6 luit donderdag 25 november 2010 T ia Jia Fu, heet de winkel in I de Vlissingse Scheldestraat. I Jia Jia fu betekent: gelukkig gezin, legt eigenaresse Sharon Lu uit. Vroeger verkocht Altena hier design-meubelen, nu staat er een keur aan Aziati sche producten in de schappen. Paddenstoelen en andere gedroogde producten. De 24-jarige Charleston Lin uit Sin gapore staat aan de kassa met een paar bakjes Demae Iccho noedel soep. „Heel populair in Singapo re", vertelt Lin, die studeert aan het Maritiem Instituut De Ruyter in Vlissingen. Lin blijft een paar maanden in Nederland; in decem ber gaat hij terug. Gelukkig dat een leraar hem geattendeerd heeft op de Chinese toko, anders moest hij het doen zonder zijn favoriete noedelsoep, oestersaus, garnalen dumplings, Chinesè kruiden en mihoen. Ja, in Nederlandse win kels hebben ze die ook wel, maar die bij Jia jia Fu zijn de beste, lacht hij weer. In de koeling liggen onder meer Thaise verse kruiden, Chinese groenten, tempeh en gezouten rg- de krabben. „Alles komt twee keer per week vers binnen", zegt de ei genaresse trots. Wie zijn werkne mers wil verrassen, kan bij Jia Jia Fu kerstpakketten laten samenstel len, zoals een mandje met sus- hi-benodigdheden. Of een wok met, bijvoorbeeld, noedelsoep, zo'n grappige verpakking die eruit ziet als een geschilde kokosnoot waarin ook echte kokosdrank zit, een zak pelpinda's met knoflook- smaak in prachtige Chinese ver pakking, afslankthee een geu rig Chinees zeepje en een delicate eetkom met eetstokjes erbij. Op zoek naar een apart ca deautje voor iemand die graag een beetje speelt met eten? Jia Jia Fu verkoopt pakjes met uit steekvormpjes die Japanse moe ders gebruiken als ze de lunch klaarmaken voor hun kinderen. Het resultaat is voedselkunst: klei ne rijsthapjes in de vorm van hart Sharon Lu doopte haar winkel Jia Jia Fu: Het gelukkige gezin. jes, driehoekjes, bloemetjes en ster retjes voor in de bento box (het Ja panse equivalent van de brood trommel). Aan een rek hangen kleurige Chinese jurkjes en kinder- kleertjes, speciaal voor de feestda gen. Wie een makkelijk en toch bij zonder hapje op tafel wil zetten, kan uit de vriezer grootverpakkin gen metJingerfood halen. Er zijn garnalen in een jasje en loempiaa tjes; gevulde rijstrolletjes die in de magnetron in een ommezien warm gemaakt worden; gevulde deegbolletjes en bapao's, vis- en vleesballetjes en nog veel meer. Bijzonder is de afdeling drogerijen met exotische zaken als Chinese engelwortel, lotusnoten, leliebloe men, kool en waterkers. Met zoveel onbekende producten is het erg prettig dat in de schap pen onder elk product een Neder landse of Engelse verklaring staat. door Ondine van der Vleuten Voor elke smaak een andere saus. Chinees servies, met eetstokjes. foto's Mechteld Jansen Goes Scaldis Fair A way of life. Grote Kerk DONDERDAG 25 NOVEMBER Goes Scaldis Fair A way of life. Grote Kerk Hoek Vertoning Moord op de Hoekse Feesten, een film in het Zeeuws-Vlaamse dialect. Dorpshuis, 19.00 uur Kapelle Lezing van Ferrie Moubis, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de Nederlandse Genealogische Vereniging over stam boomonderzoek. Bibliotheek, 20.00 uur. Middelburg Popquiz. Thema: het weer. De Drukkerij, 19.30 uur Zierikzee Inloopdag in kader van landelijke week van de mediawijsheid met extra informa tie over e-books en e-readers. Bibliotheek, 13.30 tot 17.00 uur. *Lezing over integrale yoga in het leven van alledag. Centrum voor Integrale Yoga Satja-joega, 20.00 tot 21.30 uur. VRIJDAG 2 6 NOVEMBER Goes Scaldis Fair A way of life. Grote Kerk *Lady's Night bij het Multicultikookpunt, Stichting Variant Goes. Aanmelden: info@variantgoes.nl of 06-30467247. Inloophuis De Oase, 18.30 uur *90's Party met dj Johan en mc Bart. Heartbreak Café, 21.30 uur Hoek Vertoning Moord op de Hoekse Feesten, een film in het Zeeuws-Vlaamse dialect. Dorpshuis, 19.00 en 20.30 uur Kattendijke Kleindierenopvang Zeeland houdt een na- jaarsmarkt voor het goede doel. Monnikendijk 24, 10 tot 15 uur Scharendijke Klaverjaswedstrijd van vereniging d'Antilo- pen. Dorpshuis Putmeet, 19.30 uur. Terneuzen Lezing van Alliance Franqaise door Blandi- ne Pette: Au pays des Ch'tis. Wie zijn ze die 'Ch'tis', die mensen uit het Noorden van Frankrijk? Porgy Bess, 20.00 uur Zierikzee Uitreiking van de Pieter Zeemanprijs en de Gouden Pieter. Pontes Pieter Zeeman, 14.30 - 17.15 uur. *Najaarsvergadering Vereniging Stad en Lande. Pontes Pieter Zeeman, 19.30 uur ZATERDAG 27 NOVEMBER Arnemuiden Wintermarkt. Gereformeerde Kerk, 10.00-16.00 uur Bruinisse Hobbybeurs Gouden Handen. Sporthal De Vanger, 10.00 -16.00 uur. Hoek Vertoning Moord op de Hoekse Feesten, een film in het Zeeuws-Vlaamse dialect. Dorpshuis, 19.00 uur Haamstede Strijd om de Krabbetrofee van Hen gelsportvereniging De Krabbe. Vanaf dorpshuis De Schutse. Inschrijven tussen 7.15 en 8.45 uur. Heinkenszand C.L. van Beveland signeert zijn roman 'De man met de papegaai'. Bloemisterij Wisse, 15.00-16.30 uur Kattendijke Najaarsmarkt Kleindierenopvang Zeeland. Monnikendijk 24, 10 tot 15 uur Middelburg Denice en Jan Heijnsdijk signeren hun nieuwe boek 'Knielen in de klei'. De Drukkerij, 14.00-15.00 uur Vlissingen Sint Nicolaas-wandeltocht over 5, 10, 15 of 25 kilometer in Vlissingen en omge ving. Start Clubhuis Zeeland Sport, 9.00 uur ZONDAG 28 NOVEMBER Goes Boekenmarkt van Vrijmetselaarsloge Scal dis. Logegebouw De Steen, Beestenmarkt 5, 11.00 tot 13.00 uur. Vlissingen 55+-bingo in het Majoraat. Campus De Ruyter, 13.30 uur DINSDAG 30 NOVEMBER Zierikzee Vrijwilligersinformatiemanifestatie Blik op Vrijwilligerswerk. Pontes Pieter Zeeman, 17.00-21.00 uur. WOENSDAG 1 DECEMBER Nieuwerkerk Evangeliebijeenkomst met zendeling José Stoutjesdijk. Ons Dorpshuis, 19.30-20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 66