e resultaten door f Osmanovski-toernooi heeft sterke bezetting 30 Nederland en België zeker van één stem Inschrijving geopend voor volleybaltoernooi in Hulst In bijna elke kern in de streek wonen (oud-) sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. www.pzc.nl/webwinkel Laurel Hardy collectie Lezersprijs 69,95* donderdag 25 november 2010 door Peter van Kouteren BRESKENS - De eerste lustrumedi tie van het Esad Osmanovski-toer nooi krijgt in mei volgend jaar een zeer sterke bezetting. Voor het eve nement zijn inmiddels twaalf ploe gen vastgelegd. Het toernooi is bo vendien in een nieuw jasje gesto ken. Initiatiefnemer Fred van Hasselt weet zich verzekerd van de komst van de A-junioren van FC Twente, AZ, FC Utrecht, NAC Breda, RBC Roosendaal, Standard Luik, Club Brugge, Racing Genk, Germinal Beerschot en Lokeren. Breskens onder 23 jaar en Jong Zeeland zijn eveneens van de partij. Van Hasselt had al elf clubs vastge legd en kreeg gisteren een bevesti ging van RBC, dat zich als twaalf de en laatste inschreef. Alle ploe gen van BVO's komen in hun na tionale competitie op het hoogste jeugdniveau uit. De vijfde editie krijgt daarmee de sterkste bezet ting sinds het bestaan van het toer nooi. Voor het eerst wordt het eve nement volgend jaar over twee da gen uitgesmeerd. Zaterdag 21 mei wordt in vier poules van drie ge speeld. Zondag 22 mei wordt om de definitieve klassering gestreden. Alle clubs spelen minstens vier wedstrijden. Van Hasselt komt met deze nieu we opzet tegemoet aan de wens van veel ploegen en voetballiefheb bers. „Er worden minder wedstrij den op één dag gespeeld, waar door de ploegen minder vermoeid aan de finalewedstrijden begin- RIJSWIJK De 22 leden van het uitvoerend co mité van de Fifa bepalen donder dag 2 december in Zürich waar de wereldkampioenschappen in 2018 en 2022 worden gehouden. Neder land en België winnen als uiteinde lijk 12 van de 22 leden voor de geza menlijke kandidatuur van de Lage Landen stemmen. Beide landen lij ken zeker van één stem. De Belg Michel D'Hooghe is lid van het uit voerend comité van de Fifa. Het kan bijna niet anders of hij steunt het HollandBelgium Bid. De overige leden hebben de afgelo pen jaren allemaal bezoek gehad HULST van Nederlandse of Belgische lob byisten. „Natuurlijk hebben we wel eens het gevoel gekregen of ie mand wel of niet op ons gaat stem men", zegt topman Harry Been van het HollandBelgium Bid. „Maar je weet het natuurlijk nooit zeker. Normaal gesproken stem men Zuid-Amerikanen op Spanje en Portugal. We hebben ze toch be zocht, want er bestaat een kans dat Spanje en Portugal al na een eerste stemmingsronde afvallen. Mis schien stemmen ze daarna wel op ons. We hopen dat de stemmers uit kleine landen voor ons kiezen." Tijdens de winterstop wordt zater dag 8 januari voor de tweede keer in Hulst een duovolleybaltoernooi gehouden. Het toernooi, dat in sporthal Den Dullaert wordt afge werkt, maakt met een volgend jaar zomer te houden toernooi in Sas van Gent deel uit van de Duovolley bal Tour 2011. Het toernooi wordt op 8 januari ge houden van 15.00 tot 19.00 uur. Er wordt gespeeld op twee niveaus: competitiespelers en recreanten/ jeugd. Voor het evenement in Hulst kan tot en met 26 december telefonisch bij Ronny Winne (06-44782515) worden ingeschreven. Dat kan ook door een mail te sturen naar: winnevents@zeelandnet.nl. UIT BASKETBAL New York. NBA. Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 100-89, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 107-101 (na verlenging), Washington Wizards - Philadelphia 76ers 116-114 (na verlenging), New York Knicks - Charlotte Bobcats 110-107, Dallas Ma vericks - Detroit Pistons 88-84, Los Angeles La kers - Chicago Bulls 98-91. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - Aartsbouw 4 8-0: Danny Aerts - John Konings 30-17, 50; Nico Peeters - Kees van de Beemd 25-9, 29; Piet van essen - Wil Arts 25-10, 42; Kees Verbeek - Piet Knobel 20-16, 41. Pool. Regionale eerste klasse. Pompa Bow ling Team - Roadhouse Roadies 1-5: straight. Joost Schevers - Chris van Renswoude 38-50; Paul Spee - Chris van Renswoude -50. 10-ball. Thomas Kleinjan - Robbin Jobse 5-7. 