Strafblad zeven Kamerleden Voordelig naar THAILAND! iemand 17 Verdachten van terreur willen niet naar België ONDERZOEK Wilders neemt maatregelen tegen PW'er Van Bemmel die veroordeling verzweeg Test met boot die ook over land kan Topman NMa heeft schijn tegen donderdag 25 november 2010 DEN HAAG - In totaal zeven Tweede Kamerleden blijken een strafblad te hebben. De PW scoort het slechtst: vijf van de 24 fractieleden zijn ooit veroordeeld. Voor PW'er Jhim van Bemmel, die valsheid in geschrifte pleegde, zal dat gevolgen hebben. Partijleider Geert Wil ders, die niet op de hoogte was van de veroordeling, wil hem een deel van zijn portefeuille afnemen. Deze zaken kwamen aan het licht door een enquête van RTL Nieuws onder Kamerleden over hun straf- en tuchtrechtelijk verleden. Van de 150 Kamerleden deden er 149 vrijwillig mee, alleen PW'er Hero Brinkman weigerde dat. Hij vindt het 'een slecht onderzoek'. Wilders trok gisteren het boete kleed aan voor de slechte score van zijn partij. „Ik heb fouten ge maakt", aldus de partijleider. „Din gen moeten gewoon verteld wor den. Ze zetten niet alleen mij in mijn hemd, maar de hele PW- fractie. Ik moet er voor zorgen dat dit niet voorkomt. We gaan de se lectie professionaliseren." Van Bemmel meldde wel bij Wilders dat hij is veroordeeld wegens rij den onder invloed, maar hield 'uit privacyoverwegingen' achter dat hij een strafblad heeft wegens het vervalsen van vrachtbrieven. Van Bemmel raakte eerder al in op spraak, omdat een curator hem be schuldigde van 'onbehoorlijk be stuur' en 'onrechtmatig handelen' bij het faillissement van zijn mu ziekwinkel. „We gaan een stevig gesprek voeren", aldus Wilders. Eerder kwam al aan het licht dat PW'er Eric Lucassen had verzwe gen dat hij was veroordeeld we gens ontucht en het hinderlijk vol gen en baldadigheid. PW'er Raymond de Roon meld de niet dat hij 'in 2008/2009' is ver oordeeld wegens het achterhou den van informatie, nadat iemand met zijn auto een snelheidsovertre ding had begaan. De PW'er Mar- cial Hernandez vertelde bij zijn sol licitatiegesprek wel dat hij een boe te van 350 euro kreeg opgelegd voor te hard rijden. PW-Kamerlid Joram van Klave ren verloor vorig jaar tijdelijk zijn rijbevoegdheid wegens rijden on der invloed, maar hij had dat ge meld bij Wilders. SP'er Paul Uien- belt is 34 jaar geleden veroordeeld wegens het rijden onder invloed. Zijn partij wist daar van. WD'er Ton Elias zat 29 jaar geleden met alcohol achter het stuur. SCHEVENINGEN - Medewerkers van Defensie testen een opblaasboot van Sealeg, een amfibie voertuig dat zowel te land als ter zee als vervoer middel kan dienen. Naast Defensie zijn Rijkswaterstaat en de Konink lijke Nederlandse Reddingsmaatschappij het voer tuig aan het uitproberen. In Nieuw-Zeeland, het thuisland van de speciale boot, wordt die ge bruikt door onder meer het leger en de brand weer. Daarnaast ontpopt de boot zich onder de rijken der aarde tot een luxe hebbeding. foto Robin Utrecht/ANP AMSTERDAM - De drie verdachten die dinsdag in het kader van een Belgisch terreuronderzoek in Am sterdam zijn aangehouden, verzet ten zich tegen overlevering aan Bel gië. Dat heeft een woordvoerder van het Openbaar Ministerie in Amsterdam gisteren na de voorge leiding van het drietal bekendge maakt. De mannen blijven voorlo pig wel vastzitten. Door het verzet kan het nog gerui