Sportieve meiden van PZC 30 Osmanovski-toernooi heeft sterke bezetting A Kerkhove laat matchpoint liggen Inschrijven voor volleybaltoernooi Toertocht voor mountainbikers Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Dit sportgen wordt overgegeven van generatie op generatie. Wekelijks zet de PZC sportende familieleden in de schijnwerpers. Vandaag in deel 6: de zussen Folmer. Laurel Hardy collectie Lezersprijs 69,95* y donderdag 25 november 2010 door Peter van Kouteren BRESKENS - De eerste lustrumedi tie van het Esad Osmanovski-toer nooi krijgt in mei volgend jaar een zeer sterke bezetting. Voor het eve nement zijn inmiddels twaalf ploe gen vastgelegd. Het toernooi is bo vendien in een nieuw jasje gesto ken. Initiatiefnemer Fred van Hasselt weet zich verzekerd van de komst van de A-junioren van FC Twente, AZ, FC Utrecht, NAC Breda, RBC Roosendaal, Standard Luik, Club Brugge, Racing Genk, Germinal Beerschot en Lokeren. Breskens onder 23 jaar en Jong Zeeland zijn eveneens van de partij. Van Hasselt had al elf clubs vastge legd en kreeg gisteren een bevesti ging van RBC, dat zich als twaalf- VALLDUXO Tennisster Lesley Kerkhove is giste ren uitgeschakeld in de tweede ron de van het toernooi in Vallduxo. Ze verloor in drie sets van Diana St- omlega. Nadat beiden een set met 6-4 hadden gewonnen, volgde een derde set. Kerkhove kwam met 3-1 voor, maar haar opponente sleepte er een tiebreak uit Daarin kreeg de Zeeuwse bij 8-7 een matchpoint. Die verzilverde ze echter niet. HULST Tijdens de winterstop wordt zater dag 8 januari voor de tweede keer in Hulst een duovolleybaltoernooi gehouden. Het toernooi, dat in sporthal Den Dullaert wordt afge werkt, maakt met een volgend jaar zomer te houden toernooi in Sas van Gent deel uit van de Duovolley bal Tour 2011. Het toernooi wordt gehouden van 15.00 tot 19.00 uur. Er wordt ge speeld op twee niveaus: competitie spelers en recreanten/jeugd. Voor het evenement in Hulst kan tot en met 26 december telefonisch bij Ronny Winne (0644782515) wor den ingeschreven. Dat kan ook door te mailen naar: winnevents@zeelandnet.nl. de en laatste inschreef Alle ploe gen van BVO's komen in hun na tionale competitie op het hoogste jeugdniveau uit. De vijfde editie krijgt daarmee de sterkste bezet ting sinds het bestaan van het toer nooi. Voor het eerst wordt het eve nement volgend jaar over twee da gen uitgesmeerd. Zaterdag 21 mei wordt in vier poules van drie ge speeld. Zondag 22 mei wordt om de definitieve klassering gestreden. Alle clubs spelen minstens vier wedstrijden. Van Hasselt komt met deze nieu we opzet tegemoet aan de wens van veel ploegen en voetballiefheb bers. „Er worden minder wedstrij den op één dag gespeeld, waar door de ploegen minder vermoeid aan de finalewedstrijden begin- 's HEER ARENDSKERKE Het wielercomité 's Heer Arends- kerke houdt zondag een toertocht voor mountainbikers. De tocht wordt in overleg met de-stichting Natuurmonumenten rondom de dorpen 's-Heer Arendskerke, Hein- kenszand en Nisse uitgezet. De af standen zijn 30 en 50 kilometer. De start van de toertocht is tussen 9.00 en 11.00 uur. Inschrijven in het Arendhuis aan de Torenring. Doe mee met de PZC Voetbalquiz. Schrijf je in op onze website: www.pzc.nl/voetbalquiz STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Ben Hameeteman NIEUWERKERK - Als een rots in de branding staat ze in het midden van het kerkzaaltje. Statig, en de witte haren netjes in de krul. De ja rige Corrie Folmer wordt vandaag 87. Zelfverzekerd handenschud dend en hartelijk lachend tegen ie dereen. Haar dochters hebben het duidelijk niet van een vreemde. Meiden van de gestampte pot. Niet lullen maar poetsen. Voordat het interview begint, gaan de dames op de foto. IJdel als ze zijn worden de haren recht gestre ken en de zondagse kleren in de plooi. „Eerst nog even mijn lippen stiften hoor," roept Saar (52) haar vier zussen na. Dat deej ik vroeger ok al met voetballe, dus as ik op de foto mot dan toch zeker," laat ze er op volgen. Janny (59), Adrie (60), Lia (51) en