vuurwerk bij jubileumconcert berco Nieuwe weg biedt uitkomst A-merk gor Zilveren Krab voor vrijwilliger Tuur de Smet alles een stuk voordeliger Masteropleiding ijn ïeland 123 Aanpak straat kan wel op zich laten wachten Pepernotenparty van Fucky Duckies donderdag 25 november 2010 Het Zeeuws-Vlaams Kamerorkest repeteert in de Grote Kerk in de Terneuzense Noordstraat. In die kerk wordt zondag vanaf 15 uur ook het spetterende jubileumconcert gehouden. foto's Mark Neelemans HOOFDPLAAT - De dorpsraad van Hoofdplaat huldigde tijdens de jaarvergadering plaatsgenoot Tuur de Smet voor al zijn vrijwilligers werk. Voorzitter Volkert Jonkman overhandigde hem de zilveren krab, een onderscheiding voor in woners van het dorp, bekend als de Krabben, die zich bijzonder ver dienstelijk maakten voor hun woonplaats. Ruim dertig aanwezi gen bogen zich onder leiding van voorzitter Jacques le Grand van de Raad voor de Maatschappelijke Ontwikkeling over de toekomst van het dorp. Conclusie van Le Grand: „Hoofdplaat is nu al goed bezig, met al die vrijwilligers. Die zijn in de toekomst onmisbaar." lange vorststraat goes IJZENDIJKE - Aan de Erasmusuniver- siteit in Rotterdam is Daisy Boog aard uit IJzendijke cum laude ge slaagd voor de masteropleiding Hu- man Resource Management (be drijfskunde). Zij is oud-leerlinge van het Zwin college in Oostburg. Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen tmcbinnenhuisadviseurs.nl door Frank Gijsel KNOKKE-HEIST - De aanleg van de Au, de nieuwe verbindingsweg tussen Brugge en Westkapelle, zal volgens burgemeester Leopold Lip pens van Knokke-Heist een grote impact hebben op West-Zeeuws- Vlaanderen. „Het is de missing link waar we ai lang op wachten", aldus Lippens. „De verkeersstroom vanuit Neder land richting Vlaanderen zal zich grotendeels via de nieuwe auto snelweg afwikkelen. Neem hierbij de omvorming van de N49 rich ting Antwerpen en de N31 tussen Zeebrugge en Brugge tot autosnel wegen en we beschikken straks over een prima infrastructuur. Te gelijk met de Au worden enkele nieuwe fietspaden aangelegd, ook richting Nederland." De Au komt er met name voor een betere ontsluiting van de ha ven van Zeebrugge. Ook de Vlaam se en Zeeuws-Vlaamse kust zal er van profiteren. Die wordt sneller bereikbaar vanuit Brugge. De der tien kilometer lange autosnelweg zal uit twee maal twee rijstroken bestaan. De aansluitingen worden gevormd door tunnels en bruggen. Over het Boudewijnkanaal tussen Zeebrugge en Brugge, komt vijf tien meter boven het waterniveau een beweegbare brug. Hierdoor kan de binnenscheepvaart zonder hindernissen verlopen. De verkeerssituatie bij Westkapel le wordt stukken veiliger. De aan sluiting van de N49 (Knokke-Ant- werpen) op de A11 wordt een knooppunt op drie niveaus. De aanleg van de Au begint in 2012 en duurt vier jaar. De kosten bedra gen zo'n 350 miljoen euro. WESTDORPE De reconstructie van de Koningin nestraat in Westdorpe kan wel tot 2015 wachten, vinden B en W van Terneuzen. Het college reageert daarmee op een PvdA-motie met de oproep de straat volgend jaar aan te pakken. Bewoners dringen al jaren aan op groot onderhoud. Dit werk staat voor 2015 in de ge meenteplanning. B en W willen daaraan vasthouden en verwijzen naar een inspectie van de straat in mei 2009, waaruit bleek dat er geen sprake is van 'achterstallig on derhoud'. VOGELWAARDE De wagenbouwersvereniging Fuc ky Duckies grijpt de Sinterklaaspe riode aan om geld bijeen te sprok kelen voor het komende zotten- feest. Zaterdag begint om 21.00 uur in café 't Karrewiel een pepernoten- party. Dj Beezzz zorgt voor extra sfeer. De goedheiligman en zijn knechten komen een kijkje ne men. Eerder werd al geld ingeza meld met de verkoop van peperno ten. Inmiddels is de carnavalsgroep gestart met de bouw van de wagen voor de optochten tijdens carnaval. Het Zeeuws-Vlaams Kamerorkest telt zestien vaste leden, die tot uit Zandho ven, net ten oosten van Antwerpen, komen. „Als je graag wilt spelen, maakt afstand niets meer uit", weet orkestvoorzitter Henk Kruiwagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49