13 Met meer bluestinten dan ooit Schrijversechtpaar signeert Biof heeft haar Glazen Huis-single gepresenteerd agenda CD-PRESENTATIE Zeeuwse band The Juke Joints nam nieuw album op in Chicago Debuutverhaal van Nicole Smet Lees meer op weblog Cultura Zeelandica via www.pzc.nl/blog vrijdag 26 november 2010 Meer agendanieuws en de volledige filmagenda staan op de website van deze krant. OP PAD Goes Lady's Night bij het Multicultikookpunt. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, Rooseveltlaan 87, 18.30 uur. *90's Party met dj Johan en mc Bart. Heartbreak Café, 21.30 uur. Hoek Vertoning film Moord op de Hoekse Fees ten. Dorpshuis, 19.00 uur. Kattendijke Najaarsmarkt Kleindierenopvang Zeeland. Monnikendijk 24, 10.00 tot 15.00 uur. Scharendijke Klaverjaswedstrijd vereniging d'Antilopen. Dorpshuis Putmeet, 19.30 uur. Zierikzee Uitreiking van de Pieter Zeemanprijs en de Gouden Pieter. Pontes Pieter Zeeman, 14.30 - 17.15 uur. *Najaarsvergadering Vereniging Stad en Lande. Pontes Pieter Zeeman, 19.30 uur. PODIUM Ellemeet Seniorenvoorstelling (55+) van het blij spel Je ziet 't of je ziet 't niet door Toneelve reniging Ellemeet. Dorpshuis, 14.00 uur. Goes Sabrina Starke band brengen 'From the Root to the Soul'. Theater De Mythe, 20.00 uur. Middelburg Soweto Spiritual Singers brengen kerst- special 'Joy'. Stadsschouwburg, 20.00 uur. *Codarts String Orchestra speelt o.l.v. Gordan Nikolic werken van Telemann, Haydn, Tschajkovski en Vivaldi. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur. *Klavecimbelrecita Kathryn Cok, op uitno diging van Stichting Incanto. Doopsgezinde Kerk, 20.00 uur. *Kathedraalconcert met pianist Jan Vay- ne, zangeres Petra Berger en organist en dirigent Martih Mans met The Martin Mans Formation. Nieuwe Kerk, 20.00 uur *Punkavond met Gewapend Beton, Righ teous Kill (hardcore-punk uit Breda met Zeeuwse inbreng), Planet Eyelash (all-fe male punk-grunge) en de Zeeuwse punk band Broken Dentures. Bar American, 21.00 uur. Oostburg Het optreden van zangeres Monica Triga, waarin Portugal en Afrika ineenvloeien, is verplaatst naar 6 april 2011. Ledeltheater Oud-Vossemeer Muziektheatervoorstelling Mooie Anna, door Theaterproductiehuis Zeelandia. De Vossenkuil, 20.15 uur. Rilland Try-out nieuwjaarsconference Freek de Jonge. Luctor et Emergo, 20.00 uur. Vlissingen Toneelgroep van Ter Reede brengt nostal gische show, gebaseerd op radioprogram ma De Bonte Dinsdagavontrein. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. 'Triple-concert met rockformaties Make- Believe, Kensington en Campus. De Piek, 20.00 uur. *De Zeeuwe Komedie speelt 'Nooit meer dansen'. Theater Vestzak99, 20.15 uur. *Optreden The Juke Joints, met als gas ten de Amerikaanse bluesmuzikant Eddy 'The Chief Clearwater en gitariste Ana Po- povic. Arsenaaltheater, 21.30 uur. Wemeldinge Concert Scheldeloodsenkoor Dorpscentrum De Wemel, 20.00 uur. Wilhelminadorp Akoestische band Ellen Meets Radijs. Café 't Looze Vissertje, 21.00 uur. Zaamslag Vioolconcert door het Wu Quartet uit Londen, met de Zeeuwse violist Mathieu van Bellen. Het Podium, 20.00 uur. Zierikzee Popaanzee-avond, met de Texaanse band the Strange Boys en de Zeeuwse forma ties Crappydogs en Zinkzand. Brogum, 21.00 uur zaal open. door René de Dreu Na een kleine dertig jaar, twaalf albums en een ontelbaar aantal optre dens weten The Juke Joints nog steeds te verrassen. Going to Chicago, zo heet het deze week verschenen laatste wapen feit. Vanavond wordt de cd offici eel gepresenteerd met een optre den in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Het gaat om meer dan een bevesti ging van de status die de band in al die jaren heeft opgebouwd met vooral stevige Delta-blues. The Ju ke Joints hebben een album uitge bracht dat blues op hoog niveau ademt: uitgebalanceerd en met meer bluestinten dan ooit. „Iedere keer wil je die lat weer wat hoger leggen", laat drummer, zan ger, gitarist en bluesveteraan Peter Kempe weten. „Misschien is dat nu inderdaad met een paar spron gen tegelijk gegaan. Dat mag ook wel, want je gaat ervoor naar Chi cago en werkt daar in een studio met bluesgrootheden Ronnie Brooks en Eddy 'The Chief Clear water. We hadden ook bijzonder nieuw materiaal om daar op te ne men." This is it, klinkt het overtuigend op de begintrack. Het herkenbare Ju ke Joints-geluid, een stuwend rit me en de stem van Kempe die wat dictie en sound altijd herinnert aan Rory Gallagher. Een binnenko mer die door extra lagen en backing vocals de belofte inluidt voor wat daarna komt. Peter Kempe: „We gingen naar Chicago met elf nieuwe songs. Daar kwamen er in Chicago twee bij. This is it is daar een van, die we