PZC r Binnenkort tóch bouw op Scheldeterrein 18 en 19 20 en 21 Villa Valentijn Middelburg BV De eerste minaret van Zeeland Vermist meisje weer terecht almanak Rapport Vrijdag 26 november 2010 Burgemeester Dijkstra: mijn opvolger belandt in een gewone stad In een grote boog om het hart van Middelburg Tip? walcheren@pzc.nl SCHELDEKWARTIER AW als achtervang zou komen. Immers, met die par tij ligt de gemeente in de clinch over Britannia. Polderman had er echter niets op tegen. „Ik vind het juist professioneel van AW dat ze zaken zo goed weet te scheiden." Toch schiet de boulevard er niets mee op; de samenwerking bete kent volgens Polderman pertinent niet dat de gemeente en AW ook met Britannia nader tot elkaar ko men. „Britannia heeft geen onder deel uitgemaakt van de onderhan delingen." Het eerste blok van Bestevaer be staat uit 51 woningen, één horeca- ruimte, één winkel, een parkeerkel der, parkeergarages en parkeervak ken. De andere twee blokken be helzen nog eens 61 woningen, ho reca, winkels, recreatie en parkeer plaatsen. Wanneer dat allemaal wordt gerea liseerd, komt binnenkort aan de or de. Eerst moet de rechter namelijk volgende week nog beslissen of en kele bewoners van de Steenen Beer terecht bezwaar hebben ge maakt tegen twee van de acht be nodigde bouwvergunningen. Zij zijn bang dat de appartementen hun bezonning wegnemen. Mocht de rechtbank de bezwaar-, makers in het gelijk stellen, dan kan bouwer Van der Poel toch wel aan de slag. Alleen nog niet met al les. k i n d r d a ês verfe Kj f Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten ■Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentiinmiddelburg.nl door Wendy van den Hurk vlisslngen - Het Scheldekwartier in Vlissingen is over een paar we ken niet langer enkel een verlaten fabrieksterrein, maar een wijk in aanbouw.De paal voor het eerste bouwblok van het eerste deelplan Bestevaer gaat waarschijnlijk nog dit jaar de grond in. Dat zou eigenlijk al veel eerder ge beurd zijn, als ontwikkelaar AM de zekerheid had gehad van een voorverkooppercentage van min stens zeventig procent. Maar dat was niet het geval. Bij lange na niet, zelfs. Tot dusver zijn vijf woningen ver kocht en op tien woningen rust een optie. Maar er is een ander stukje zekerheid bij gekomen. Vast goedbelegger AW Beheer uit Mid delburg treedt toe als achtervang. Die koopt, na de oplevering, niet verkochte woningen van AM en neemt dus een deel van het risico over. 'Cruciaal' noemt Jan Sips van AM deze achtervang. „Anders was het niet gelukt. Op deze wijze werken wij wel vaker samen met AW. En uiteindelijk blijkt die toch het bes te ingevoerd op Walcheren." Sips heeft nog wel aan wethouder Piet Polderman gevraagd of die er problemen mee had als AW erbij MIDDELBURG - Met de bouw van Zeelands eerste mina ret nadert de bouw van de moskee aan de Middelburg se Stromenweg zijn hoogste punt. De moskee vervangt de oude moskee, die nu gevestigd is het centrum van de stad, aan het Oostkerkplein, in het voormalige pak huis Demerary. De verwachting is dat de moskee in au gustus 2011 in gebruik kan worden genomen. foto Ruben Oreel middelburg - De vermiste 14-jari- ge Vanity de Booij uit Middelburg is gistermiddag teruggevonden. De politie vond het meisje in Zeeland. Het meisje werd sinds twee weken vermist. Zij zou zijn weggelopen uit een opvanghuis van stichting AZZ in de Prinses Maximastraat in Middelburg. Volgens een woord voerster van de politie verkeert ze in goede gezondheid. Waar het meisje gedurende die twee weken verbleef en waar ze nu zit, wilde de politie niet meedelen. Op school is hij niet altijd de meest geconcentreerde leerling. Dat neemt niet weg dat hij prima cij fers scoort. En dus doet hij wat kinderen al sinds mensenheugenis doen: hij gaat met zijn rapport de familie langs in de hoop dat zijn goede schoolprestaties rijkelijk beloond zullen worden met geld. Zo ook afgelopen weekend, toen hij samen met zijn zus bij opa en oma in Zierikzee logeerde. Verwachtings- Tip? redactie@pzc.nl vol overhandigde hij het rapport aan oma die het doornam en glunderend constateerde dat ze een heel knappe kleinzoon heeft. Oma trok vervolgens geheel naar ver wachting haar beurs, pakte er een briefje van vijf euro uit en deed dat in het rapport. Haar kleinzoon bekeek de gift en rea geerde daarop diplomatiek: „De meeste oma's geven een tientje. Maar ik ben er toch heel blij mee hoor oma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 19