omdat ik echt om die mensen geef." Dat vraagt betrokkenheid en soms een harde hand. Daar kunnen de jongeren in Vlissingen over meepraten. Sa menscholingsverbod, mosquito's (apparaten die hoge geluiden ma ken om hangjongeren te verdrij ven), sluiting van jongerencentra die voor overlast zorgden, gesprek ken met ouders om raddraaiers te rug in het gareel te krijgen. „Ik kijk naar mensen hoe ze zijn. Wit, zwart, met of zonder hoofd doek, Marokkaans, Antilliaans, Ne derlands. Het maakt me allemaal niks uit. Als je met mij de goede kant op wilt, bied ik je perspectief Anderzijds moet je onderkennen dat sommige groepen dominant aanwezig zijn in bepaalde vormen van overlast. Daar maken we in Nederland ook geen geheim meer van. Ik ben niet voor de Wilders- toon, maar ik wil wel de overlast aanpakken." „Het lijkt misschien alsof ik meer bezig ben geweest met onderdruk ken en oplossen van problemen dan met het voorkomen ervan. Een samenscholingsverbod trekt nu eenmaal meer aandacht dan een project voor veiligheid op school. De tijdgeest is er ook een van repressie. Daar is niks mis mee, je moet je gezag laten gelden en terugwinnen. Maar daarmee al leen red je het niet. Het heeft wel iswaar drie jaar geduurd, maar er is nu bijvoorbeeld ook geld voor een sleutelwerkplaats voor jonge ren. Ik heb het idee dat er even wicht is tussen alle maatregelen en dat ik Vlissingen ook in dit op zicht goed achterlaat." Wim Dijkstra neemt en houdt graag de regie in handen. In een ge sprek, op straat, in de raad, maar ook in het college. „Maar we heb ben elkaar altijd alles gegund. Het klikte gewoon goed tussen ons en daar hebben we buitengewoon veel geluk mee gehad." Door raadsleden is dat college de eerste maanden niet zo hard aange pakt zoals ze met hun voorgangers deden. Al bleven ze wel kritisch, merkte Dijkstra. „Maar ze gaven ons ook de ruimte. Wij waren toen heel dominant. Dat verander de na de verkiezingen. Toen had de raad heel sterk het gevoel: nu is de situatie weer gewoon. Mark Weug van de LPV zei het bij de be schouwingen zo mooi als begin zin: de raad is de baas. Goed, dat is ook zo. En de situatie was ook weer gewoon. Mijn opvolger be landt in een gewone stad. Her en der moet nog een kamertje geschil derd worden, maar er vallen geen lijken meer uit de kast." Natuurlijk, als interim-bur gemeester kon Dijkstra zich meer permitteren, hard optreden en mensen stevig achter de broek zitten zonder zich druk te hoeven maken over de ge volgen voor zichzelf of zijn positie. Hij had zijn handen al vrij. „Maar ik wil alles wel in een goede sfeer doen. Dat is gelukt. Anders had den ze me na twee jaar ook niet ge vraagd er een jaar aan vast te plak ken. En het eindoordeel? Ik hoor vandaag wel wat ze zeggen." hij hoopt dat de rechtbank daar re kening mee houdt. De Middelburger is vorig jaar ver oordeeld voor het beroven van de Middelburgse videotheek Movie- max. Tijdens dat onderzoek bleek ook dat de man handelde in cocaï ne. Het Openbaar Ministerie wil de illegaal verkregen winsten ont nemen en liet gisteren weten dat de man voor 1895,90 euro geplukt moet worden. Aanvankelijk wilde het OM vier mille zien, maar dat bedrag is verlaagd na bezwaren van de raadsman. Gisteren pro beerde de advocaat nog lager uit te komen. Hij stelde dat de man kor ter had gehandeld dan vijftien we ken en ook zijn cocaïne minder had versneden dan het OM naar voren bracht. Uitspraak 6 januari. VLISSINGEN - De aanleg van een fietsstraat op de boulevard van Vlissingen begint in het voorjaar van volgend jaar. Voordat de toeris ten weer massaal naar Vlissingen komen, dus voor 1 juli, moet de fietsstraat klaar zijn. In tegenstelling tot eerdere plan nen komt er wel een verhoogde middenberm tussen de twee gele fietsstroken. Ook wordt de toe gang tot de boulevard bij het Wooldhuis aangepast. Door fietsers ruim baan te geven op de boulevard, wordt die een be ter onderdeel van het fietsroutenet werk langs de Walcherse kust. Voor de zomer van 2011 wil de ge meente ook nog een discussie voe ren met gebruikers van de boule vard over de zondagssluiting. Een jaar later moet er een nieuw beleid zijn voor het gebruik van de boule vard op zondag. lange vorslstraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 20