PZC Knallend Oud Nieuw feest! 27 ft brieven donderdag 25 november 2010 het ook goed. Het gaat erom dat ze een gemotiveerde en overwogen keuze maken. Met brede oriëntatie voorkom je ook schooluitval." foto Ronald den Dekker Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Vlaketunnel Inwoners van Schore zijn bang voor schade aan hun huizen als de bodem inklinkt. Rijkswaterstaat zegt dat de kans daarop zo klein mogelijk wordt gehouden. Er zijn voorbeelden te over van verzakkin gen doordat het grondwaterpeil verandert. En altijd is er een over heid die zijn burgers met de scha de laat zitten. Voorbeelden te over. Ik noem er zo maar een paar die goed in het ge heugen liggen: Betuwelijn en N57. Op 23 februari 2008 stond er een foto in de krant van het Blauwe Hof. De voorgevel moest gestut worden en... de voorgevel staat nog steeds in stuthouding. De overheid is snel als er wat bij burgers te ha len valt, maar niet als de burger in ellende zit door toedoen van de overheid. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Nertsenfokkerij Reactie op het artikel over de aan staande vergroting van de nertsen fokkerij in Koewacht. De heer Wintgens, nertsenfokker vlakbij Koewacht, noemt voordelen van mogelijke schaalvergroting binnen de intensieve veehouderij. In de hoop op een milieuvergunning kan deze nertsenfokkerij uit groeien tot een megastal van 60.000 nertsen! We horen echter niets over de wijze waarop deze dieren worden gehouden en afge maakt om als luxeproduct te worden verhandeld. Het idee om op deze manier veehouderij goed te praten met als argument dat dit ook gebeurt met varkens is een vals argument. Ook de varkenshou derij haalt op een volstrekt afkeu renswaardige manier zijn geld bin nen. Wat deze meneer wel eerlijk vertelt is het feit dat hij het alleen als broodwinning ziet en daarmee voeding geeft aan het feit dat mil joenen dieren binnen de intensie ve veehouderij alleen worden ge zien als productiemiddel. Dat dit gegeven debet is aan onnoemelijk dierenleed mag duidelijk zijn. Cees Cosijn Burg. Geillstraat 21, Terneuzen Echt Hema Echt Hema, was het nog toen ik als kind van zo'n 11 jaar (1935) met mijn moeder boodschappen deed in het toen nieuwe filiaal van de Hema aan de Linneausstraat in Amsterdam-Oost. Toen golden nog de eenheidsprijzen van 20, 25, 50 cent en 1 gulden. Ik vermoed dat daar pas afstand van is gedaan tijdens de Duitse bezetting of vlak na de bevrijding. Dat de Hema echt kwaliteit wilde verkopen bleek ook bij het ondergoed en het huishoudtextiel. Als er een merkje 'goedgekeurd door de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen' aan vast zat, dan was het artikel profes sioneel getest. Bekakte dames ge neerden zich om bij de Hema te kopen. Zo hoorde ik als kind een dame zeggen: „Oh God, wat doe ik hier, ik sta in de verkeerde winkel." G. Bouma Coxstraat 29, Kapelle Thermphos 18 Zeeuwse politici zijn in de kwestie Thermphos laat naar buiten geko men om hun zorg te tonen voor de gezondheid van omwonenden van de fabriek. Mijn groene hart verzet zich als de economische be langen boven die van natuur en mi lieu worden gesteld, als natuurher- stel in de Westerschelde worden weggestreept tegen de belangen van een enkele boer in de Hedwige- polder en rond Waterdunen, als an derhalve meter afgraven van een poldertje bij Bru ontpolderen wordt genoemd. Piet Blok Heer Janszdorp 15, Kamperland Thermphos 19 In het provinciehuis ziet men de uitzending van Zembla als een ramp voor Zeeland. Voor alle ande re belanghebbenden is deze uitzen ding wellicht een zegen. Wat dorps raden en andere instanties niet voor elkaar kregen, is Zembla wel gelukt. Thermphos staat op de poli tieke agenda! Nu opeens wel strak ke gezichten en kritische vragen in het Thermphos-debat. Nu het ima go van provinciebestuurders in het gedrang komt, gaan alle registers open. Dit alles was te voorkomen geweest als men de jarenlang geui te klachten eerder serieus had ge nomen en gedeputeerde Wiersma transparantie had getoond tijdens zijn interview. Door geen of halve antwoorden te geven, is een vorm van wantrouwen ontstaan die zijn weerga niet kent. Regelmatig word ik op mijn werkplek geconfron teerd met een 'Thermphos wolkje'. Ik zie de directe gevolgen in de vorm van brandende ogen, irrita ties aan de luchtwegen etcetera. Bram Marcusse Swaalingestraat 58, Zoutelande Evenementen Nu de krant alweer artikelen plaatst over evenementen in 2011 het volgende: Naamsverandering is niet altijd een succes: Vlissingen Waterfront is niet specifiek of bij zonder. Waterfronten zijn er van Lauwersoog tot Cadzand en nog verder. Maar het oude Vlissingen mari tiem, bruisend als de branding geeft onze maritieme sfeer en een bruisende stad aan. Onderstroom heeft een tragische klank, maar Straatfestival of Vlissingen festival wekt vreugde. Vlissingen keer op uw schreden terug. J. J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Zin in een bijzonder Oud Nieuw feest, op een luxueuze P&O cruise ferry? Lezers krijgen 10,- korting op dit spet terende feest! Nodig uw vrienden en familie uit aan boord en beleef een spectaculaire jaarwisseling! Na de inscheping in de Europoort wacht u een heerlijke 5-gangen dinerbuffet Vervolgens kunt u op livemuziek van de Casino Show Band naar de klok van twaalven swingen. Ook kunt u de avond ook doorbrengen in de Irish Bar, de Piano bar of in het casino waar u een gokje kunt wagen aan de blackjack en roulette tafels. Bij goed weer zet de kapitein koers naar Scheveningen om daar het vuurwerk te bewonderen. Het feest gaat door tot 3 uur 's nachts. U slaapt aan boord van de luxe P&O Ferry en geniet ter afsluiting op 1 januari 2011 van een uitgebreid Nieuwjaarsontbijtbuffet. Het arrangement is inclusief: 5-gangen dinerbuffet, excl. drankjes. feestavond met live band en DJ om 24.00 uur oliebollen en een glas champagne overnachting in een special cabin aan boord van de Pride of Rotterdam ontbijtbuffet op 1 januari Bij goed weer varen naar Scheveningen om het vuurwerk te bewonderen Gratis parkeren Exclusief: 15,- administratiekosten per boeking Adviesprijs* 175,- Lezersprijs* *Prijs per persoon o.b.v. een 2-persoons hut. Meer informatie en boeken Voor meer informatie zie webwinkel. Voor boekingen kunt u bellen met Arke tel. 0900-8847 (0,15 pm), of langsgaan bij een Arke winkel in de buurt o.v.v. Wegener Oud&Nieuw aanbieding Op deze reis zijn de ANVR/SGR voorwaarden van toepassing. www.pzc.nl/webwinkel categorie reizen (stedentrips)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57