Marjan (46) volgen on dertussen, zenuwachtig kwebbel end, de fotograaf naar buiten. Even later voegt het hechte stel zich aan een grote tafel in een ruimte boven het zaaltje. En ter wijl het daaronder alsmaar druk ker en rumoeriger wordt, komen de verhalen van weleer los. Verha len over regenkapjes en zwanger schappen. Over billen, buik en bor sten. Anekdotes ook over het Ne derlands dameselftal. Maar evenzo minder leuke gebeurtenissen over de dood. „Hé Folmer!" Van de elf voetbal sters keek bijna de helft om. Vijf zussen in één elftal. Hoe vaak komt dat voor? In ieder geval bij SKNWK in de jaren tachtig. Daar schopten vijf gezusters Folmer ge zamenlijk tegen een bal. „Weten jullie nog dat toernooi in Kloetinge toen wij als meisjes te gen de echte dames van Vlissingen moesten? Die dames verfden hun haar al en toen het ging regenen deden ze een regenkapje op," lacht Saar Torensma. Topscoorder in die dagen was Jan ny de Valk. We weten zodoende meteen van wie haar bekende zoon Wilco het heeft. „Toen het 10 dvd-box 1927-1940 Urenlang genieten van dit complete overzicht van de vroegere jaren van Laurel Hardy! Bijna 47 uur tijdloze humor en slapstick van de absolute wereldtop. Met producties als Silents, Features en Talkies. Plus exclu sief bonusmateriaal. Door de luxe box een prachtig kado voor de liefhebber van dit komische duo. Engels gesproken, Nederlands ondertiteld. Meer infor matie vindt u in de webwinkel. Adviesprijs 119,95 •Excl. €4,95 verzendkosten categorie dvd's en games De sportieve zussen, geboren Folmer, bijeen. Jannie de Valk, Adrie de Looff, Marjan voetbal begon bij SKNWK in 1971 was ik er al bij. Mijn man Huib was ook altijd naar de voetbal. Mijn moeder paste dan op de kin- UIT BASKETBAL New York. NBA. Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 100-89, New Jersey Nets - Atlanta Hawks 107-101 (na verlenging), Washington Wizards - Philadelphia 76ers 116-114 (na verlenging), New York Knicks - Charlotte Bobcats 110-107, Dallas Ma vericks - Detroit Pistons 88-84, Los Angeles La kers-Chicago Bulls 98-91. BILJARTEN Driebanden. Vierde divisie, 's Lands Welva ren 2 - Aartsbouw 4 8-0: Danny Aerts - John Konings 30-17, 50; Nico Peeters - Kees van de Beemd 25-9, 29; Piet van essen - Wil Arts 25-10, 42; Kees Verbeek - Piet Knobel 20-16, 41. Pool. Regionale eerste klasse. Pompa Bow ling Team - Roadhouse Roadies 1-5: straight. Joost Schevers - Chris van Renswoude 38-50; Paul Speé - Chris van Renswoude -50. 10-ball. Thomas Kleinjan - Robbin Jobse 5-7. 9-ball. Paul Spee - Abel van de Sande 5-7, 8-ball. Joost Schevers - Abel van de Sande 1-6; Jordi Schouteren - Mark van Wijngaarden 6-2. BRIDGE Districtscompetitie. Damesparen. A-lijn: 1. Nel v.d.Laan-Karin v.Leeuwen 58,75%, 2. Erna deren. En nu pas ik zelf op mijn zes kleinkinderen," aldus Janny. „Ik speelde meestal rechtsbuiten en scoorde heel veel. De corners Terwisscha-Francoise v.d.Berg 57,92%, 3. Mar- got v.Seters-Bettie v.Seters 55,83%. B-lijn: 1. Nelly Sarneel-Joyce Stomp 59,58%, 2. Truus v.Duin-Nel Lagaay 58,75%, 3. Rina v.Galen-Riet v.Ombergen 56,67%. C-lijn: 1Nel v.Dam-Nel- ly Melieste 61,25%, 2/3.Brechtje de Reiger-Ger- arda Vermeulen 60%, 2/3 Els Geschiere-Janne- ke de Koning 60,00%. Totaalstand A-lijn: 1. Margot v.Seters-Bettie v.Seters, 2/3 Dymph Heyboer-Anneke Leeflang 2/3, Nel v.d.Laan-Karin v.Leeuwen. B-lijn: 1. Truus Huisman-Jeanne Labrujere, 2. Truus v.Duin-Trix Geldof 3. Jose v.d.Heyden-Ellie Schillemans. C-lijn: 1. Nel v.Dam-Nelly Melies te, 2.Els Geschiere-Janneke de Koning, 3. Jose mv.Dijk-Toos Uitenbosch. TENNIS Londen. ATP World Tour Finales. Mannen. Enkel, groep B: Federer (Zwi/2) - Murray (GBr/5) 6-4 6-2, Söderling (Zwe) - Ferrer (Spa) 7-5 7-5. Stand: 1. Federer 2-4, 2. Murray, Söderling 2-2, 4. Ferrer 2-0. Dubbel, groep A: Melzer/Petzschner (Oos/Dui/7) - Dlouhy/Paes (Tsj/lna/3) 7-6 (9) 4-6 10-8, Fyrstenberg/Matkowski (Pol/6) - Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) 2-6 7-6 (4) 10-8.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44