opgeheven hoofd 29 Van der Vaart geblesseerd Spurs door in Champions League Onderzoek 'bewuste' kaarten Real League Boek op cruisewinkel.nlBel 020 421 11 15 Unieke éénmalige topcruise Zonnige cruises vanuit Amsterdam Weer eens wat anders met de kerstdagen! donderdag 25 november 2010 Middenvelder Rafael van der Vaart van Tottenham Hot spur kon gisteravond niet meedoen in het Champions Lea gueduel met Werder Bremen. De Oranje-international was niet op tijd hersteld van een enkelblessure. door Leon ten Voorde MILAAN - De hoop op een nieuwe stunt leefde vooraf in vele harten, maar de realiteit was gisteravond anders. Internazionale, hoe ge kweld ook, bleek in Milaan toch van een andere orde te zijn dan FC Twente (ï-o). Goed nieuws was er ook, en dat kwam uit Lon den waar Tottenham Twente aan een ticket voor de Europa League hielp. Na de loting was er nauwelijks eni ge twijfel bij alle insiders. In een poule met Internazionale, Totten- ham Hotspur en Werder Bremen leek er weinig perspectief te zijn voor de nummer vier, de kam pioen uit Nederland, FC Twente. Daarom mocht er gisteravond ook best even geapplaudisseerd wor den voor Twente, ondanks de ne derlaag in Milaan en de daarmee gepaard gaande uitschakeling in de Champions League. Omdat Totten- ham in Londen won van Werder, verzekerde Twente zich in elk ge val van de derde plaats in de poule en die plek geeft recht op overwin tering in de Europa League. En dat is een prestatie die er zijn mag voor de onbevreesde debutant op het miljoenenbal. Door alle problemen bij Inter was er vooraf stiekem zelfs nog op iets meer gehoopt, maar dat bleek in het kille Milaan toch teveel ge vraagd voor Twente, dat uiteinde lijk verdiend verloor, maar wel met opgeheven hoofd San Siro kon verlaten. Twente werd in gro te delen van de wedstrijd aller minst weggespeeld en incasseerde een vervelende toevalstreffer, die achteraf beslissend zou zijn. Inter-trainer Rafael Benitez, die toch te boek staat als een pure re sultaattrainer, wilde blijkbaar niet lijdzaam toezien hoe zijn hoofd op het hakblok terecht zou ko men. Geheel tegen zijn gewoonte in kwam hij met een opvallend of fensieve ploeg op de proppen. Sa muel Eto'o en Jonathan Biabiany bevolkten de vleugels en daar tus senin liepen Goran Pandev en We sley Sneijder. Sneijder kennen we in Nederland vooral als aanvallen de middenvelder, maar gistera vond speelde hij een stuk dieper. Twente leek in die beginfase toch wat geïmponeerd te zijn door de kampioen van Europa, die on danks een waslijst aan afwezigen nog altijd een ploeg vol vedetten het veld opstuurde. Sneijder, Cam- biasso, Lucio, Eto'o, Stankovic, Pandev, Zanetti: het elftal van In- ter mag dan worstelen in plaats van fonkelen, de namen klinken nog altijd als een prachtige symfo nie. Hoewel TWente in die eerste dertig minuten nooit onder de voet werd gelopen, kwam de meeste dreiging wel van het razendsnel schakelen de Inter. Sneijder knalde na een kwartier een vrije trap op de lat, LONDEN - Tottenham Hotspur heeft eenvoudig de tweede ronde van de Champions League bereikt. De Londense ploeg won op' het ei gen White Hart Lane met 3-0 van een flink verzwakt Werder Bre men. De Spurs zijn daardoor zeker van de volgende ronde van het be langrijkste Europese bekertoer nooi. Younes Kaboul, Luka Modric en Peter Crouch waren trefzeker voor de Londense formatie. Gareth Bale miste in de tweede helft, bij een 2-0 stand, een strafschop voor de Spurs. Pandev stuitte van dichtbij op Ni- kolay Mihaylov en diezelfde doel man was attent bij een leep boog- balletje van Eto'o. Het duurde een half uurtje toen Twente de schroom van zich af gooide. Theo Janssen had de Tuk kers in de 30e minuut misschien wel op voorsprong moeten zetten, een minuut later miste een voor zet van Nacer Chadli finesse, waar door de bal over het hoofd van de geheel vrijstaande Mare Janko suis de. Inter had na rust een gelukje no dig om de toenemende onmacht te doorbreken. Een zwakke vrije trap van Sneijder, die daarvoor al steeds vaker zijn toevlucht zocht in gefrustreerde wanhoopsscho ten, kwam via het been van Janko per toeval bij Cambiasso terecht, die van dichtbij geen moeite had om de 1-0 binnen te schieten. Jan ko viel bij die actie niets te verwij ten, maar de Oostenrijker vormde wel de inleiding tot de vrije schop