EK kortebaan is niet meer dan opstapje we nl 33 Tweede EK kortebaan voor De Die supervoordelige busreizen OF WAT DACHT VAN: 8 dagen Kerst Boedapestnu €429,- Kijk op vjvjw.efr weg nl of bel 0529 - 46 96 67 donderdag 25 november 2010 EK ZWEMMEN Evenement vanaf 2013 waarschijnlijk niet meer elk jaar door Rob de Bruyn EINDHOVEN - De boodschap van Sven Egil Folvik klonk niet onlo gisch. De secretaris van de Europe se zwembond LEN zei gisteren in Eindhoven aan de vooravond van het EK kortebaan, dat het evene ment vanaf 2013 waarschijnlijk niet meer elk jaar, maar eens in. de twee jaar gehouden zal worden. Reden: de concurrentie van het WK kortebaan in de 'even' jaren. Dit jaar is het wereldkampioen schap kort na het EK; de mondiale titelstrijd vindt van 15 tot en met 19 december plaats in Dubai. De wereldzwembond Fina heeft het tweejaarlijkse WK verschoven van april naar december. Op zich be grijpelijk, erkende Folvik, want de laatste maand van het jaar is ge woon de beste voor een titeltoer- nooi kortebaan. De wedstrijden in het 25-meter- bad zijn immers geconcentreerd in de herfst en de winter. In het voor jaar ligt de nadruk op het lange- baanzwemmen, uitmondend in een groot titeltoernooi (EK, WK, Olympische Spelen) in de zomer. De LEN is door de concurrentie van de Fina bang voor devaluatie van het EK kortebaan. Deze keer valt het met het deelne mersveld nog alleszins mee. Naast Nederland zijn ook Duitsland, Ita lië en Rusland met een sterke equipe in Eindhoven aanwezig. Maar er ontbreken ook veel top pers, Britten en Fransen vooral. Zweden is zelfs helemaal niet ver tegenwoordigd op deze veertiende editie van het toernooi. Zowel het aantal deelnemende landen als het aantal zwemmers is lager dan eind vorig jaar in Istanbul. De reden laat zich raden: een EK zo kort voor een WK past voor ve len niet in de voorbereiding op de wereldtitelstrijd. En dat zal in de toekomst vermoe delijk alleen maar erger worden. Daarom: „Tot 2012 zijn we contrac tueel verplicht elk jaar een EK kor tebaan te houden, maar daarna zou dat wel eens kunnen verande ren", aldus Folvik. Van de topzwemmers die wél in Eindhoven zijn, is het gros ook al vooral bezig met 'Dubai', zoals gis teren bleek uit de woorden van de Sloveense veteraan Peter Mankoc en de Duitse broers Markus en Steffen Deibier. Alle drie gaven ze aan dat de blik op Dubai is gericht. Marcus Deibier laat de 200 meter vrije slag, een van zijn topnum- mers, in Eindhoven aan zich voor bij gaan. Bij de vrouwen geldt hetzelfde voor Federica Pellegrini. Het past allemaal in het plaatje: het EK kor tebaan is in alles een opstapje, dat als een veredelde trainingswed strijd wordt beschouwd of ge woon overgeslagen wordt als dat beter uitkomt. Iemand als Hinkelien Schreuder is in het kortebaan-langebaanverhaal een witte raaf, zowel in eigen land als internationaal. De geboren Twentse is een echte kortebaanzwemster. Natuurlijk wil ze komende zomer in Shanghai ook goed zijn, „maar dit kalender jaar ligt de piek eigenlijk in Dubai, en wat minder afgelopen zomer in Boedapest (EK langebaan)", aldus Schreuder, die vorig jaar op het EK kortebaan goed was voor vijf keer goud en de voorbije weken op de kortebaan een geweldig wereldbe kerseizoen beleefde, met een der de plaats over all. Hinkelien Schreuder is een echte kortebaanzwemster. foto EPA door Roeland van Vliet EINDHOVEN - Temeuzenaar Stefan de Die zal vanaf vandaag in Eind hoven actief zijn op zijn tweede EK kortebaan. In 2008 in Rijeka (Kroatië) was de nu 24-jarige zwemmer van het Nationaal Zweminstituut Amsterdam er voor het eerst bij. De Die komt in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion uit op drie individuele nummers (50,100 en 200 vrij) en een. estafetteonder deel (4x50). Hoewel hij graag solo bij de top van Europa zou willen horen, liggen zijn grootste kansen op een medaille in de teamwed strijd. Op het EK kortebaan van twee jaar geleden werd de Nederlandse estafetteploeg, die naast Stefan de Die bestond uit Robert Lijesen, Bastiaan Tamminga en Robin van Aggele, zesde op de 4x50 vrij. Op het EK langebaan van afgelopen zomer in Boedapest eindigde de Zeeuws-Vlaming met Joost Reijns, Sebastiaan Verschuren en Bas van Velthoven op exact dezelfde plaats op de 4x200 vrij. Op beide toer nooien haalde De Die geen finale plaatsen op individuele discipli nes. De Die bereidde zich tijdens inter nationale toernooien in Aken, Ber lijn en Stockholm voor op het EK in eigen land. In de Zweedse hoofdstad noteerde hij zijn beste resultaat: een vijfde plaats op de 200 vrij. Zijn tijd was 1.46,35 minu ten. 3 dagen Kasseinu €123,- Vertrek op: 10, 17 december 3 dagen Hannovernu €149,- Vertrek op: 10, 17 december 4 dagen Bremen en Osnabriicknu 134,- (Vertrek op: 10, 17 december Een combinatie van prachtige cultuur en natuur in Tsjechië! U maakt een rondrit door het Boheems Paradijs. Dit gebied is één van de mooiste natuurgebieden van Tsjechië. Ga ook mee naar Praag! Deze 'gouden stad' is één groot openluchtmuseum met schitterende paleizen, kloosters en kerken. Maak ook een boottocht over de Moldau. 4 hotelovernachtingen, 4x ontbijtbuffet en vervoer per Tourist Class touringcar Maak kennis met Berlijn en het onbekende Polen! Kijk uw ogen uit op de kerstmarkt in Berlijn. Ga mee naar het KaDeWe en maak eén boottocht over de Spree. Maak een stadswandeling d'oor Frankfurt an der Oder en de Poolse stad Sublice. Verder kunt u o.a. een klooster, een brouwerij en slot Sanssouci bezichtigen. 7 hotelovernachtingen, 7x dinerbuffet, 8x lunch, stadswandeling Frankfurt an der Oder o.l.v. een gids en vervoer per Comfort Class (touringcar 5 dagen Kerst in Vlaanderennu €359,- Vermeld nu bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip! Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15, per boeking

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 83