de gestampte pot sport 131 Groene Ster komt een goal tekort tegen TPP V donderdag 25 november 2010 S Groene Ster-speler Khalid el Hattach (midden) schudt Bryan Pereira (links) van zich af. foto Lex de Meester door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Ineens was daar het besef dat de gelijke stand (5-5) geen strafschoppen maar uitscha keling tot gevolg zou hebben. En dus moesten de zaalvoetballers van Groene Ster in de slotfase van het enerverende duel met TTP/SSD jagen op de bal, in de zoektocht naar die ene, verlossen de treffer. Die kwam er echter niet meer, waardoor het bekeravon- tuur van de Vlissingse ploeg in de eerste ronde strandde. De complimenten waren echter wel voor de formatie van coach Mo Ahrouch. Want TPP/SSD is een ploeg die uitkomt op het hoog ste niveau van Nederland, de der de plaats bezet in die topdivisie en met onder anderen Soufiane Tou- zani, Jamal el Ghannouti, Kenan Koseoglu, Fouad Afkir en Bryan Pereira over balkunstenaars en (ex-) internationals beschikt. De Rotterdammers behoren tot de beste zaalvoetbalploegen in Neder land, maar kwamen in Vlissingen met de schrik vrij. Groene Ster speelde bij vlagen uitstekend, kwam er razendsnel uit en nam tot viermaal toe brutaal een voor sprong. Groene Ster, dat twee divi sies lager bovenin meedraait, open de het bal al na één minuut en acht seconden. In de met vijfhon derd toeschouwers uitstekend ge vulde sporthal Baskensburg zette Etienne Mallie zijn ploeg na een combinatie met Reguillo Vandepit- te op voorsprong. Daar kon Groe ne Ster echter niet lang van genie ten. Precies achttien seconden la ter plofte de gelijkmaker van Tou- zani tegen het net. Via twee eigen doelpunten (El Ghannouti en Groene Ster-speler Khalid el Hat tach) werd het 2-2, maar Salim Ben Sellam schoot voor rust de 3-2 binnen. Groene Ster moest het bekerduel winnen om een ronde verder te komen, want waar de Vlissingers met 6-5 van Groenoord hadden ge wonnen, had TPP/SSD die ploeg met 6-2 verslagen. Het doelsaldo werkte dus in het voordeel van de Rotterdammers, die kort na rust in een man-meer-situatie langszij kwamen (3-3). Groene Ster stond met drie veldspelers, na een be twistbare gele kaart voor Said Bou- zambou. Bouzambou: „Ik werd neergelegd door de keeper, maar de scheids gaf mij geel. Als die keeper me niet had geraakt, was ik wel blijven staan en had ik de 4-2 erin geschoten." Nu werd het even later echter 3-4, waarna Bouzambou weer gelijk maakte. De jonge aanvaller leek daarna de held van de avond te worden, toen hij na een snelle uit worp van doelman Lorenzo van Trijp ook nog de 5-4 maakte. Maar Oranje-international El Ghannou ti sloeg terug (5-5), waarna de Rot terdammers in de slotfase op bal bezit gingen spelen en het gelijk spel over de streep trokken. van Harskamp, Lia Rotteveel en Saar Torer nam ik ook altijd." Waarop zusje Lia Rotteveel glimlachend reageert met: „Ja, en dan kopte ik ze erin." Zus Adrie de Looff knikt en herin ma (vlnr). foto Ronald den Dekker nert zich vooral hoe gezellig het was. „We hadden een leuke hech te groep. Sociaal ook en altijd in voor een feestje. Ik weet nog dat ik als eerste van het team zwanger was en iedereen kwam kijken. Kort na de geboorte ging je ge woon weer voetballen en nam je je kinderen mee," verhaalt de in Breskens woonachtige oma De Looff „Ik heb drie bengels en één engel," verklaart Adrie het overlij den van een kleinkind. Marjan van Harskamp kijkt haar oudere zus meelevend aan en zet spontaan een oud clublied in. Het verdrietige moment verdwijnt als sneeuw voor de zon. Alle zussen blèren vervolgens uit volle borst het vrolijke strijdgezang mee. „Ik kan me mijn afscheidswed- strijd nog goed herinneren. Dat was een vriendschappelijke wed strijd tegen het Nederlands elftal. Tien minuten voor het einde werd er gefloten en mocht ik meespelen met het Nederlands elftal. Daarna ben ik gaan springen en huppelen op de BBB; billen, buik en bor sten," grinnikt Marjan. Zo sportief en actief de zussen Fol- mer vroeger waren (evenals trou wens de broers Joost en Arie), zo weinig snappen ze van wie ze dat eigenlijk hadden. Lia: „Pa zat wel altijd bij de radio en sloeg geen wedstrijd van ons over. Ik weet nog dat we 's nachts uit bed gin gen om naar een bokswedstrijd van Casius Clay te kijken." Marjan: Ja onze vader vond het fantastisch dat wij voetbalden. Hij liep altijd met een stukje uit de krant over ons in zijn zak." Saar vervolgt: „Onze moeder deed ook niet zelf aan sport, maar zij kwam wel uit een familie fanatieke korf ballers. Dus het is gewoon een ge neratie overgeslagen." Dat de vijf zussen ooit hartstochte lijk en fanatiek voetbalden, is wel licht een open deur. In ieder geval de licht ontvlambare Saar en Jan- ny. Saar Torensma graait in een doos met vergeelde foto's en knip sels. „Kijk dit is mijn eerste schor sing die ik kreeg in 1979. Ik weet het nog goed door de boete van 25 gulden. Bij Veere kreeg ik geel na een tackle." Als rotsen in de bran- ding... A:\ w WEB BRMN TM 'NB Meer dan 1.000 spelletjes en vragen Brain Trainer is een eenvoudig, interactief en leuk hersentrainingsprogramma voor iedereen. Ongeacht leeftijd of oplei dingsniveau. Bij elke sessie kunt u uw vijf hersenfuncties trainen met meer dan 1.000 afwisselende spelletjes en vragen! Ook kunt u Brain Trainer met verschil lende mensen samen spelen. In deze 3 dvd-box vindt u spellen voor beginners, gevorderden en experts. Voor meer informatie kunt u terecht in onze webwinkel. Adviesprijs 29,95 Lezersprijs C 12,95* exclusief€ 2.95 verzendkosten. X BON TRAIN UW HERSENEN Hierbij bestel ik (sets) x 'Train uw hersenen' a 12,95* exclusief 2,95 verzendkosten. Levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werk dagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p. g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. Om Ov POSTCODE TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING categorie dvd's en games Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. "Train uw hersenen'. Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle inlormatle die u aan ons verstrekt is Wet Besclierming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www. pz< treft u na

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45