direct uitprobeerden en waarvan iedereen wist dat het goed zat. In twee sessies stond het nummer. Ronnie Brooks is iemand die je vertrouwen geeft, accenten weet te leggen en de band naar een hoger niveau coacht. Een ideale produ cer, ook omdat hij zelf een blues man is en met grootheden samen werkt." The Juke Joints in de studio in Chicago, met (vlnr) Derk Korpershoek (bas, zang), Michel Staat (gitaar), Sonnyboy van der Broek (harmonica, zang) en Peter Kempe (zang, gitaar, drums). foto Ploon Balleur Going to Chicago is het eerste al bum met bassist Derk Korpers hoek. Hij bracht ervaring mee die hij opdeed met de cajun- en zyde- coband Alez Mama en loopt al twee jaar met de Joints mee. „Al leen al het plan om een nieuwe cd op te nemen zorgt ervoor dat je scherp blijft. Geen herhaling van zetten, maar een uitdaging iets nieuws te maken. Het mag dus best iets bijzonders zijn, een stu dio in Chicago waar de sfeer van blues in de ruimte zweeft en een producer die iets kan toevoegen en je verder helpt. Na iedere opname merk je dat je op details verandert en verbetert." Bluesgitarist en zanger Eddy Clear water (1935) uit Chicago vormde een mooie introductie tot de stu dio van Ronnie Brooks. Peter Kem pe was onder de indruk van zijn optreden, twee jaar geleden, op het Chicago Bluesfestival en nodig de Clearwater uit om samen met The Juke Joints op te treden op hun festival in Kwadendamme. Dat beviel en bleef niet zonder ge volgen. Clearwater had zijn album West Side Strut (2008) bij én met Ronnie Brooks opgenomen en daar spatte de blues bijna letterlijk van af „Dankzij die contacten met Eddy durfde ik het aan om een mailtje met wat van onze muziek naar Ronnie Brooks te sturen" vertelt Kempe. „Er kwam een enthousiast mailtje terug. Wel met de medede ling 'alleen nieuwe stukken en een wat ander geluid'. Groen licht dus om naar het mekka van de blues af te reizen." „Dat andere geluid is er dus geko men. Die kiem hadden we al in Zeeland gelegd. Samen met Wou ter Verhelst had ik een aantal num mers geschreven en vooral het ta lent van Wouter - van onder ande re de Zeeuwse bluesband Blue Clay - voegde daaraan veel toe. Brooks heeft de teksten ook nog eens op uitspraak en bluesgehalte doorgelicht en daarmee een lift ge- geven." Het heeft geresulteerd in opmerke lijke zang, waarin teksten goed uit de verf komen, vooral in de bal lads indringender zijn en meer diepgang krijgen. Als ook Ana Po- povic in de song Make a stand het beste uit haar slidegitaar naar bo ven haalt, is het bluespalet com pleet. 'Yeah, they bring the blues to Chicago', roept Eddy Clearwa ter aan het begin van de door Ron nie Brooks gezongen en geschre ven titeltrack. Is er een beter com pliment denkbaar? The Juke Joints presenteren het nieuwe album 'Going to Chicago' vanavond in het Arsenaaltheater in Vlissingen, met als bijzondere gasten Eddy 'The Chief Clearwater en Ana Popovic. Zaal open om 20.30 uur. Aanvang: 21.30 uur. MIDDELBURG - Het schrijversecht paar Denice en Jan Heijnsdijk sig neert morgen tussen 14.00 en 15.00 uur in de Middelburgse boek handel De Drukkerij. Het echtpaar presenteerde onlangs de roman Knielen in de klei, die zich afspeelt in Zeeland. Het ver haal gaat over Daan, een jongen uit Zaamslag. Zijn moeder pro beert hem te behoeden voor een armoedig bestaan als landarbeider en hoopt dat hij zijn dromen kan waarmaken. Dat is tegen de over tuiging van zijn vader. Diens zwaar christelijk gereformeerd ge loof verbiedt elke vorm van hoog moed en ambities. Als zijn moeder al jong overlijdt, probeert Daan op eigen kracht te ontsnappen aan zijn bestaan. Doorzettingsvermogen en studie bezorgen hem uiteindelijk een suc cesvolle loopbaan. Het verleden blijft echter knagen. Jan Heijnsdijk is in Zaamslag gebo- Denice en Jan Heijnsdijk. ren. Sinds 2001 woont hij met zijn echtgenote in Spanje. Een halfjaar geleden publiceerde hij zijn roman foto Mark Neelemans Torens van Babel. Knielen in de klei is de eerste gezamenlijke roman van het echtpaar Heijnsdijk. TERNEUZEN - Dutch Songbook, de nieuwe cd van de Zeeuwse bariton saxofonist Jan Menu en pianist Jas per Soffers, is deze week uitgeko men. Zij bewerkten klassiekers uit de Nederlandse liedcultuur tot jazznummers. De cd stond aanvan- keijk gepland in januari, maar is vervroegd na eerdere publiciteit. GOES - Bij uitgeverij Springvloed is het debuutverhaal Rafelende liefde van Nicole Smet verschenen. Het boekje is in Zeeland te koop bij De Koperen Tuin en Het Paard van Troje in Goes. Smet is in Goes en 's-Heer Hendrikskinderen opge groeid en woont nu in Den Haag. www.rafelendeliefde.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13