door eerst voor de zoveelste keer de bal te verspelen en daarna zelf de overtreding te maken. Die treffer leidde een fase in, waar in de thuisploeg het tempo fors op schroefde en Twente even onder zware druk kwam te staan. Twen te kwam echter ongeschonden uit die korte storm tevoorschijn en ging in de slotfase zelfs brutaal op jacht naar de gelijkmaker. Twente drong in de laatste tien minuten serieus aan, het publiek in San Si ro floot van woede, maar de ster ren van Inter kwamen met de schrik vrij. Net als hun trainer. Bij Twente was de teleurstelling meteen na afloop groot, maar als er over een tijdje zonder emotie te rug wordt geblikt op het eerste Champions League-avontuur, kan de club alleen maar trots zijn over de manier waarop het zich heeft gepresenteerd op het hoogste po dium. Schorsingen door de jaren heen Henk van Ramselaar Willem II 10 wedstrijden schorsing FC Utrecht FC Eindhoven FC Wageningen 7 wedstrijden schorsing 7 wedstrijden schorsing 7 wedstrijden schorsing Ajax 7 wedstrijden schorsing door Jaco Kaijen AMSTERDAM - De Europese voetbal bond Uefa gaat onderzoeken of Xa- bi Alonso en Sergio Ramos van Real Madrid dinsdag tijdens de Champions Leaguewedstrijd tegen Ajax bewust een tweede gele kaart hebben gepakt. Beide Spanjaarden kregen in de slotfase, bij een 4-o-voorsprong, hun tweede gele en dus rode kaart vanwege tijdrek- ken. Alonso en Ramos zijn daardoor au tomatisch geschorst voor de laatste groepswedstrijd tegen Auxerre, waarin voor de 'Koninklijke' toch niets meer op het spel staat. Real Madrid is al geplaatst voor de knock-outfase. Alonso en Ramos kunnen na hun schorsing met een schone lei aan de volgende ronde beginnen. Het had er veel van weg dat de Ma- drilenen bewust op zoek waren naar een tweede gele kaart. GROEP A Inter-Twente 1-0 (0-0). 55. Cambiasso 1-0. Gele kaart: Lucio, Coroba (Inter), Leu- gers (Twente). Scheidsrechter: Lannoy (Fra). Tottenham- Werder Bremen 3-0 (2-0). 6. Kaboul 1-0, 45. Modric 2-0, 79. Crouch 3-0. Gele kaart: Fritz (Bremen) Scheidsrechter: Benquerenqa (Por). Tottenham 5 3 11 7(15-8) Inter 5 3 117 (12-8) FC Twente 5 1 2 2 5 (6-8) Werder Br 5 0 2 3 2 (3-12) GROEP B Schalke-Lyon 3-0 (2-0). 13. Farfan 1-0, 20. Huntelaar 2-0, 89. Huntelaar 3-0. Ge le kaart: Jones, Farfan (Schalke). Scheids rechter: Rizzoli (Ita). Hapoel-Benfica 3-0 (1-0). 23. Zehavy 1-0, 74. Douglas 2-0, 90. Zehavy 3-0. Ge le kaart: Ben-Dayan, Yadin, Fransman (Ha- poel), Saviola (Benfica). Scheidsrechter: Hamer (Lux). FC Schalke 04 Ol. Lyon Benfica Hap. Tel Aviv 1 10 (8-2) 2 9 (9-5) 3 6 (6-10) 3 4 (5-8) Felix Binccewicz foto's ANP bron ANP GROEP C Glasgow Rangers-Manchester United 0-1 (0-0). 87. Rooney 0-1. Gele kaart: Hutton, Naismith, Whittaker (Rangers). Scheidsrechter: Busacca (Sui). Valencia-Bursaspor 6-1 (4-0). 17. Mata 1-0, 21. Soldado 2-0, 30. Aduriz 3-0, 37. Joaquin 4-0, 55. Soldado 5-0, 69. Batalla 5-1, 78. Dominguez 6-1. Gele kaart: Al- belda (Valencia), Erdogan, Aziz (Bursas- por). Scheidsrechter: Paixao (Por). Man. United 5 4 1 0 13(6-0) Valencia 5 3 11 10(14-3) Glasgow Ran. 5 1 2 2 5 (2-5) Bursaspor 5 0 0 5 0 (1-15) GROEP D Rubin Kazan-Kopenhagen 1-0 (1-0). 45. Noboa 1 -0. Gele kaart: Ryazantsev, Kales- hin (Rubin), Bolahos, Wendt (Kopenha gen). Scheidsrechter: Atkinson (Eng). Panathinaikos-Barcelona 0-3 (0-1). 27. pedro 0-1, 62. Messi 0-2, 69. Pedro 0-3. Gele kaart: Piqué (Barcelona). Scheids rechter: Rocchi (Ita). FC Barcelona 5 3 2 0 11 (12-3) FC Kopenhagen 5 2 1 2 7 (4-4) FC Rubin Kazan 5 13 16 (2-2) Panathinaikos 5 0 2 3 2 (1-10) FC Wageningen 7 wedstrijden schorsing San Diego, Honolulu, Hilo, Lahaina, Kiribati, Rarotonga, Raiatea, Bora Bora, Moorea, Papeete, Nuku Hiva, San Diego HAL Westerdam****+ Vertrek: 28 september Duur: 32 dagen Inclusief vluchten vanaf Amsterdam. 1 hotelovernachting, 100,- bar tegoed Amsterdam, La Rochelle, Bilbao, La Coruna, Cherbourg, Southampton, Amsterdam MSC Opera**** Vertrek: diverse data in juli, *&■-'- augustus en september Duur: 9 dagen J Dubai, Muscat, Fujairah, Abu Dhabi, Bahrain, Dubai Costa Luminosa****+ Vertrek: 20 december Duur: 8 dagen Inclusief vluchten vanaf Düsseidorf Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax. NAC Sparta 15 wedstrijden schorsing 10 wedstrijden schorsing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53