9-ball. Paul Spee - Abel van de Sande 5-7. 8-ball. Joost Schevers - Abel van de Sande 1-6; Jordi Schouteren - Mark van Wijngaarden 6-2. BRIDGE Districtscompetitie. Damesparen. A-lijn: 1. Nel v.d.Laan-Karin v.Leeuwen 58,75%, 2. Erna Terwisscha-Francoise v.d.Berg 57,92%, 3. Mar- got v.Seters-Bettie v.Seters 55,83%. B-lijn: 1. Nelly Sarneel-Joyce Stomp 59,58%, 2. Truus v.Duin-Nel Lagaay 58,75%, 3. Rina v,Galen-Riet v.Ombergen 56,67%. C-lijn: 1. Nel v.Dam-Nel- ly Melieste 61,25%, 2/3.Brechtje de Reiger-Ger- arda Vermeulen 60%, 2/3 Els Geschiere-Janne- ke de Koning 60,00%. Totaalstand A-lijn: 1. Margot v.Seters-Bettie v.Seters, 2/3 Dymph Heyboer-Anneke Leeflang 2/3, Nel v.d.Laan-Karin v.Leeuwen. B-lijn: 1. Truus Huisman-Jeanne Labrujere, 2. Truus v.Duin-Trix Geldof 3. Jose v.d.Heyden-Ellie Schillemans. C-lijn: 1. Nel v.Dam-Nelly Melies te, 2.Els Geschiere-Janneke de Koning, 3. Jose mv.Dijk-Toos Uitenbosch. TENNIS Londen. ATP World Tour Finales. Mannen. Enkel, groep B: Federer (Zwi/2) - Murray (GBr/5) 6-4 6-2, Söderling (Zwe) - Ferrer (Spa) 7-5 7-5. Stand: 1. Federer 2-4, 2. Murray, Söderling 2-2, 4. Ferrer 2-0. Dubbel, groep A: Melzer/Petzschner (Oos/Dui/7) - Dlouhy/Paes (Tsj/lna/3) 7-6 (9) 4-6 10-8, Fyrstenberg/Matkowski (Pol/6) - Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) 2-6 7-6 (4) 10-8. door Peter van Kouteren AXEL - Met saamhorigheid als be langrijke pijler en op een verant woorde manier motorcrossen als speerpunt, timmert de stichting Jeugd-MX-Zeeuws-Vlaanderen (JMX) sinds 2000 aan de weg. In het tiende seizoen van haar be staan dreigt JMX uit haar jasje te groeien. Het ledenaantal is opgelo pen naar 22, een wachtlijst is het gevolg. Met het geluid van ronkende mo toren op de achtergrond geniet voorzitter Rudi Adam, die zelf al jaren in Axel woont, zichtbaar. „Be woners van de Zuidsingel noemen het lawaai, maar mij klinkt het als muziek in de oren", vertelt hij met een glimlach. „We moeten lande lijk wel terug van 98 decibel naar maximaal 94. Dat betekent dat ie dere motorcrosser in Nederland een nieuwe demper moet. En wie te veel geluid produceert, komt er hier niet op." Rudi Adam nam twee jaar geleden de voorzittershamer-over van Kees de Vos, wiens zoon destijds de jeugdrangen qua leeftijd moest ver laten. „Ik kwam hier al als kleine jongen, toen het terrein in 1969 was opgespoten. Ik heb zelf vroe ger nooit gereden. Ik wilde heel graag, maar mijn ouders hadden geen interesse. Bovendien ontbra ken de financiële middelen. Nadat dat ik getrouwd ben, heb ik een jaar of vijftien niks met motor cross te maken gehad. Totdat mijn eigen kinderen interesse kregen. Ik heb mijn oudste zoon een paar keer zelf op het veld gezet, maar hij wilde niet voetballen. Toen wist ik het wel." De negen jaar geleden opgerichte stichting wil vooral kennis overdra gen aan jeugdige crossers. „Als kin deren die nooit iets met motor cross te maken hebben gehad met een in het diepe worden gegooid, betalen ze veel leergeld. Wij wil len ze door een gerichte trainings- aanpak goede resultaten laten ha len. Aswin Vandamme is een door BLOSO (het Vlaams commissa- Rudï Adam, hier met enkele jeugdige crossers op het circuit in Axel, nam twee riaat voor sport) gecertificeerde trainer, die in de zomermaanden trainingen geeft. Door de groei is de groep dit jaar gesplitst. Pascal de Zeeuw en Boy Stockman geven nu ook training en worden aange stuurd door Aswin. Je ziet snel ge noeg of iemand talent heeft, door de manier waarop ze lef tonen op de motor." Bij JMX selecteren ze overigens niet op talent. Adam: „Ie dereen is welkom. Wie zich het eerst meldt, komt als volgende op de wachtlijst. We krijgen zelfs aan- categorie dvd's en games 10 dvd-box 1927-1940 WEB ,'INKEL Urenlang genieten van dit complete overzicht van de vroegere jaren van Laurel Hardy! Bijna 47 uur tijdloze humor en slapstick van de absolute wereldtop. Met producties als Silents, Features en Talkies. Plus exclu sief bonusmateriaal. Door de luxe box een prachtig kado voor de liefhebber van dit komische duo. Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Meer infor matie vindt u in de webwinkel. Adviesprijs 119,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 54