me tijd duren voordat zij ter be schikking komen van de Belgische autoriteiten. De rechtbank in Am sterdam zal zich over het overleve- ringsverzoek van de Belgen moe ten buigen. Dat moet binnen drie maanden zijn gedaan. Na een onherroepelijk vonnis moet het drietal binnen tien da gen aan de Belgen worden overge dragen. De verdachten zijn drie Amster dammers van Marokkaanse af komst van 25, 26 en 28 jaar oud. Ook in België en Duitsland zijn dinsdag arrestaties en huiszoekin gen verricht. De zeven verdachten die in Antwerpen werden opge pakt, blijven vooralsnog opgeslo ten. Zij zouden betrokken zijn bij een radicaalislamitische Tsjetsjeense or ganisatie en wilden mogelijk een aanslag in België plegen. De Bel gische autoriteiten hebben hen aangeklaagd op verdenking van deelname aan terroristische activi teiten. Sommige Belgische media specule ren dat de islamisten joden en Navo-voertuigen in het vizier had den. De Marokkaanse Belgen en de Tsjetsjeen worden ook verdacht van het ronselen van strijders en het werven van geld voor terreur- doeleinden. Zij moeten morgen voor de rechter verschijnen. In ver band met hetzelfde onderzoek was ook in Aken een verdachte aangehouden. UTRECHT - Ondanks een felle ont kenning ('kletskoek') heeft NMa-topman Pieter Kalbfleisch gis teren in een voorlopig getuigenver hoor niet de schijn kunnen wegne men dat hij als oud-rechter per soonlijke belangen had bij de on dergang van projectontwikkelaar Chipshol. Kalbfleisch, voorzitter van de raad van bestuur van de Nederlandse Mededingingsautoriteit, verweerde zich gisteren voor de rechtbank in Utrecht tegen een anonieme brief met zware beschuldigingen. In de brief staat dat Kalbfleisch aan Hans Westenberg, die behande lend rechter van de Chipshol-affai- re was, gevraagd had een gunstige uitspraak te doen over opponenten van de Chipshol-eigenaren. De op ponenten, de broers Van Andel, wa ren vrienden van Kalbfleisch. Kalb fleisch noemde de brief'kletskoek', maar onderschreef tegelijk enkele beweringen die erin staan. AMAZING EXOTISCHE ZUIDEN Zie www.kras.nl/25986 Zie www.kras.nl/36190 ZUIDELIJKE PARELS COMPLEET. Zie www.kras.nl/36069 Zie www.kras.nl/36275 Vertrekdata: 4/1 t/m 29/3 garant vertrek: 4/1, 1/3, 29/3 met o.a. Bangkok, Chiang Mai, Sukothai, Yao-bergstammen en de Gouden Driehoek incl. vlucht, verblijf, 13 x ontbijt, 6 x lunch, rondreis, excursies en Nederlandssprekende reisleiding Vertrekdata: 11/1 t/m 31/3 garant vertrek: 11/1, 18/1, 8/2 met o.a. Bangkok, Kanchanaburi, Cha Am, Koh Phangan, Koh Samui en Khao Sok National Park incl. vlucht, verblijf, 13 x ontbijt, rondreis, excursies en Neder landssprekende reisleiding Vertrekdata: 28/12/10 t/m 22/3/11 garant vertrek: 28/12, 25/1, 22/2 met o.a. Bangkok met fietstocht, Khao Sok National Park, Phang Nga baai, Krabi en Koh Samui incl. vluchten, verblijf, 13 x ontbijt, rondreis, excursies en Nederlandssprekende reisleiding Vertrekdata: 20/1 t/m 26/3 garant vertrek: 20/1,10-15/2, 26/3 met o.a. Bangkok, Ayutthaya, Sukothai, Chiang Mai, Gouden Driehoek en het eiland Koh Samui incl. vluchten, verblijf, 20 x ontbijt, 9 x lunch, rondreis, excursies en Nederlandssprekende reisleiding waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 .5cpm m of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \j Arke of Js-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 7